Kā jau zināms, Microsoft jau kādu laiciņu atpakaļ izlaida jaunu Secvice Pack 2, kas paredzēta Windows XP oprētājsistēmai. Kādu laiciņu nogaidīju, izmēģināju SP2 uzlikt uz citu lietotāju darbstacijām (nu tāds es esmu :). Līdz šim neesmu novērojis nevienu sliktu parādību uz minētām darstacijām un liekas, ka tās pat palikušas ašākas. Drošības pēc papētīju netu, ko par to domā arī citi. Vienu visai interesantu testu ir veikuši
HardCOREware
autori. Iesaku papētīt.
- Performance is for the most part identical to SP1, except in a few cases. In those cases, SP2 was actually faster! There were only one or two instances where SP1 was faster, and that was by the slimmest of margins.
What surprized me was how much gaming performance was increased by upgrading to SP2 and DirectX 9c! I was NOT expecting this, especially on the midrange x600 XT card we used for testing. Nonetheless, most games do benefit from the upgrade.
So with all the new security patches and features, and mostly increased performance, you have no reason NOT to install SP2.
Respektīvi, pēc testu rezultātiem, Windows XP veiktspēja ne tikai nesamazinoties, bet pat palielinoties. Īpašs veiktspējas palielinājums esot spēlēm, lietojot SP2 komplektācijā ar DirectX 9c (spēlēm kas to izmanto, protams).
Vēl nesen dzirdēju baumas par to, ka Windows XP SP2 neesot īsti savietojams ar AMD64 procesoriem. Palasot Microsoft Knownledge base var atrast, ka instalējot SP2 uz darbstaciju, kas tiek darbināta ar AMD 64-bitu procesoru, darbstacija varot pārstartēties laiku pa laikam. Turpat arī norādīts risinājums minētai problēmai. Tātad, tur kur ir risinājums nav īsti problēmas.
AMDzone
viens no autoriem, tāpat, apgalvo, lai arī pārstartēšanās iespēja pastāvot, uzstādot SP2 uz divām AMD64-bitu darbstacijām, problēmas neesot novērotas, pat neveicot nekādas papildus darbības.
- Apparently it can cause reboots. I've installed on two AMD64 boxes with no issues.
Secinājums - lai arī novērotas nelielas problēmas, Windows XP Service Pack 2 drošības labojumi vien ir tā vērti, lai tos izmantotu - vismaz es to darīšu. Ja kāds ir sīkāk darbojies - padalieties pieredzē komentāros.
Internetā kādu laiku
ceļo ziņas
par to, ka kompānija
Microsoft
ir patentējusi visierastāko datorpeles darbību - dubultklikšķi. Diemžēl, daudziem nāksies tapt apbēdinātiem, jo tā nebūt nav :)
Neiesim jau melot, acīs skatīdamies, jo tiešām
eksistē patents
, kurš apraksta to, ka dažādi spiežot kādu pogu (vienreiz un ātri, vienreiz, bet ilgi, divreiz un ātri, ...), var panākt attiecīgi arī dažādus rezultātus. Taču, te nu sākas dažādi nosacījumi, kurus lielākā daļa ir palaidusi gar ausīm.
Pirmām kārtām, šis patents apraksta minētās operācijas tikai un vienīgi saistībā ar
ierobežotas veiktspējas ierīcēm. Atgādināšu, ka vidusmēra dators (arī portatīvais) ir
pilnas veiktspējas ierīce :) Tātad - plaukstdatori, mobilie tālruņi, pārnēsājamās spēļu konsoles, ledusskapji un velosipēdu spidometri u.t.t. Otrām kārtām, iet runa nevis par tām pogām, kuas ir atrodamas uz peles vai kādas citas pievienojamas uzpariktes, bet gan par tām pogām, kuras ir atrodamas uz šo mobilo ierīču korpusa un tiek sauktas par
application buttons, jeb, latviski runājot, - nodrošina izvēles un navigācijas funkcijas. Trešām kārtām - šis patents ir izsniegts ASV. Nav jāatgādina, ka šajā valstī jau sen ir pilns ar absurdiem un universāliem patentiem. Šis pat ne ar ko sevišķu neizceļās :) Ceturtkārt - šo patentu jau apstrīd vairākas sabiedriskās organizācijas.
Nobeigumā vēlētos teikt, ka neba nu kompānijas ir vainīgas, ka tām nākas patentēt šādas lietas. Vainīga ir likumdošana, kas šādus patentus pieļauj. Un, ja kompānija paspēj šo patentu saņemt pirmā, tad tai vairs nav jābaidās, ka pateicoties kādas citas kompānijas ātrdarbībai un attapībai, tai būs jācieš. Un piedzīvot zaudējumus, pat taisnības vārdā, nevienas kompānijas vadība, pie pilna saprāta esot, nevēlas. Atzīšos, ja man būtu kompānija, kuras darbību spēcīgi varētu ietekmēt kāds, kurš ir izņēmis kādu konkrētu patentu, es ne brīdi nešaubīdamies, ņemtu naudu un dotos pieteikt šo patentu pats.
Starp citu, vai Jūs esat lietas kursā, ka
Microsoft jau 1996. gadā ir patentējis arī savu FAT failsistēmu un pagājušā gada decembrī kompānija ir paziņojusi, ka pieprasīs iegādāties licences tiem, kas to ismanto? Arī šis patents tiek apstrīdēts.