cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kļæ½pļæ½c?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (48)
  Pa retam izmantoju   57% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (171)
  Kas ir Floppy?   7% (43)
13 komentāri | visi citi...


ļæ½odien vardadienas svin:
Ernestīne, Ingmārs, Vinija, Akvelīna
*/?> Nimepļæ½evalised on:
Konstantin, Kostel, Tiino, Kindel
ļæ½iandien vardadieni ļæ½vencia:
Eimantas, Aldona, Julija, Rita, Elena

 Hosted by DEAC
 Server by M79


 da worst
 pods
flash.lv
?>  self
*/?>

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (96)  

Vakar Dienas Bizness ir publicējis rakstu :''Nodeva rada jukas''. Atreferēšu īsumā raksta būtību. Izrādās, ka no 15.oktobra bezpeļņas sabiedrība Autoratlīdzību un komunicēšanās konsultantu aģentūra/Latvijas autortiesību aģentūra iekasē autoratlīdzību no juridiskajām personām, kuri ražo vai ved iekšā video un audio iekārtas, video, audio kasetes un diskus. Tautā šīs organizācijas pazīstamas zem nosakuma: AKKA/LAA.
[Papildināts]
Kolēģis Non Stop no mikseris.lv iesūtīja norādi uz vortālā publicēto rakstu, kas lieliski parāda AKKA/LAA darbības veidus. Lūk citāts no raksta, kurš sagatavots sadarbībā ar MicRec direktoru Guntaru Raču:
"Latvijas autortiesību aģentūra "AKKA-LAA " ir izsniegusi atļauju mehāniski pavairot grupas "Liepavots" albumu " Ilgu krasti", kurā ierakstītas vairākas grupas "Smokie" dziesmas latviešu valodā.
Aģentūru neuztrauc fakts, ka Smokie dziesmu autora Čepmena un Čina dziesma "Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me" pārtapusi par " Dziesmu tev", bet Alana Silsona sarakstītā dziesma " What Can I Do" ir pārtapusi par "Vai jūti tu?".
Interesantākais ir tas, ka albumā ir norādīts, ka šo dziesmu autori ir grupas "Liepavots" dalībnieki. Šajā pašā albumā populārā "Smokie" dziesma " Livin' Next Door To Alice" ir pārtapusi par dziesmu
"Baiba"." Smalki, vai ne?
 

Pats fakts, ka jāmaksā par autortiesībām nav nekas peļams, bet veids un kārtība man liekas vienkārši stulba. Ja līdz šim autoratlīdzība bija jāmaksā: pārdodot ierakstu, atskaņojot kāda mākslinieka darbu (tiešā veidā izmantojot mākslinieka gara darbu), tad tagad AKKA/LAA ir izlobējusi, ka jāmaksā arī par datu nesējiem un reproducēšanai izmantojām iekārtām. Pērkot tukšu kastei, disku, mūzikas centrus, DVD utt., pircējs arī samaksā autoratlīdzību. Jautāsiet par ko ? Par to, ka iespējams izmatosiet kāda mākslinieka gara darbu.

AKKA/LAA viedoklis : šis nav nodoklis, bet gan atlīdzība tiesību īpašniekiem. Tā ir zināma kompensācija par to, ka ka netiek pirkts un pieprasīts gatavs produkts, bet gan tukšā audio vai video kasetē vai kompaktdiskā no jau esoša eksemplāra, piemēram, drauga videokasetes, personiskajām vajadzībām ierakstīta kopija.

Papildus obligātajai nodevai, kura ir jāmaksā preces vedot iekšā Latvijā, AKKA/LAA ir izveidojusi birokrātisku sistēmu, kura bremzē preču normālu ievešanu Latvijā. Importētājam autoratlīdzība jāsamaksā jau pirms preces atmuitošanas. Proti uzņēmējam jau pirms preces ievešanas ir jāiesniedz izziņa, kurā ir norādīts ne tikai importējamās preces skaits un veids, bet arī tas, kā to izmantos. Tikai tad AKKA/LAA veic aprēķinus par autoratlīdzības lielumu, pēc kuras nomaksas tiek saņemta izziņa, kuru uzrādot ir iespējams preci atmuitot. Apliecinājums par preces atmuitošanu atkal ir jānogādā AKKA/LAA. Ideāla shēma korupcijai. Ejam uz AKKA/LAA, draudzējamies, saņemam izdevīgu izziņu, samazinam izmaksas.

Nodevas lielums par video un audio iekārtām ir 3% no preces vērtības bez PVN, video un audio kasetēm un diskiem, nodeva ir 6% no preces vērtības. Praktiski tas nozīme, ka palielināsies cenas CD matricām, DVD, audio un video iekārtām.

Man tomēr tā arī nav skaidrs par ko es maksāšu pērkot audio/video preci!! Par to, ka AKKA/LAA nav spējīga iekasēt naudu no autortiesībām? Tas, ka par autortiesībām ir jāmaksā nav apspriežams, bet kāpēc ir jāizdomā mistiska nodeva ?
 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (96)
Prev: Ziņas / Miss Internet
Next: Mobilie / Nokia turpina...
© 2000-2024 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.