 |
Gigabyte risinâjums |
Dienās sanāca man ievērtēt datoru no
Gigabyte
, precīzāk un pareizāk sanāca savākt to pašam pilnībā no Gigabyte dotajām detaļām. Kuras laipni man piedāvāja
Liepājas Datoru Centrs
. Tā teikt Gigabyte personālā datora risinājums, uz Intel procesora bāzes.
Kopumā uzdevums bija salikt datoru un ietestēt procesora dzesēšanas ventilatoru kvalitāti. Noteikt pozitīvos un negatīvos aspektus.

Datora komplektācija sastāvēja no Gigabyte mātes plates GA-8IPE1000 Pro2-W
, kura papildus tiek aprīkota ar wireless 11Mbit LAN karti (GN-WBZB-M
), 1024 Mb Kingston 400 Mhz DDR atminju, Intel Prescot 2,8 Ghz procesoru, Gigabyte grafisko akseleratoru GV-N56X128D-P
uz nVIDIA GeForce FX 5600XT, HEC 300 W baroshanas bloku, Gigabyte GO-W0404A (DVD-Dual)
DVD-+RW rakstīkļa, SeagateBarracuda 120GB 7200rpm SATA 8MB cache cietnis un kā arī speciālais organiskā stikla korpuss no Gigabyte (es nemaz nezināju ka Gigabyte ražo šādus korpusus).
Kā procesora dzesēs ventilatori testiem bija izvēlēti : Gigabyte
GH-PCU21-VG(3D Cooler-Pro)
, standarta komplektējošais P4 ventilators, ūdens dzese no
Titan/DataCooler
, Titan
CW9TB/ TTC-CW9TB/SC SC
.
Speciāli testam tika uzinstalēts uz WindowsXp operacionālas sistēmas XVID kodeks un programma Nandub, ar kuras palīdzību var smuki nokodēt filmu, un lai varētu tā teikt kārtīgi iesildīt procesoru, jo procesora jaudu kodējot var izmantot 100% .
Filmas kodēšanas process aizņēma uz šā P4 procesora apmēram 54 minūtes, kas bija pilnīgi apmierinoši, lai varētu pēc pusstundas saprast jau līdz kādai temperatūrai procesors uzsils un nekāps temperatūra augstāk.
Kā pirmo izmeiģināju Gigabyte dzesi
GH-PCU21-VG(3D Cooler-Pro), kas paredzēts principā Intel P4 un AMD procesoriem, arī jaunajiem AMD K8 processoriem. Uzstādīšana nekādas problēmas neradīja, viss vienkārši.
Patīkami ka komplektā nāca līdz arī apgriezienu regulators, kuru var novietot 2,5 collu 1,44Mb diskdziņa vai flopika vietaa, kā arī ar speciālu pāreju aizmugurē. Pie maziem apgriezieniem , tas ir 2000 rpm strādā klusi un patīkami, bet uzgriežot apgriezienus līdz 4000 rpm, liek sevi manīt. Ir diezgan pasmags, sver apmēram puskilogramu.
Diezgan dīvainas uzbūves. Bet pats jocīgākais ir tas ka arī dzesē, tas ir strādā. Pēc pusstundas darba pie ventilatora maziem apgriezieniem temperatūra procesoram pie 100% noslodzes bija uzkāpusi 54 grādus liela, uzgriežot maksimālos apgriezienus temperatūra nokritās līdz 46 grādiem.

Kā otrais tika mēģināts Titan vara dzese CW9TB/ TTC-CW9TB/SC SC, kas paredzēts P4 un AMD K7 procesoriem. Uzstādīšana lielas problēmas neradīja. Pie datora korpusa aizmugurē tika uzstādīts arī ātruma regulators. Tieši tāpat kā iepriekšējā reizē datora procesors tika darbināts maksimālā noslodzē pusstundu, lai noteiktu maksimālo temperatūru.
Titan dzese pēc pusstundas pie maziem apgriezieniem bija atdzesējusi procesoru līdz 64 grādiem, uzliekot maksimālos apgriezienus 5000 rpm procesors tika atdzesēts līdz 57 grādiem. Skaļš.

Kā trešo izmantoju standarta dzesi no P4 2,8 Ghz Prescott processora, strādājot pie maksimālās noslodzes procesors ne vairāk un ne mazāk turējās pie 50 grādiem. Visu stundu.

Kā ceturto izmantoju ūdens dzesi no Titan/DataCooler , uzstādīšana ir sarežģītāka un darbietilpīgāka nekā uzstādot iepriekšējās dzeses, ir janoskrūvē mātes plate no korpusa, un jāpieskrūvē atpakaļ. Diezgan pamatīgi stiprinājums deformē mātes plati. Jo dzese tiek pieskrūvēta ar skrūvēm pie mātesplates, nevis izmantojot atsperes.
Stiprinājums manā uztverē ir diezgan muļķīgs. Pēc pusstundas darba maksimālā temperatūra ir tikai 43 grādi, palielinot ūdens padeves jaudu tiek iegūta temperatūra 39 grādi, bet ieslēdzot papildus ventilatoru uz procesora tiek iegūti 37 grādi. Visa sistēma kopumā ir skaļa. Bet labi dzesē.

Kopumā gribas atzīmēt par labu Gigabyte dzesei, jo jamā ir viegli uzstādāma, diezgan efektīga un salīdzinoši klusa. Kā labāko dzesētāju ierindoju ūdens dzesi no Titan/DataCooler, bet lielākie mīnusi jamam ir troksnis un sarežģītā uzstādīšana. Pēdējā vietā lai cik jocīgi tas nebūtu ierindojās Titan vara dzese. Skaļa un neefektīga.
Gribās atzīmēt ka standarta dzese Pentium 4 procesoram arī nav zemē metama, klusa un tomēr arī dzesējoša.