Lielbritānijā dzīvojošas mobilo telefonu piekritējs
Nik Roope izdomājis veidu kā piepelnīties ļoti savdabīgā veidā aksesuāru izgatavošana mobilajiem telefoniem. Ideja pat par sevi nav nekas satriecošs, taču paši aksesuāri emm... kā lai to korektāk pasaka... ir gana
sviestaini...
Kā jau mēs to visi zinām pastāv dažādas handfree garnitūras, kas ļauj atbildēt uz telefona zvaniem nepieliekot pašu aparātu pie auss tā vietā mums ir jau maza austiņa ausi (pardon par šurumburum) un vadā piekārts mikrofons savukārt vads pieslēgt mobilajam telefonam. Pieejami arī bezvadu handfree, kas telefonu komunikē izmantojot bluetooth tehnoloģiju.
Pieminētais Nik Roope izdomājis, ka mūsdienīgam mobilajam telefonam obligāti jābūt saiknei ar pagātni un tāpēc kā austiņa un mikrofons tiek izmantotas vecās, labās un nu jau nedaudz aizmirstās klausules no ierastajiem fiksētajiem telefona aparātiem.
Šīs klausules ir nopērkamas eBay izsolē diemžēl nevarēju atrast cik šāda garnitūra maksā.
Visai interesantu, taču tajā pašā laikā savdabīgu un diez vai atkārtojamu mobilo telefonu prezentējusi mūsu platumu grādos mazpazīstama kompānija
Lenovo. Modeļa V508 galvenā un praktiski vienīgā mērķauditorija ir cilvēces skaistākā daļa t.i. dāmas. Uz telefona sievišķīgumu norāda ne tikai korpusa sarkanās krāsas noformējums un neliels rozes gravējums uz tā, bet arī sen gaidīta un ārkārtīgi nepieciešama funkcija telefonā iebūvēts smaržu flakoniņš. Nē, apskatieties paši kalendārā šodien nav 1.aprīlis!
|
Bet pūdernīca kur?! |
Flakoniņš (par tilpumu nosaukt to neceļas roka) nopērkot ir pilnībā ir tukšs un laimīgajai (kā gan citādāk?) īpašniecei ir iespēja to uzpildīt ar sev tīkamāko aromātu. Līdz, ko flakons ir tukšs pildām no jauna.
Tehnoloģiski telefonu nevar uzskatīt par pārbagātu, taču arī ne nabadzīgu GPRS datu pārraide, MMS īsziņas, 65 000 krāsu ekrāns un visādi citādi labumi, kas ir vairums mobilo telefonu modeļiem šodien.
Ak jā, šis mazais un smaržīgais prieks maksā nieka 150 latus. Nekā taču nav žēl sirdsdāmām, vai ne?
Visai bēdīgas, bet taču tajā pašā laikā optimistiskas ziņas parādījušās sakarā ar kompānijas
Alcatel mobilo telefonu ražotni. Tomēr nesteigsimies notikumiem pa priekšu un vispirms atskatīsimies uz mobilo telefonu tirgu neseno pagātni.
Kā mēs visi lieliski atceramies 90o gadu nogalē mobilā komunikācija sāka savu uzvaru gājienu visā pasaulē arī pie mums. Toreiz jebkura jauna telefona parādīšanās bija Notikums un cilvēks, kas bija iegādājies savā īpašumā tika uzskatīts par īpaši situētu pilsoni. Mobilais telefons maksāja daudz, bet tarifi bija tādi, ka runāt gribējās ļoti maz. Bija daudzas mobilo telefonu kompānijas, kas aktīvi darbojās šajā jomā un vairums no tiem pastāv arvien Motorola, Nokia, Sagem, Ericsson, Alcatel. Nebūtībā un aizmirstībā aizgājušas tāda lieliskas firmas kā Benefon (vairs nenodarbojas ar mobilajiem telefoniem), Bosch (arī vairs nedarbojas šajā jomā, jo tika pārdota Siemens). Tirgus bija ārkārtīgi interesants katrā jaunā modelī bija kaut kas jauns un interesants pilnīgs pretstats mūsdienām, kad principā ir funkciju kopums, kas tiek iebūvēts vai netiek, lai pakļautos noteiktas mērķauditorijas vajadzībām. Būtībā šodien mobilo telefonu tirgū notiek cīņa ar mārketinga līdzekļiem un aparātu dizainu. Lūk, šeit mēs nonākam līdz Alcatel.
Kompānijas Alcatel mobile telefoni vēl pirms pāris gadiem tika uzskatīti un pat bija konkurētspējīgi dēļ savas neierastās uzbūves, citādākas domāšanas un savdabīgā dizaina. Tomēr pēdējos gados mobilo telefonu industrija piedzīvoja lielu izrāvienu tika ieviesta datu pārraide kaut ne cik pienācīgā ātrumā, polifonija, krāsainie ekrāni, kā arī digitālās kameras un šeit Eiropas tirgū parādījās tādas kompānijas kā Samsung, kā arī Sony Ericsson (runa ir par pēdējo gadu gan), kam pieredze un domāšanas ļauj veidot atbilstošus lietotāju prasībām telefonus. Diemžēl, šajā konkurencē kāds bija uzvarētājs un kāds zaudētājs.
Tieši tāpēc Alcatel pēc vairāk neveiksmīgiem kvartāliem ir atmetis cerību uz mobilo telefonu ražošanas daļas atdzimšanu un likvidējis šādu nodaļu. Taču. Sadarbībā ar mazpazīstamo kompāniju
TCL Mobile, kuras pirmsākumi meklējami visuvarenajā Ķīnā izveidojusi jaunu firmu TCL Alcatel, kur TCL pieder 55%, bet Alcatel 45% no akcijām.
TCL Alcatel cer izmantot abu kompāniju iepriekšējo pieredzi TCL izklaides domāšanu, bet no Alcatel tehnoloģisko bāzi.
Vēl tikai atliek piezīmēt, ka kompānija Alcatel būtībā šis notikums neietekmēs ļoti stipri līdz šim mobilo telefonu pārdošana nesa tikai 5% no kopējās peļņas un jau ilgu laiku tika meklēts ceļš, lai tiktu vaļā no šīs struktūrvienības.Jaunus telefonus zem TCL Alcatel nosaukuma mums ir cerība ieraudzīt ne ātrāk par 2006.gadu.
Kompānija
Nokia vakar paziņoja par jaunu mobilā telefona izstrādi Nokia 6610i. Jā, tik tiešām šī ir populārā Latvijā modeļa 6610 modifikācija, kurš pieejams tirgū vairāk nekā gadu un pašlaik pārdodas salīdzinoši labi pateicoties pieņemamai cenai.
Galvenās izmaiņas ir tīri tehniska rakstura tā piemēram, jaunajam modelim pievienota CIF kvalitātes digitāla fotokamera ar maksimālo attēla izšķirtspēju 352 x 288 pikseļi. Tāpat palielināta iebūvētas atmiņas daudzums ar mērķi nodrošināt pietiekamu vietu iegūtajiem attēliem 4 MB.
Citas būtiskas izmaiņas šim telefonam nav palicies iepriekšējais 4096 krāsu ekrāns, kura kvalitāte diemžēl nav konkurētspējīga šodien ar citu ražotāju modeļiem. Kameras objektīvs un matricas palielinājuši pavisam nedaudz aparāta kopējo svaru 87 grami līdzšinējo 84 gramu vietā.
Par parādīšanos Latvijas veikalu plauktos precīzas informācijas vēl nav, taču paredzam, ka tas notiks vasaras sākumā/vidū, kā arī cena sākotnējā būs aptuveni 200 lati. Ar laiku tā, protams, kritīsies.
Latvijas Mobilais Telefons paziņojis, ka uzsākta EDGE datu pārraides tehnoloģijas testēšana. Atgādināsim, ka pašlaik LMT piedāvā datu pārraidi izmantojot GPRS un HSCSD tehnoloģijas, savukārt
Tele2 pašlaik nepiedāvā nevienu no šīm tehnoloģijām t.i. Tele2 klientiem atliek
sūkāt čupa-čups (c)
CooLynX.
Runājot par EDGE tehnoloģiju jāpiemin, ka tā piedāvā vismaz 3 reizes lielāku datu pārraides nekā GPRS vismaz 130 Kbit/s. Līdzīgi GPRS tehnoloģijai datu pārraides ātrums ir atkarīgs no kopējās tīkla noslodzes. Kaut arī LMT nevēlas komentēt konkrētas pakalpojuma izmaksas, kā arī ieviešanas termiņu, paredzams, ka tas notiks šī gada nogalē un būs atkarīgs no testa rezultātiem, kā arī telefonu ar EDGE skaitu LMT tīklā. Jāpiemin, ka pašlaik visvairāk telefonu ar EDGE atbalstu ir Nokia 6220, 3200, 6230 utt. Starp citu, ne velti tiek pieminēta Nokia šī kompānija ir viena no galvenajām EDGE tehnoloģijas atbalstītājām piedalās standarta attīstībā, kā arī ražota tīkliem nepieciešamo tehniku.
Vēl tikai jāmin, ka EDGE būs droši vien pēdējā būtiskā tehnoloģija Latvijas GSM tīklos tālākā datu pārraide attīstība notiks UMTS tīklu ietvaros.
Un nobeigumā neliels deserts pirmās Nokia 7610 bildes iz dzīves. Par EDGE atbalstu šajā aparātā vēl ziņu nav:)