cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]



ADVANCED


Floppy diskus...
Izmantoju ikdienā
Pa retam izmantoju
Neizmantoju vispār
Kas ir Floppy?


Šodien vardadienas svin:
Daira, Dairis, Ferdinands
Nimepaevalised on:
Uku, Uko
Šiandien vardadieni švencia:
Algaudas, Eglė, Izidorius, Ambraziejus

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (17)  

It kā salīdzinoši nesen, 4.oktobrī Liteon pavēstīja pasaulei, ka izlaidīs drīzumā sīžu dedzinātāju ar skanīgu nosaukumu LTR-52246S.

 Kompakdisku dedzinātāju ar neticamu lielu ierakstīšanas ātrumu, līdz 52 reizēm.

Kastîte
Kastîte
Sestdienas vakarā, datorbodē pamanīju salīdzinoši mazu, sarkanu kasti ar uzrakstu LITEON un fantastiskiem cipariem uz tās 52x24x52, nolēmu daudz nedomādams fiksi "prihvatizēt" uz laiku cietņa laboratorijas vajadzībām šo monstrīgo agregātu.

Paldies Liepājas Datoru Centra cilvēkiem, par to, ka viņi neizrādija īpaši lielu pretestību. Un uz laiku piešķīra man šo monstru testiem. Piedzīvojumi turpināsies nospiežot pogu lasīt tālāk.
 

 Atverot sarkano kasti ieraudzīju tajā ļoti mazu dokumentācijas paveidu - informācijas lapiņu ar to kā japieslēdz rakstīklis pie datora, analogo audio vadu, 4 skrūvītes, Nero Burning Rom softu ar versiju 5.5, 1 tukšu CD-R multispeed matricu un 1 tukšu 24x CDRW matricu, kā arī pašu rakstīkli, kura diska novietnes panelītis ticis aplaimots ar maziem melniem uzrakstiem www.liteonit.com un 52x24x52.
Priekðiòas panelîtis
Priekðiòas panelîtis
Pats CD-RW rakstīklis dizaina ziņā neko neatšķirās no saviem vecākiem sugas brāļiem. Vienkāršs un tai pašā laikā elegants. Pati abrevetūra nosaukumā un uz kastes izceltie cipari norādīja, ka aparāts māk ierakstīt ar 52x lielu ātrumu "parastās" matricas un ar 24x lielu ātrumu daudzkārt pārrakstāmās matricas. Savukārt nolasa matricas ar 52x lielu ātrumu.

daïa no elektronikas
daïa no elektronikas

 Lai sasniegtu šo fantastisko ātrumu tiek izmantota tehnoloģija ar nosaukumu "Full Constant Angular Velocity", tas nozīmē to, ka sākumā matrica tiek rakstīta ar 20x lielu ātrumu un pakāpeniski ātrums pieaug līdz 52 reizēm. Līdz ar to atšķirībā no Zone CLV, ko izmanto piemēram MSI rakstītāji nav novērojami lēcienveidīgi ātruma pārslēgšanās klikšķi. Un ierakstāmā diska kvalitāte ir diezgan teiksim sakarīga uz lieliem ātrumiem atšķirībā no Z-CLV tehnoģijā rakstītiem cd. Tiek ievēroti ORANGE BOOK II standarti un normas. LiteOn savu rakstīkli ir aprīkojusi ar ATAPI UDMA 33 interfeisu, un līdz ar to maksimālais ātrums lasīšanai un rakstīšanai ir 7800 kilobiti sekundē, kas atbilst 52 reizēm. Rakstīklis ir nodrošināts ar 2mb kešs atmiņu. Un tiek izmantota Justlink tehnoloģija, kas neļauj iztukšot pēkšņi rakstīkļa kešatmiņu, ja gadījumā kaut kā IDEs noslogotības dēļ tā tiek patukšota.


 Savukārt, lai sasniegtu 24x CDRW ierakstīšanas ātrumu tiek izmantota tehnoloģija CAV un protams, lai varētu uz tāda ātruma kaut ko ierakstīt ir jābūt CDRW matricām attiecīgi sertificētām. Runājot par šo rakstīkli gribētu pievērst arī jaunajai CDRW ierakstīšanas un izmantošanas tehnoloģijai MountRainer, kuru šis rakstīklis uztur. MountRainer ideja ir vienkārša, izmantot jebkuru CDRW kā parastu disketi, vai apmēram kā ZIP iekārtu. Kopē, dzēs, raksti. Sīkāk par šo tehnoloģiju var palasīt mountrainer www lapā, bet nezkāpēc man viņa neverās vaļā (Server Error in '/' Application.), tāpēc ieteikšu palasīt sīkāk uz the.register.com.

 Tikai diemžēl by default pat Windows XP SP1 šo fīču vēl nesaprot, tāpēc jaizmanto InCD programmnodrošinājums no www.Ahead.de, tas kas taisa Nero Burning Rom. Principā ir vēl viena maza tehnoloģija - SmartBurn, kura nosaka optimālo ātrumu, ar kuru var ierakstīt doto cd. Ieliec matricu, palaid programmu un pēc mirkļa tev programma pastāsta, kas tā par matricu un uz ko jamā ir spējīga. Ļoti noder noname matriču atpazīšanai uz kurām nav virsū uzrakstīta infa par to.

Smartburn darbîbâ
Smartburn darbîbâ

 Izmeiģinājumos, tika izmantoti 3 softi, ko es izmantoju ikdienā un tie ir NERO Burning Rom ar versijas nummuru 5.5.9.17 , CloneCD 4.1.0.1, un Blindwriter Suite 4.2.1.26. Nero, kas nāk līdzi writerim uzliekot neatpazīst rakstītāju, bet uzliekot jaunāku updati no interneta, momentāli tika atpazīts. Tas pats tika izdarīts ar CloneCD un Blindwriter Suite, lai gan Blindwriter vēl joprojām nezin ar kādu ātrumu tiek pārrakstītas pārrakstāmās matricas. Pretī iedaļai stāv - ?. Palaižot Nero CD Speed izmantoju to testiem, izveidojot atsevišķus testa kompaktdiskus tukšai 52x matricai un pārrakstāmai 24x matricai. Kā arī tika nolasīti datu cd un audio cd. Vispār viss notiekās, diskus atpazīst ātri, nolasa un raksta arī, bet mulsina fakts par to ka raxtīklis ir diezgan trokšņains. Pēc tam vienīgais krietnais mīnuss, ko pamanu ir nedabiski lēna mocīšanās ap 24x pārrakstāmo matricu. Parametri mani apmierina. Jūs varat aplūkot viņus zemāk un redzēsiet kā pamazām pieaug ātrums līknē.




Tiek atrasta arī 90 min Eproformance matrica ar ko tiek testēta overburn fīča, nau jau nekāda tur tā matrica dižā, bet rakstīts uz viņas, ka tā spēj ierakstīties pie 24x lieliem ātrumiem, bet man matrica samelo un ierakstās mani MP3 pie 32x ātruma, 4 minūtēs. Super.


 

 Pirātiem-iesācējiem, šis rakstīklis arī būs noderīgs, uztur un māk ierakstīt matricas līdz 99 minūtēm, uztur ierakstīšanas formātus TAO, SAO, DAO, RAW, OVER-BURN, Fixed Packet, kā arī mainīgās paketes. Ir ticis piestrādāts pie Digital audio data izvilkšanas mehānisma un tehnoloģija, kura atbild par šo pasākumu ir nodēvēta par SmartX, un līdz ar to exact audio copy programma audio kompakdiskus kopēs uz cietņa pie ātruma 48x. Kas nebūt nav slikti. Un par to priecājās visi mp3 ripperi. :)


Noslēgumā gribētu teikt, ka sīs aparatiņš saņem godam nopelnītos astoņus cietnīšus, divus cietnīšus noņēmu par diezgan lielo troksni un samēro lēno darbību ar cdrw 24x matricām. Mehānika arī varēja būt labāk atstrādāta. Piebildīšu, ka tomēr pirāta sapnis paliek Plextor writekļi, kuri tomēr ir pārāki par LiteOn rakstīkļiem. Žēl, bet fakts. Kā pozitīvos momentus gribētu atzīmēt šim rakstītājam - Mountrainer CD-MRW uzturēšana, ātrums ar kādu tas tiek galā pie digitālās audio disku nolasīšanas, un konkurētspējīgā cena. Kā arī Smart-Burn tehnoloģija. Mazumtirdzniecībā šo aparātu tirgo par 66 Ls.


 
Atpakaļ | Uz augšu | Komentēt (17)
 
Rakstu grupa: dzelþi

 2004-05-28  03:23 - Microsoft un Sony atbilde Apple iPod. (19) Winamp 
 2004-03-20  17:37 - Gigabyte, un 4 kūleri ;) (36) Ziņas 
 2003-07-02  02:32 - Kas par Intel Tēju? Vai, ko gaidīt nākotnē no Intel. (32) Ziņas 
 2003-05-28  09:54 - Pārnēsājams cietnis no TEAC cietnī. (27) Viedoklis 
 2003-05-14  17:59 - PalitDaytona GeforceFX 5200 cietnī, salīdzinājums ar citām videokartēm, tests ar 3dMark03 (38) Viedoklis 
 2003-01-17  15:55 - Audigy 2 Platinum apskats. (32) Ziņas 
 2002-11-11  14:08 - LiteOn LTR-52246S CDRW rakstīkļa apskats. (17) Ziņas 
Prev: Ziņas / Turpinājums par jauno nodokli
Next: Linki / Necilvēcība...
© 2000-2025 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.