
Itālijas parlaments pieņēmis spēkā likumu par internetā pārraidāmo informāciju, kura pārkāpj autoru autortiesības.
Tas ir filmu, mūzikas, kā arī datorprogrammu nelikumīga aukšuplāde un lejuplāde, vienalga vai ar to gūst peļņu vai nē.
Principā, tas nozīmē peer to peer failu apmaiņas galu Itālijā.
Sods par šādu slikto rīcību ir sākot no 154 līdz 1032 eiro, un brīvības atņemšana un ietupināšana cietumā no 6 mēnešiem līdz 3 gadiem, kā arī vēl datora un programmatūras konfiskācija. Plus vēl visām likstām un nelaimēm, bēdu brālim vai bēdu māsai ir jāpublicē savs bēdu stāsts divās populārākās valsts Itālijas avīzēs.
Tā neko, ne? Tā lūk, diez ko mūsu dižie prāti izdomās?
pēc
Slashdot.com

Pagājušogad mēs apglabājām
Netscape
pārlūku. Vismaz šo nosaukumu mums lika aizmirst.
AOL
, kurš ilgu laiku šo projektu uzturēja, tā vietā, lai turpinātu attīstīt savu pārlūka versiju, kuras pamatā bija citu izstrādātais
Mozilla
dzinējs, izvēlējās iet mierizlīguma ceļu strīdā starp
Microsoft
pārstāvēto
Internet Explorer
un
AOL pašu veidoto
Netscape. Licencējot Microsoft piedāvāto pārlūku, paplašinot savas iespējas izmantot
Microsoft portāla
MSN
iespējas un saņemot simbolisku summu 750 miljonu ASV dolāru apmērā, praktiski tika likvidēta
Netscape nodaļa un tās darbiniekiem tika piedāvāta iespēja strādāt jaunizveidotā organizācijā
Mozilla Foundation
(kurai, lai izvairītos no problēmām ar atlaistajiem darbiniekiem tika ziedota iespaidīga naudas summa, kā starta kapitāls).
Šī gada sākumā
AOL atkal atsāka piedāvāt saviem klientiem kā noklusēto pārlūku
Netscape. Tiesa, tikai t.s. starta komplektam. Un tagad
AOL ir paziņojis, ka šovasar plāno izlaist jaunu
Netscape versiju - 7.2. Tā tiks bāzēta uz drīzumā gaidāmās
Mozilla pārlūka 1.7 versijas un skaitīšoties
apgreids jau novecojušajai 7.1 versijai.
Taču, lai kā mums gribētos cerēt, tas nebūt neliecina, ka
AOL jau kārtējo reizi ir nolēmusi mainīt savu viedokli un pievērsties atkal
Netscape izstrādei. Kompānijai nav nedz izstrādātāju, kuri nu ir pamukuši kur kurais, nedz iespēju, lai šādi soli spertu.
Iespējams, ka šis ir piesardzīgs solis, ņemot vērā to, ka
Microsoft savu pārlūku kardināli uzlabot tuvākajā laikā neplāno, taču viens no visperspektīvākajiem konkurentiem šajā tirgū -
FireFox
(kas ir
Mozilla programmu klāstā ietilpstošais pārlūks) uz vietas ij nedomā stāvēt.

Respektablais ārzemju ziņu portāls
InfoWorld
publicējis rakstu, kurā izteikta doma par to, ka vairums vīrusu, kuri pēdējā laikā palikuši īpaši riebīgi un uzmācīgi, tiek rakstīti bijušās Padomju Savienības valstīs. It īpaši InfoWorld uzsver, ka bijušā Padomju Savienībā rakstīto vīrusu darbības rezultātā lietotājiem ir vislielākās problēmas.
InfoWorld atsaucas uz vairāku IT drošības speciālistu viedokļiem, ka tādi populāri un tautā iecienīti vīrusi, kurus atcerēsies ilgi visi administratori MyDoom, Bagel un NetSky ir uzrakstīti tieši Krievijā. Atcerēsimies, ka šie vīrusi tik tiešām bija pamanāmi un ļaunums, ko tie nodarīja bija tik tiešām vērā ņemams. Tomēr InfoWorld neapstājas pie šiem apgalvojumiem un paziņo vēl interesantāku faktu Krievijā, redziet, ar vīrusu rakstīšanu nodarbojas vairāk profesionāļi, nevis pumpaini tīņi kā tas ir citās valstīts. Tieši tāpēc bijušās Padomju Savienības vīrusi ir tik graujoši.
Tomēr arī šie apgalvojumi vēl nav viss ir vēl pāris interesanti InfoWorld pētījumi. Pirmais no tiem ir tas, ka Krievijā no 1996.gada darbojas hakeru
skola
(virtuāla gan). Apskatoties uz šīs hakeru skolas mājas lapas, nerodas priekšstats par to, ka tās skolotāji vai skolnieki ir īpaši bīstamu vīrusu rakstītāju. Bet pēdējais fakts pārspēj visus iepriekš minētos Krievijā vīrusus raksta pēc kriminālo struktūru pasūtījuma un šajā biznesā apgrozoties milzum lielas naudas summas. Tā, lūk. Nav joki. Viss ļaunums nāk no ex Padomju Savienības.

Microsoft kārtējo reizi nācies atvērt savu maciņu un samaksāt kompensāciju vienam no konkurentiem Opera Software. 12,7 miljonus dolāru lielā kompensācija tiek izmaksāta par to, ka Microsoft piederošais portāls
msn.com
satur kodu, kas Opera brouzerim neļauj attēlot saturu korekti. Šī kompensācija samaksāta Opera Software pret solījumu neiesniegt tiesā prasību pret Microsoft. Atgādināsim, ka Opera Software pārstāvji uzskata, ka šāda msn.com "iespēja" izviedota apzināti.
Jāpiemin, ka Microsoft arvien biežāk tiek celti dažādi iebildumi tā piemēram, Eiropas Savienība pieprasījusi Windows XP pārdot bez Windows Media Player programmas. Tāpat tiek izstrādāts lēmums par to, ka Eiropas Savienības valstīts Windows tiks pārdots bez Internet Explorer. Ja šāds lēmums tiks pieņemts, pilnīgi iespējams, ka IE daļa tirgū samazināsies tomēr ne krasi. ES ir tikai viens no Micorosoft tirgiem ir vēl Āzijas valstis un ASV.

Atvainojamies par īslaicīgu pārtraukumu ziņu intensitātē, taču vairāku iemeslu dēļ, laiks un pieeja internetam bija ļoti minimāla. Atgriežamies pie ierastā tempa un ķeramies klāt pie pēdējiem jaunumiem, kas sakrājušies lielā skaitā.
Sāksim ar izgudrojumu no ASV, kur kompānija Why Cry apņēmusies palīdzēt visiem jaunajiem vecākiem. Kā zināms, bērniņam piedzimstot, viņš savas vēlmes un emocijas izsaka raudot un daudziem vecākiem, vismaz sākuma posmā, rodas zināmas problēmas mēģinot saprast jaundzimušo. Tad, lūk, kompānija Why Cry sākusi pārdot iekārtu ar identisku nosaukumu un tas analizējot raudoša bērniņa balss intonācijas spējīgs noteikt, kas ir par iemeslu mazuļa raudāšanai miegainība, izsalkums, stress, diskomforts vai arī garlaicība.
Iekārtas izmantošana ir gaužam vienkārša novietojam aparātu ne tālu no raudošā mazuļa, nospiežam ieraksta taustiņu un jau pēc dažiem mirkļiem iedegas gaismiņa pie attiecīgās emocijas zīmējuma. Kompānija apgalvo, ka aparāts ir daudzas reizes testēts un pārliecinošo vairākums gadījumos bērniņa raudāšanas iemesls noteikts pareizi.
Aparāta cena ASV teritorijā 100 dolāru un nopērkams jau tagad. Sīkāka informācija par WhyCry aparātu atrodama
šeit
.