 |
Gribi bût miljonârs? |
Manās rokās nonāca Latvijā radīte spēlīte ar nosaukumu "Gribi būt miljonārs?". - Spēles autors ir
Viktors. Kā jau jūs droši vien ka esat nojautuši tad šī spēlīte ir TV3 spēles "Gribi būt miljonārs" datorversija. Spēlīte ir diezgan dziļā beta versijā un ir sastopamas dažas blusiņas (bugs). Spēlē ir dažādi jautājumi - sākot ar smieklīgi vienkāršiem un beidzot ar diezgan sarežģītiem - man teiksim nepatīk tas ka jebkuru jautājumu un atbildes uz to viegli var iegūt (neteikšu kā jo izmantot to pašu notepad jau mēs visi mākam ;)). Iepatikās tas ka papildiespējās (zvans draugam un studijas palīdzība) mēdz arī izdot kļūdainus variantus - viss kā dzīvē. Man ļoti nepatīk tas, ka katras 10 sekundes uz ekrāna izlec logs ar aicinājumiem sponsorēt autoru. Tāpat aktuālā versija ir diezgan veca - 2. septembris 2002 - es meklēju tīklā un nespēju atrast ne kādu jaunāku spēles versiju ne arī kādu aprakstu par viņu ... - iespējams ka esksistē kāda jaunāka un labāka versija.
Lai nu kā bet iesaku pamēģināt šo spēlīti - vismaz dažas minūtes varēsiet atpūsties no darba ;).
Liels ir prieks, kad uzzinām, ka pie mums Latvijā ir cilvēki raksta un turpina uzlabot savas programmas vēl jo vairāk, ja programma gūst zināmu popularitāti. Diez vai mēs varēsim sagaidīt, ka Latvijā uz entuziasma pamatiem veidos tādas programmas kā Apollo37 vai kaut ko nopietnāku, taču tas, kas tiek paveikts arī nav gaužām peļami.
Viena no šādām programmām ir Cheats Maximal (CheMax), kas būs noderīga tikai tiem, kas mēdz pavadīt daudz laiku spēlējot datorspēles. Patiesībā par programmu CheMax nosaukt ir nedaudz grūti tā vairāk ir apjomīga datu bāze ar vairāk nekā 4200 spēļu kodiem, kas ļauj izmantot dažādus labumus spēlēs procesā. Programmas interfeiss ir ļoti vienkāršs centrālais izvēlnes logs ar spēļu sarakstu kreisajā pusē un rezultātu parādīšanas logu labajā pusē. Loga augšējā daļā ieraugāmas trīs lielas ikonas, ka ļauj saglabāt .txt formātā interesējošās spēles kodus, izdrukāt rezultātus uz printera un pārtraukt programmas darbību.
CheMax lielākais pluss ir apkopoto kodu skaits atrodami kodi pat priekš tādiem veciem un labi zināmiem hītiem kā Civilization (DOS, protams), Supaplex un Mortal Kombat 1, kas spēļu faniem mieru nedeva daudzus gadus atpakaļ. Tas paskaidrojams ar to, ka darbs pie šīs datu bāzes turpinās jau sešu gadu garumā.
Kodi pieejami gan vienk
ārši ievad
āmi spēles laikā, gan labojami ar HEX redaktoru. T
āpat pluss ir spēles atjaunošan
ās intensitāte k
ā minumus reizi mēnesī atjaunota versija iel
ādējama no programmas
mājas lapas
, kas raksta tapšana brīdī bija nepieejama dēļ trafika ierobežojumiem (servera, ne mana:)).
Savuk
ārt par veidotājiem ir zināms to, ka to veido vismaz tr
īs puiši no Latvijas (Raivis Laubers, Andris Apals un Juris Dubrovskis), k
ā arī jaunieši gan no Krievijas, gan no Ukrainas.
Mums atliek tikai nov
ēlēt puišiem ar
ī turpm
āk radošu veiksmi un CheMax bie
žu atjaunošanos.

Kaut kā pasauli maina tas Grand Theft Auto. Pēc acīmredzamajiem spēles panākumiem līdzīgas spēles sāk augt kā sēnes pēc lietus. No micēlija attīstās vēl kāds projekts ar nosaukumu True Crime: Streets of LA.
Gribētos jau pašam ar sevi pastrīdēties par tēmu, vai tiešām GTA ir visa šī
ļaunuma sakne. Vairāk gan šķiet, ka
Driver
uz PSX mainīja spēļu izgatavotāju smadzenes un ieviesa mērķi uz ko tiekties, bet ne jau par to ir runa. Runa ir par nākamo braucam/ laužam/ šaujam/ sitam gabalu - True Crime: Streets of LA.

Jau ilgu laiku atpakaļ cilvēce spēra pirmos soļus visuma dziļumos. Mēs iekarojām paši savu saules sistēmu un jau pavisam drīz uzsākām jaunu starpzvaigžņu ceļojumu ēru.
Cilvēce sāka izplatīt savu civilizāciju pa visu visumu, sekojot veseliem sagādes ēku, posteņu un industriālo rūpnīcu tīklam, ko aiz sevis atstājuši kosmosa izpētes roboti, kas saucās Odysseus Probes.
Odusseus Probes bija milzīgs uzņēmums, ko misijā sūtīja globālā alianse, kas vēlāk varētu apvienot Zemes cilvēkus. Gandrīz gadsimtu Odusseus Probes pētīja un paplašināja cilvēces zinības par kosmosu un tā nebeidzamajām robežām, bez apstājas atklājot jaunas planētas un primitīvas pasaules uz kurām vēlāk ieradās cilvēki, lai tās iekarotu un kolonizētu.
Viena no šīm jaunajām kolonizētajām planētām saucās Calypso, apdzīvojama planēta, kas atradās tālu no kolonizēto planētu robežām, maz zināmā un izpētītā kosmosa daļā. Odysseus Probe, kas atklāja šo planētu, uzbūvēja uz tās robotu rūpnīcu, lai laicīgi sagatavotos cilvēku sagaidīšanai. Šim nolūkam tika izveidota īpaša cilvēku grupa, kas varētu šo planētu kolonizēt un tajā varētu sākt ierasties pirmie iemītnieki. Šo grupu nosauca par Project Exodus. Bija plānots, ka cilvēkiem šeit ierodoties, roboti, kas šo planētu atklājuši, nodos kontroli cilvēkiem, kas varēs uzsākt pirmos darbus. Tieši tad notika kaut kas negaidīts - roboti uzsāka iznīcinošu karu pret kolonizētājiem, kas vēlāk bija pazīstams kā Robotu dumpis (Robot Revolt). Uz planētas Calypso cilvēki tika gandrīz iznīcināti, tika iznīcinātas visas jaunās kolonijas un tikai pēc ilga laika jauna kolonizatoru paaudze spēja attīrīt planētu no naidīgi noskaņoto robotu klātbūtnes. Tomēr jauns bieds apmeklēja planētu - cilvēki mutanti, kas uzradās no radioaktīvo ēku drupām. Tomēr šis jaunais bieds tika drīz vien aizmirsts, kad kolonisti atklāja jaunu ienaidnieku, jaunu robotu paaudzi no dziļā visuma. Acīmredzot ne visi roboti tika iznīcināti un tagad darbojās no kādas citas planētas. Šie jaunie roboti bija īstas kara mašīnas, kuras tagad centās iekarot Calypso ar jaunas teleportācijas palīdzību, nosūtot savus karaspēkus tieši uz planētu. Planētai, savas tālās atrašanās dēļ tika samazināta palīdzība kara vajadzībām, bet tai bija pieejams visas civilizācijas tehnoloģiju tirgus kā arī tehnoloģija, ko izmanto roboti bija pieejama izpētei. Vajadzēja tikai izmantot pieejamos resursus lai reizi par visām reizēm atbrīvotu planētu no ienaidnieka....