
Šā gada 29. martā somu karstie puikas no Futuremark corp. ir laiduši populārai pasaulē un arī Latvijā, jaunu updeitu, savai 3d videokaršu testa programmai 3DMark`03.
Ar ko arī klātesošos varu apsveikt, jo ir veikti diezgan lieli uzlabojumi programmas darbībā.
Vienkārša peer-to-peer sistēma, līdzīga populārai e-donkey sistēmai, teikšu godīgi pat ļoti vienkārša. Uzinstalē klientu, atrodi www serverus ar torrent failiem un velci nost dažādu warez stuff. Parsvarā izmantoju, lai ievilktu dažādus seriālus.
Galvenā šī sistēmas stšķirība ir izmantotais peer-to-peer princips, teikšu godīgi man ļoti neapmierina dc++ piedāvātā shēma ar slotiem. Un dc++ šmaukšanās ar kontentu. Tieši tāpēc dc++ es neizmantoju. E-donkey mani atkal neapmierina ar to, ka jameklē ir neskaitāmie serveri ar sourcēm. Tā saucamā lēkāšana pa serveriem.
Te viss ir vienkarši, tu velci un no tevis velk vienlaicīgi vienu un to pašu. Lielākais sistēmas plus ir tas ka tev
nav jāšarē visādas glupības. Ja tiešām ir velme ko šārēt, tad tāda iespēja pastāv. Izveido pats savu torrent failu un izvieto to www serverī. Tāpat kā edonkijā šeit pastāv savi serveri, tā sauktie trackers, jeb skaitītāji, kuri parasti atrodās uz tā paša www servera un atbild par to, lai tevi ieraudzītu pārējie vilcēji un tu savukārt viņus. Pastāv klienti priekš *nix un windows operētāj sistēmām. Strādā aiz ugunsmūra un uz iekšējām adresēm. Oficiālā www lapa atrodama
šeit
. Un
šeit
savukārt atradīsiet linkus uz bittorent serveriem. Principā šādu sistēmu derētu arī ieviest Latvijā, domāju ka daudzi būtu ļoti ar viņu apmierināti. :) Pie reizes iemetu arī pēdējo klientu domātu win operētājsistēmām.
Tie, kas kaut reizi ir redzējuši
Apple
datoriem paredzēto operacionālo sistēmu MacOS X, obligāti būs pamanījuši savdabīgo rīku joslu ekrāna apakšā un uz kuras var izvietot biežāk palaižamo programmu ikonas, tādejādi atvieglojot programmas palaišanu. Kā atzinuši vairākums MacOS X lietotāji, šāds novitāte ir ārkārtīgi ērta un visādi citādi noderīga lieta, bet Windows lietotājiem atlika kost pirkstā skaudībā.
Taču tas bija līdz šim pavisam nesen kļuva iespējams ielādēt arī ļoti līdzīgu pēc funkcionalitātes programmu zem nosaukuma MobyDock
. Šī, pavisam nelielā, programmiņa iespējams atvieglos lietotājiem standarta Windows aplikāciju un procesu palaišanu atrodoties ekrāna apakšā, tā piedāvā 12 standarta ikonas My Computer, Internet Explorer, My Music utml. Programmas lielākais mīnuss ir jaunu ikonu pievienošanas neiespējamību, toties uz paneļa parādās pašreiz palaistās programmas.

Pašlaik MobyDock tiek izplatīta bez maksas un tās instalācija nepieciešams DirectX 9, kas dažiem varētu būt nedaudz apgrūtinoši.
Pēc gada lielas klusēšanas tautās ir iznācis beidzot lieliskais failu menedžeris FAR 1.70 beta 5. Kuru gaidīja daudzi no mums. Šīs programmas izstrādi bija pārņemusi vairāk kā pirms 2 gadiem apvienība ar nosaukumu FARGROUP, atgādināšu lasītājiem, ka pirms tam to programmu izstrādāja programmētājs no Krievijas Jevgēnijs Rošals, kurš ir pazīstams netikai kā FAR izstrādātājs, bet arī pēc pazīstamas un teikšu godīgi ļoti mīlētas tautā programmas datu arhivatora RAR (winrar) izveidotājs.
Neskatoties uz to ka programmu FAR savā paspārnē pārņēma Fargroup, Jevgēnijs Rošals vēl joprojām ir tās autors un galvenais korrektors. Par to kas mainījies lasiet
šeit.
 |
FAR 1.70 beta 5 |
 |
SPYBOT |
Nesen cietnī bija raksts par jauno
AdAware 6 , kas ir atzīts par vienu no labākajiem
interneta drazu tīrītājiem. Un ja reiz AdAware ir viens no labākajiem, tātad ir vēl kādas programmas, kas nodarbojas ar interneta lietotāja savilktā
spyware iznīcināšanu.
Tātad
SpyBot
ir jaudīgs
freeware produkts, kas sevī ietver salīdzinoši biežas produkta uzlabošanas iespējas, atsevišķus moduļus Internet Explorer caurumu aizlāpīšanai un datora iestatījumu pielāgošanai un citas visnotaļ noderīgas lietas.
Ļaudīm ar vāji attīstītām internacionālās uztveres spējām ir pieejams šīs programmas latviskotais variants. Programma ir diezgan vienkārši konfigurējama pēc katra lietotāja gaumes. Ik pa laikam iznāk arī jauni
skini.
Man ļoti patīk, ka šī bezmaksas programma sevī ietver tik pat daudz iespēju, cik ir AdAware Pro versijā, kas dabūjama par naudiņu vai arī laužama. Vienīgais mīnuss - reklāmas banneris, kuru protams var arī novākt ar attiecīgo zālīšu palīdzību vai sponsorējot programmas izstrādātājus.
 |
daile krâðòumâ - SpyBot |