cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kļæ½pļæ½c?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (48)
  Pa retam izmantoju   57% (353)
  Neizmantoju vispār   28% (171)
  Kas ir Floppy?   7% (43)
13 komentāri | visi citi...

ļæ½odien vardadienas svin:
Marija, Marina, Marika, Magdalēna
*/?> Nimepļæ½evalised on:
Magdaleena, Magda, Made, Madli, Malle, Mall, Leen, Leena, Leeni
ļæ½iandien vardadieni ļæ½vencia:
Tarvilas, Gilmina, Apolinaras, Brigita

 Hosted by DEAC
 Server by M79


 da worst
 pods
flash.lv
?>  self
*/?>

here
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (9)  

   Kompānija Siemens brīdinājusi visus savus klientus par iespējamo kļūdu Siemens 65 sērijas telefonu programmatūrā. Minētā kļūda varot novest pie signāla ieciklēšanos visskaļākajā režīmā, kas nebūt nevarētu būt patīkami. Pašu kļūdu, savukārt, var izraisīt tas, ka sarunas laikā nosēžas mobilā telefona baterija, izraisot mobilā telefona izslēgšanos, kas parasti Siemens modeļiem notiek ar izslēgšanās melodijas un animācijas pavadījumu. Tieši šī melodija varot ieciklēties un, ja tas notiek, tas notiek pilnā skaļumā. Tālruņu modeļi, kas cieš no šīs kaites ir C65, CX65, M65, S65, SL65 kā arī šo telefonu variācijas CV65, CT65, CXV65 un CXT65. Lai arī Siemens speciālisti apgalvo, ka minētā kļūda nostrādā ļoti reti, tomēr iespējamība pastāv, tāpēc lai izvairītos no minētās problēmas, Siemens 65 sērijas mobilo telefonu īpašniekiem būtu ieteicams atslēgt izslēgšanās melodiju un animāciju (Setup->Ringtones->More Melodies->Shutdown melody->Switch off). Ja esmu kļūdījies ar minēto instrukciju toņa izslēgšanā, Siemens lietotāji drīkst mani palabot :).

Sīkāk: Mobiletech.com (Eng)
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (11)  

Atļausimies apvienot vienā ziņā pāris pēdējos jaunumus par mobilo telefonu aparātiem.
Sāksim ar Siemens. Internetā parādījušās pirmās neoficiālie SL65 mobilā telefona attēli. Atgādināsim, ka iepriekšējais modelis SL55, kas bija viens no pirmajiem telefoniem, kura lietošanā tikai izmantots slaideris – korpuss sadalīts divās daļās un lietojot viena daļa no otras tiek atbīdīta. Pašlaik vēl īsti nav skaidri SL65 tehniskie parametri, taču tiek baumots par 65 000 krāsu ekrānu, VGA kvalitātes (640 x 480 punkti) digitālo fotokameru, kā arī 5x digitālo zoom. Tirdzniecībā telefons nonāks šī gada rudenī un cena, protams, baumu līmenī ir aptuveni 450 – 500 eiro.


Nokia oficiāli prezentējusi jauniešu auditorijai paredzēto modeli 3220, kas kārtējo reizi apliecina Nokia dizaineri neizbeidzamo fantāzijas lidojumu. Nokia 3220 paredzēts tirgot gan Eiropā, gan ASV un arī būs aprīkots ar 65 000 krāsu ekrānu. Neizpaliek digitāla kamera, XHTML brouzeris, MMS 2.0 atbalsts, JAVA aplikāciju ielāde. Telefonu izceļ savdabīga funkcija – apkārt korpusam izvietotas gaismas diodes, kas tiek izgaismotas vienā ritmā ar ienākošo zvanu. Sīkākā informācija par šo telefona funkciju var apskatīt šajā videoklipā. Jāpiemin arī iebūvētais efekts, kas ļauj projicēt nelielu teksta fragmentu gaisā – tāds mazs lāzeršovs:)
Nokia 3220 tirdzniecībā nonāks šī gada vasarā un paredzamā cena būs aptuveni 170 lati. 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (15)  

No vairākiem avotiem ir parādījusies informācija par to, ka Siemens grasās pārtraukt Xelibri telefonu ražošanu. Atgādināsim, ka pirms aptuveni pusotra gada Siemens izveidoja produktu līniju Xelibri, kurā tika apvienoti izskata ziņā savdabīgi un dažkārt arī interesanti mobilie telefoni „tusiņu” un „pazīmēšanās” cienītājiem t.i. imidža klasei.

Pēc pusotra gada darbības Siemens pieņēmusi lēmumu slēgt apakšnodaļu, kas nodarbojās ar Xelibri izstrādi un kādu laiku saglabās tikai atbalsta dienestu, kas nodrošinās līdz šim pārdoto telefonu garantijas servisu.
Xelibri slēgšanas iemesli ir vairāki, kaut arī kompānija par tiem praktiski nerunā. Tomēr tie ir redzami pat ar neapbruņotu aci.
Pirmais – telefoni. Tika solīti katru kvartālu (lasi – sezonu) četri jauni telefoni un katrs no tiem unikāls. Tas netika izpildīts – pusotra gada laikā tikai laisti pārdošanā tikai 8 dažādi telefoni.. Teorētiski, telefonu kvalitātei bija jāatsver solījuma nepildīšana – arī tas tā nebija. Telefoni tika ražoti klaji neloģiski – jā, interesants izskats, taču tehniskais izpildījums, lietošanas ērtums, kā arī funkcionalitāte bija ārpus jebkādas kritikas. Šo rindu autoram ir bijusi izdevība lietot 6 no 8 telefoniem un neko citu kā vilšanos tie nesagādāja.
Otrais iemesls ir tiešā veidā saistīts ar pirmo – ļoti zemie pārdošanas rādītāji. Siemens prognozēja pārdot vismaz 4 miljonus Xelibri, taču pārdoti tika mazāk nekā viens miljons. Telefona ražošanas izmaksas nebija lielas, taču izstrāde gan – nebija vienkārši inženieriem sērkociņu kārbiņas lieluma aparātā iebūvēt ekrānu, mikroshēmas, antenu, taustiņus, kā arī skaļruni un mikrofonu. Xelibri laika apstākļus noteica dizaineri, bet inženieriem atlikās pakļauties tiem – rezultātu mēs visi redzam.
Trešais iemels – Siemens Mobile vispārējais regress – pārdošanas rādītāji visā pasaulē krītas, kaut arī kompānijas pārstāvji apgalvo pretējo. Vienīgas stiprais kompānijas piedāvājums ir sākuma klase (A un daži C sērijas telefoni) – tas diemžēl norāda uz Siemens Mobile problēmām telefonu izstrādē. Pat Latvijā, kur Siemens tradicionāli ir bijis stabils piekritēju pulks, kompānijai šis gads var izrādīties ļoti sarežģīts – plaši izvērstā MC60 reklāmas kampaņa ir izgāzusies (telefoni pārdodas slikti), savukārt jauni telefoni būs tikai 3 (teorētiski populārs varētu būt C65) un tas ir daudz par maz. Nebūs pārsteigums, ja Siemens šogad zaudēs savu otro vietu (pēc LMT datiem gan) Samsung.

Atliek tikai cerēt, ka Siemens Mobile pārdomās savu stratēģiju un neliks vilties arvien vairāk saviem piekritējiem.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (9)  

Droši vien cietnis.lv lasītāji ir dzirdējuši par pēdējā laika lielāko skandālu, kas noticis pateicoties vairāku ASV armijas kareivju neiecietībai, barbariskumam un kam tik vēl ne – runa ir par Irākas cietumos notikušo apcietināto pilsoņu pazemošanu. Tomēr neturpināsim šo ziņu politiskā gaismā, bet gan tehniskā.

Kā zināms, pazemošanas fakti kļuva publiskoti ar vairāku fotogrāfiju palīdzību, kas nonāca pasaules mēdiju rokās. Pēc iegūto attēlu kvalitātes bija uzreiz skaidrs, ka bildēts vai nu ar ļoti zemas kvalitātes digitālo kameru vai arī mobilo telefonu, kurā iebūvēta digitālā kamera. Šī iemesla dēļ ASV aizsardzības ministrs Donalds Ramsfelds izdevis pavēli, kas aizliedz turpmāk visiem ASV karavīriem izmantot mobilos telefonus ar iebūvētajām digitālajam kamerām. Mērķis ir, protams, nepieļaut turpmāk šādas nevēlamas informācijas noplūdi.

Starp citu, zinot, ka daudzi cietnis.lv lasītāji strādā dažādās tiesībsargājošās struktūrās (vismaz IP par to liecina;-)), būtu interesanti uzzināt vai arī pie mums ir kādi ierobežojumi mobilo telefonu ar digitālo kameru lietošanai. Anonimitāti garantējam;)
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (4)  

Neskatoties uz to, ka pēc CeBIT izstādes, kas notika šī gada martā, mobilo sakaru lauciņā ir iestājies zināms klusums un kompānijas gatavojas anonsēto produktu tirgū laišanai, ik pa retam pavīd jauni telefona aparāti. Īpaši tas attiecināms ne uz mūsu GSM tīklu, bet CDMA, kas kā zināms visplašāk tiek ekspluatēts Japānā. Tā piemēram kompānija Sony Ericsson Uzlecošās Saules tirgum prezentējusi jaunu mobilo telefonu Premini, kas ekskluzīvi tiks izplatīts tikai NTT DoCoMo tīklā.

Modeļa Premini galvenā īpatnība ir tā nelielie izmēri – 90 mm augsts, 39 mm plats un tikai 19 mm biezs. Aparātā svars ir nieka 69 grami. Telefons aprīkots 1,3” lielu ekrānu, kura izšķirtspēja ir 160 x 128 punkti un tas attēlo 65 000 krāsu toņus. Par citiem tehniskiem modeļa parametriem ir zināms maz, jo telefonu plānots laist tirgū tikai šī gada ceturtajā kvartālā. Arī par cenu nav praktiski nekādas informācijas.
Ieraudzīt mūsu tirgū šo telefonu diezvai izdosies, jo mums nākotnē būs WCDMA (UMTS) tīkls.


  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2004-05-12 (trešdiena)
  09:23 - Britnijas jaunais telefoniņš (14) Mobilie 
2004-05-10 (pirmdiena)
  20:11 - Lite-On sola šogad uzražot 5,5 milj. telefonu (19) Mobilie 
2004-05-08 (sestdiena)
  13:51 - Vēl viens īszīņu rakstīšanas rekords (15) Mobilie 
2004-05-05 (trešdiena)
  16:55 - Jauns Sony Ericsson smartphone (9) Mobilie 
2004-05-01 (sestdiena)
  12:40 - Savdabīgas handsfree garnitūras (10) Mobilie 
2004-04-29 (ceturtdiena)
  21:50 - Īsts dāmu telefons (1) Mobilie 
2004-04-27 (otrdiena)
  22:02 - Alcatel – karalis miris, lai dzīvo karalis! (4) Mobilie 
2004-04-20 (otrdiena)
  10:01 - Jauns Nokia telefons - 6610i (6) Mobilie 
2004-04-18 (svētdiena)
  19:36 - EDGE testēšana Latvijā (2) Mobilie 
2004-02-16 (pirmdiena)
  15:41 - Interesants jaunums no Nokia (9) Mobilie 
2004-01-13 (otrdiena)
  09:05 - Siemens ST60 (26) Mobilie 
2004-01-08 (ceturtdiena)
  20:14 - 3D spēles mobilajā telefonā (17) Mobilie 
2003-10-14 (otrdiena)
  18:06 - Siemens mobilo modes skate (14) Mobilie 
2003-06-27 (piektdiena)
  23:18 - Mazcenas Nokia 3510i apskats (25) Mobilie 
  16:29 - Jauns LMT pakalpojums (11) Mobilie 
2003-06-26 (ceturtdiena)
  09:04 - Hands-free pseido drošība (9) Mobilie 
2003-06-25 (trešdiena)
  11:54 - Mobilais no Ķīnas (8) Mobilie 
2003-05-23 (piektdiena)
  19:13 - Samsung C100 - šī gada hits? (29) Mobilie 
2003-04-26 (sestdiena)
  18:20 - Siemens S55i? (5) Mobilie 
2003-03-31 (pirmdiena)
  14:30 - LMT piedāvā MMS (18) Mobilie 
© 2000-2024 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.