08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [ www.greenman.ru] 13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [ yahoo news] 14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [ media.dsc.discovery.com] 14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [ www.digitmag.co.uk] 13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [ new scientist] |
Nav cepuminju, nav polla. [kļæ½pļæ½c?]Floppy diskus...
Izmantoju ikdienā |
8% (49) |
Pa retam izmantoju |
57% (353) |
Neizmantoju vispār |
28% (171) |
Kas ir Floppy? |
7% (43) |
13 komentāri |
visi citi...
ļæ½odien vardadienas svin:
Hedviga, Eda, Helvijs
*/?>
Nimepļæ½evalised on:
Hedvig, Heda, Hedi, Hädi, Eda, Ede, Heidi, Heivi, Häidi
ļæ½iandien vardadieni ļæ½vencia:
Gutautas, Dovaldė, Ambraziejus, Jadvyga, Margarita
|
here |
Šur un tur atkal lasāmas ziņas par drošības caurumiem Windows XP sistēmā un šamās otrajā service pack. Klaigā visi, kam nav slinkums, bet viss sākās šeit: http://www.finjan.com/company/NewsRoom/press_show.asp?press_release_id=165http://search.microsoft.com/search/results.aspx?st=b&na=88&View=en-us&qu=hinjan Autors (tb es) lasot gan latviešu saitus, gan plašajās ārzemēs atrodamos materiālus par šo jauno skandālu, kas būtībā tāds nemaz nav, jo jau sen līdzīgi notikumi ir ikdiena... Tātad, autors atcerējās pirms nedēļām divām lasītu rakstu iekš tādas lietas kā žurnāls "E-pasaule". Un šamajā rakstā bija aplūkota kāda ļaundabīga koda izplatīšanās vēsture. Viens no secinājumiem raxta beigās bija par to, ka būtībā lielu problēmu rada tieši šīs publikācijas un paziņojumi masu mēdijos par to, ka šie caurumi ir. Šai atziņai ir grūti nepiekrist, jo tādai caurumu meklēšanai, uzņēmumi, kuri nodarbojas ar drošības risinājumiem, algo pietiekami daudz darbinieku, lai varētu apgalvot, ka hakeri, krakeri un visi citi zvēri šos caurumus bez preses palīdzības nebūtu atraduši tik ātri. Un par īstām dāvanām kļūst publicētie kodu fragmenti vai tehniskie ziņojumi ar datiem par labojumiem un caurumiem sistēmā. Tātad fuj masu mēdijiem, kuri šādu informāciju izplata nevilcinoties. Fuj arī Microsoft, jo kompānijas nostāja un politika paredz par katriem draudiem informēt tās lietotājus, tikai... kāda tam jēga, ja vienīgais veids kā šādus draudus var novērst klienti ir atslēgt pieeju globālajam tīmeklim? Un daudzi drīzāk mirs nekā paliks bez Interneta. :) Un vislielākais fuj kompānijām, kuras atradušas šos drošības caurumus, savā jaukajā preses relīzē to paziņo visiem, kas vien vēlas to zināt. Argumentācija: publikācija un reklāma. Varbūt jāparakājās šur un tur, un rīt miljoniem cilvēku lasīs par caurumu iekš kādas Linux sistēmas, kuru visi, kam tik neir slinkums, varēs izmantot savu visu visļaunāko kodu ielādēšanai visur. Bet te būs daudz, daudz, daudz, daudz lasītāju. :) Savukārt augstāk minētie visa šībrīža klaigāšanas iemesla autori - kompānija "Finjan", visticamāk aizsāka bļaustīšanos šo te teikumu dēļ:
Finjan Customers Are Proactively Protected Against All These Threats Finjan enterprise customers using the latest releases of Finjans Vital Security products, and Finjans small and medium sized customers using the recently released 1Box Series are proactively protected against these vulnerabilities, as well as against other, not yet discovered ones." (Citāts ņemts no augstāk minētās web lapas)"
Aptuvens tulkojums: Finjan Klienti ir labi pasargāti pret visiem šiem draudiem Uzņēmuma Finjan klienti izmantojot pēdējo Finjanas Vital Security produkta izlaidumu (lasi: relīzi, aut.piez.), un Finjanas mazie un vidējie klienti izmantojot nesen iznākušo 1Box Series ir labi pasargāti pret šīm un citām ievainojamībām, arī tām, kas vēl nav atklātas.
Nu ko, gaidam kas būs tālāk. Ja Microsoft neatradīs šos 10 draudus par draudiem esam, būs tiesas darbi atkal...
PS: Meklējot, kas Microsoft mājas lapā www.microsoft.com lasāms par jaunatklātajiem draudiem, nekas prātīgs neatradās, toties var uzdurties visnotaļ jaukai lapaspusei: http://www.microsoft.com/presspass/legalnews.aspŠe atrodamas ar pēdējā laika Microsoft tiesu strīdiem saustītas preses relīzes un citi materiāli... jauki palasīties. Un tas paslēpts zem nosaukuma For Journalists :)
|
Flash lapu cienītāji šo saitu visticamāk jau ir redzējuši un jau paguvuši nokritizēt vai papriecāties, nekāds jaunums jau saits nav. Tikai mākslas darbs, kura dizainā savienots senatnīgais ar futūristisko. Struktūrā un apskatei piedāvātajās fīčās savienota izklaide ar pilsētas tūrisma informāciju (tb - reklaamu). Autors rekomendē apskatīt digital tour un izbrāķē city cam. Lai nu kā, iemetam acis, pirms tam nopauzējot savus mūzikas spēlētājus, jo flash saitam ir neslikts (tiesa gan, gaumes lieta) fona muzons. Html versija gan kā jau html versija... :) Ejam te: http://www.tallinn.infoKad esam papriecājušies, atgriezīsimies pie pašmāju realitātes: http://www.riga.lv, www.virtualriga.com, http://www.rigatourism.com/rigaUn arī, citreiz nestrādā... Vēl viens salīdzinājums: Igauniju pagājušajā gadā apmeklēja 3,4 kamēr Latviju 2,5 miljoni tūristu... Varbūt labs saits riga.info ar būtu devis kādu pusmiljonu klāt?
|
Kā jau zināms, Microsoft jau kādu laiciņu atpakaļ izlaida jaunu Secvice Pack 2, kas paredzēta Windows XP oprētājsistēmai. Kādu laiciņu nogaidīju, izmēģināju SP2 uzlikt uz citu lietotāju darbstacijām (nu tāds es esmu :). Līdz šim neesmu novērojis nevienu sliktu parādību uz minētām darstacijām un liekas, ka tās pat palikušas ašākas. Drošības pēc papētīju netu, ko par to domā arī citi. Vienu visai interesantu testu ir veikuši HardCOREware autori. Iesaku papētīt.
- Performance is for the most part identical to SP1, except in a few cases. In those cases, SP2 was actually faster! There were only one or two instances where SP1 was faster, and that was by the slimmest of margins.
What surprized me was how much gaming performance was increased by upgrading to SP2 and DirectX 9c! I was NOT expecting this, especially on the midrange x600 XT card we used for testing. Nonetheless, most games do benefit from the upgrade. So with all the new security patches and features, and mostly increased performance, you have no reason NOT to install SP2.
Respektīvi, pēc testu rezultātiem, Windows XP veiktspēja ne tikai nesamazinoties, bet pat palielinoties. Īpašs veiktspējas palielinājums esot spēlēm, lietojot SP2 komplektācijā ar DirectX 9c (spēlēm kas to izmanto, protams). Vēl nesen dzirdēju baumas par to, ka Windows XP SP2 neesot īsti savietojams ar AMD64 procesoriem. Palasot Microsoft Knownledge base var atrast, ka instalējot SP2 uz darbstaciju, kas tiek darbināta ar AMD 64-bitu procesoru, darbstacija varot pārstartēties laiku pa laikam. Turpat arī norādīts risinājums minētai problēmai. Tātad, tur kur ir risinājums nav īsti problēmas.
AMDzone viens no autoriem, tāpat, apgalvo, lai arī pārstartēšanās iespēja pastāvot, uzstādot SP2 uz divām AMD64-bitu darbstacijām, problēmas neesot novērotas, pat neveicot nekādas papildus darbības.
- Apparently it can cause reboots. I've installed on two AMD64 boxes with no issues.
Secinājums - lai arī novērotas nelielas problēmas, Windows XP Service Pack 2 drošības labojumi vien ir tā vērti, lai tos izmantotu - vismaz es to darīšu. Ja kāds ir sīkāk darbojies - padalieties pieredzē komentāros.
|
Internetā kādu laiku ceļo ziņas par to, ka kompānija Microsoft ir patentējusi visierastāko datorpeles darbību - dubultklikšķi. Diemžēl, daudziem nāksies tapt apbēdinātiem, jo tā nebūt nav :)
Neiesim jau melot, acīs skatīdamies, jo tiešām eksistē patents, kurš apraksta to, ka dažādi spiežot kādu pogu (vienreiz un ātri, vienreiz, bet ilgi, divreiz un ātri, ...), var panākt attiecīgi arī dažādus rezultātus. Taču, te nu sākas dažādi nosacījumi, kurus lielākā daļa ir palaidusi gar ausīm.
Pirmām kārtām, šis patents apraksta minētās operācijas tikai un vienīgi saistībā ar ierobežotas veiktspējas ierīcēm. Atgādināšu, ka vidusmēra dators (arī portatīvais) ir pilnas veiktspējas ierīce :) Tātad - plaukstdatori, mobilie tālruņi, pārnēsājamās spēļu konsoles, ledusskapji un velosipēdu spidometri u.t.t. Otrām kārtām, iet runa nevis par tām pogām, kuas ir atrodamas uz peles vai kādas citas pievienojamas uzpariktes, bet gan par tām pogām, kuras ir atrodamas uz šo mobilo ierīču korpusa un tiek sauktas par application buttons, jeb, latviski runājot, - nodrošina izvēles un navigācijas funkcijas. Trešām kārtām - šis patents ir izsniegts ASV. Nav jāatgādina, ka šajā valstī jau sen ir pilns ar absurdiem un universāliem patentiem. Šis pat ne ar ko sevišķu neizceļās :) Ceturtkārt - šo patentu jau apstrīd vairākas sabiedriskās organizācijas.
Nobeigumā vēlētos teikt, ka neba nu kompānijas ir vainīgas, ka tām nākas patentēt šādas lietas. Vainīga ir likumdošana, kas šādus patentus pieļauj. Un, ja kompānija paspēj šo patentu saņemt pirmā, tad tai vairs nav jābaidās, ka pateicoties kādas citas kompānijas ātrdarbībai un attapībai, tai būs jācieš. Un piedzīvot zaudējumus, pat taisnības vārdā, nevienas kompānijas vadība, pie pilna saprāta esot, nevēlas. Atzīšos, ja man būtu kompānija, kuras darbību spēcīgi varētu ietekmēt kāds, kurš ir izņēmis kādu konkrētu patentu, es ne brīdi nešaubīdamies, ņemtu naudu un dotos pieteikt šo patentu pats.
Starp citu, vai Jūs esat lietas kursā, ka Microsoft jau 1996. gadā ir patentējis arī savu FAT failsistēmu un pagājušā gada decembrī kompānija ir paziņojusi, ka pieprasīs iegādāties licences tiem, kas to ismanto? Arī šis patents tiek apstrīdēts.
|
Jeb savādāk varētu jautāt - vai iespējams mainīt IDE diskus pie ieslēgta datora? Daudzi uzskata, ka līdz ar Windows XP ienākšanu IDE diskus var mainīt pie ieslēgta datora, bet pie vecākām operētājsistēmām tas it kā nebija iespējams. Tāpat ir dzirdēti apgalvojumi par to, ka IDE interfeisa iekārtas var mainīt īpašos atmosfēriskos apstākļos. Abos šajos apgalvojumos ir daļēja taisnība.
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
|
|