Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12404779, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Spriedelējums par 10 caurumiem
Insekt (insekt@inbox.lv) @ 2004-11-24 09:18:00


   Šur un tur atkal lasāmas ziņas par drošības caurumiem Windows XP sistēmā un šamās otrajā service pack. Klaigā visi, kam nav slinkums, bet viss sākās šeit:
http://www.finjan.com/company/NewsRoom/press_show.asp?press_release_id=165
http://search.microsoft.com/search/results.aspx?st=b&na=88&View=en-us&qu=hinjan
   Autors (tb es) lasot gan latviešu saitus, gan plašajās ārzemēs atrodamos materiālus par šo jauno skandālu, kas būtībā tāds nemaz nav, jo jau sen līdzīgi notikumi ir ikdiena... Tātad, autors atcerējās pirms nedēļām divām lasītu rakstu iekš tādas lietas kā žurnāls "E-pasaule". Un šamajā rakstā bija aplūkota kāda ļaundabīga koda izplatīšanās vēsture. Viens no secinājumiem raxta beigās bija par to, ka būtībā lielu problēmu rada tieši šīs publikācijas un paziņojumi masu mēdijos par to, ka šie caurumi ir. Šai atziņai ir grūti nepiekrist, jo tādai caurumu meklēšanai, uzņēmumi, kuri nodarbojas ar drošības risinājumiem, algo pietiekami daudz darbinieku, lai varētu apgalvot, ka hakeri, krakeri un visi citi zvēri šos caurumus bez preses palīdzības nebūtu atraduši tik ātri. Un par īstām dāvanām kļūst publicētie kodu fragmenti vai tehniskie ziņojumi ar datiem par labojumiem un caurumiem sistēmā. Tātad fuj masu mēdijiem, kuri šādu informāciju izplata nevilcinoties. Fuj arī Microsoft, jo kompānijas nostāja un politika paredz par katriem draudiem informēt tās lietotājus, tikai... kāda tam jēga, ja vienīgais veids kā šādus draudus var novērst klienti ir atslēgt pieeju globālajam tīmeklim? Un daudzi drīzāk mirs nekā paliks bez Interneta. :)  Un vislielākais fuj kompānijām, kuras atradušas šos drošības caurumus, savā jaukajā preses relīzē to paziņo visiem, kas vien vēlas to zināt. Argumentācija: publikācija un reklāma.
   Varbūt jāparakājās šur un tur, un rīt miljoniem cilvēku lasīs par caurumu iekš kādas Linux sistēmas, kuru visi, kam tik neir slinkums, varēs izmantot savu visu visļaunāko kodu ielādēšanai visur. Bet te būs daudz, daudz, daudz, daudz lasītāju. :)
   Savukārt augstāk minētie visa šībrīža klaigāšanas iemesla autori - kompānija "Finjan", visticamāk aizsāka bļaustīšanos šo te teikumu dēļ:

   Finjan Customers Are Proactively Protected Against All These Threats
Finjan enterprise customers using the latest releases of Finjan’s Vital Security™ products, and Finjan’s small and medium sized customers using the recently released 1Box™ Series are proactively protected against these vulnerabilities, as well as against other, not yet discovered ones." (Citāts ņemts no augstāk minētās web lapas)"

   Aptuvens tulkojums:
Finjan Klienti ir labi pasargāti pret visiem šiem draudiem
Uzņēmuma Finjan klienti izmantojot pēdējo Finjanas Vital Security™ produkta izlaidumu (lasi: relīzi, aut.piez.), un Finjanas mazie un vidējie klienti izmantojot nesen iznākušo 1Box™ Series ir labi pasargāti pret šīm un citām ievainojamībām, arī tām, kas vēl nav atklātas.

   Nu ko, gaidam kas būs tālāk. Ja Microsoft neatradīs šos 10 draudus par draudiem esam, būs tiesas darbi atkal...

PS: Meklējot, kas Microsoft mājas lapā www.microsoft.com lasāms par jaunatklātajiem draudiem, nekas prātīgs neatradās, toties var uzdurties visnotaļ jaukai lapaspusei: http://www.microsoft.com/presspass/legalnews.asp
Še atrodamas ar pēdējā laika Microsoft tiesu strīdiem saustītas preses relīzes un citi materiāli... jauki palasīties. Un tas paslēpts zem nosaukuma For Journalists :)

« Atpakaļ uz rakstu