cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Leho, Lehto, Lehar
Šiandien vardadieni švencia:
Gedmantas, Goda, Motiejus

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (12)  

   Iespējams, ka lielai daļai lasītāju ir kaut reizi gadījies tā, ka nepieciešams savā disku kolekcijā atrast vai nu draiverīšus, vai pareizās programmas, bet disku ir tik daudz, ka ilgu laiku nākas pavadīt attiecīgo CD meklējot.
   Viens risinājums būtu iegādāties DC300, kas ir sava veida disku iekārta, kurā var salikt līdz 150 CD/DVD diskiem. Iekārta tiek pieslēgta pie datora ar USB palīdzību un ar pievienotās programmatūras palīdzību tiek savadīta informācija par salikto disku saturu. Pēc tam, kad visa informācija par diskiem ir savadīta, var veikt nepieciešamā diska meklēšanu ar iekārtā iebūvētās pults palīdzību var arī caur datoru. Iekārta tad atrod nepieciešamo disku, pagriež nepieciešamā pozīcijā un izstumj ārā no iekārtas. Pēc lietošanas, disku ievietojam atpakaļ iekārtā - ātri un ērti. Diemžēl iekārtā nav pieejams iebūvētais lasītājs.
   Iekārtas cena ~140$.


Avots: 3DNews.ru

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (6)  

   Kā zināms, visbiežāk ar tehnoloģijas izgudrojumiem mīl eksperimentēt Japānā. Šoreiz japāņi nākuši klajā ar savu variantu parastajiem rokas pulksteņiem. Viņu variantā pulkstenis saucas Star Performer.
   Pulksteņa ciparnīca  sastāv no cipariem 0-9, kas sakārtoti četrās kolonnās un laiks ir nosakāms ar šo ciparu palīdzību, kas noteiktā kārtībā iedegas uz ciparnīcas. Piemēram, pirmajā attēlā laiks ir 6:02 PM (pēcpusdienā, jo iedegts Martini glāzes attēls, kas parasti tiekot lietots pēcpusdienā).  Pulksteņa augšpusē redzami pulksteņa, Saules, $ un Martini glāzes attēli. Par pirmo un pēdējo viss būtu skaidrs, savukārt saules un $ nozīmi izdomāt būs grūtāk. Izrādās saules ikona apzīmē dienu un datumu. Interesantākais izskaidrojums ir $ ikonai. Izrādās, ka ar katru gadu tiek taisīta arvien lielāka un lielāka nauda, tapēc $ simbols šajā pulkstenī apzīmē gadu.
   Pulksteņa izmēri - 2.8*5.5cm un platums 1.1cm. Pārdots tiek tikai Japānā un maksa ap 144$.

  

  

Sīkāk: Tokioflash.com

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (14)  

Pārsteidzoša ziņa pāršalkusi visus izstādes Computex apmeklētājus, kas noslēdzās pagājušās nedēļas nogalē. Kompānija Motorola, kas līdz šim bija specializējusies dažādu sakaru un telekomunikāciju iekārtu izstrādē un ražošanā, tuvākajā laikā laidīs tirdzniecībā dažādākos, šobrīd populāros elektronikas izstrādājumus.
Uzskaitīt visus no tiem nav iespējams, tomēr pacentīsimies pieminēt no katras produktu grupas, mūsuprāt interesantāko.

Pārnēsājamais DVD atskaņotājs DP-M07. Aprīkots ar 7” lielu LCD ekrānu, kura izmēra attiecība ir 16:9. Atskaņo praktiski visus populārāko šodienu mūzikas un video formātus: DVD, DVD-RW. VCD. CD-R, CD-RW, MP3, Audio CD. Atbalsta DTS un Dolby Digital standartus, savukārt iebūvētā Litija Jona baterija nodrošina filmu spēlēšanu 3,5 stundu laikā – aptuveni divas filmas varēs uzspēt noskatīties.

Virtuves LCD televizors KA - S12 . Lēnām, bet pārliecinoši LCD tehnoloģija iesoļo televizoru pasaulē un Motorola piedāvā speciālu modeli, kurš izmantojams virtuvē. Šis modelis aprīkots ar 12” lielu ekrānu, kas nodrošina maksimālo attēla 1024 x 768 punktu izšķirtspēju. Signāls tiek saņemts izmantojot kompozīto un S-video ieejas. Ir iebūvēts arī DVD pleijeris, kas, protams, atbalsta daudzus un dažādus standartus. Pieejama arī tālvadības pults.

Par LCD displeju drīzo dominēšanu datoru monitoru tirgū vairs jau nevienam nav šaubu un tāpēc Motorola LCD displeju piedāvājums ir tikai loģisks solis. Modelis LM-P70 aprīkots ar 17” lielu ekrānu, kas piedāvā 1280 x 1024 punktu izšķirtspēju. Monitors saprot gan analogo, gan ciparu signālu. Savukārt multimediju iespējas tiek paplašinātas ar iebūvētajiem skaļruņiem. Ja rodas vēlme, monitoru var arī piestiprināt pie sienas.

Neskatoties uz LCD monitoru ātri augošajiem pārdošanas rādītājiem, Motorola cer tomēr “noraut” sev arī daļiņu no esošā CRT displeju tirgus un tāpēc piedāvā modeli CM-K72. 17” lielais ekrāns piedāvā 1600 x 1200 punktu izšķirtspēju, atbilst TCO’99 standartam un ekrāna grauda izmērs ir 0,25 mm.

Motorola piedāvā arī 42” lielu plazmas ekrānu, kurš interesants galvenokārt ar to, ka atbalsta augstas izšķirtspējas HDTV standartu un modelī netiek izmantoti ventilatori, tādejādi padarot plazmu par klusu. Jāpiemin, ka plazmas ekrāniem līdz šim būtiskākais mīnuss bija dzesēšanas nepieciešamība un ventilatoru darbība bija lieliski sadzirdama. Tāpat Motorola apgalvo, ka ekrāns nodrošina kvalitatīvu attēlu praktiski no jebkura skatu leņķa.

Ja jau Motorola piedāvā DVD atskaņotāju, tad kāpēc nepiedāvāt DVD rakstītāju. Modelis OA-X35 paredzēts lietošanai birojos, kā arī mājās un ir viegli pārnēsājams. DVD+R diski tiek ierakstīti ar maksimālo 4x ātrumu, savukārt DVD+RW ar 2,4x. Pie datora tiek pieslēgts izmantojot USB 2.0. Starp citu, atbalsta darbu gan Windows (98SE un augstāk), gan MacOS (9.2 un augstāk) vidē.

Cenas visai produkcijai vēl tikai tiek noteiktas, bet Motorola jau šobrīd sola, kā tas būs lieliskas cenas un kvalitātes attiecību ziņā.
Nobeigumā vēl tika jāpiemin, ka Motorola neslēpj, ka visa šī tehnika patiesībā netiek ražota Motorola rūpnīcās, bet gan kompānijas Moxell fabrikās. Motorola galvenokārt nodarbojas ar modeļu dizaina izstrādi, kā arī mārketingu. Populāra prakse mūsdienās, starp citu.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (10)  

Videokaršu lietotājus var iedalīt trijās grupās: nVidia piekritēji, ATi piekritēji un tiem, kam vienalga, kas par videokarti stāv datorā. Šoreiz nestrīdēsimies, kuras firmas grafiskie paātrinātāji ir labākie un ātrākie, bet gan ziņosim par iespēju ATi faniem sevi iepriecināt “tā pa īstam”.


Slavenajā interneta izsolē eBay izlikts jauns priekšmets – 15 x 9 m liels reklāmas plakāts, kas savulaik bija izkārts ATi galvenajā mītnē. Plakāts reklamēja jauno Radeon 9800 čipu. Citas funkcionālas iespējas šim plakātam nav. Galvenais atrast tam pielietojumu, jo pakārt pie sevi istabā un atrādīt to draugiem diez vai sanāks.
Pašlaik plakāta cena ir aptuveni 46 000 $ un līdz izsoles beigām ir atlikušas vairāk nekā 5 dienas – tā kā, ja vēlaties nopirkt, tad jāpasteidzas. Starp citu, nepadomājiet, ka ATi nolēmis papildināt savu budžetu ar iegūto naudu – tā pilnībā tiks ziedota National Breast Cancer Foundation, kas palīdz cilvēkiem, kuri sirgst ar krūšu vēzi.

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (17)  

Kaut arī cietnis.lv līdz šim nav popularizējis tādas sabiedriskās organizācijas kā LAKA darbību vairāku iemeslu dēl, šoreiz izdarīsim izņēmumu, jo jaunā LAKA akcija šķiet visai interesanta un Latvijā vēl nebijusi.

Lūk, ko saka Sandijs Aploks, LAKA biedrs un firmas Double Solutions direktors (daļēji pārpublicēts www.delfi.lv):
”Pēc iestāšanās ES pieaugot cenām uz standarta programmatūru, Latvijas Atvērtā Koda Asociācija (LAKA) izsludina akciju "Uzliec draugam Linux", kuras ietvaros tiks sniegta palīdzība visiem, kuri gribēs izmēģināt bezmaksas legālo Linux datorsistēmu un mūsdienīgākās bezmaksas legālās ofisa datorprogrammas. Akcijas norises laiks ir šī gada vasara.
Pieteicot vēlmi izmēģināt Linux datorsistēmu pa e-pasta adresi info@laka.lv, tiks nosūtītas sistēmu administratora koordinātes, kurš akcijas ietvaros par velti uzstādīs izmēģinājuma Linux datorsistēmu.
Tie sistēmu administratori, kuri vēlas piedalīties akcijā, tiek aicināti pieteikties pa e-pasta adresi info@laka.lv. Pieteikumā norādāma kontaktinformācija, motivācija un pieredze. LAKA mājas lapā tiks izveidots vienmēr publiski pieejams šo Linux sistēmas administratoru reģistrs.”

Ideja kaut arī nedaudz šķiet utopiska, taču ir atbalstāma.
P.S. Un vēl. Ja mēģināsiet atrast sīkāku informāciju par šo akciju organizācijas mājaslapā, tad jūs sagaidīs attēlā redzamā izsmeļošā informācija:). Mēs jau neko:)


  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2004-06-09 (trešdiena)
  11:36 - Perspektīva ne visai iepriecinoša (25) Ziņas 
  10:52 - Ko tad vairāk var gribēt? (7) Ziņas 
2004-06-08 (otrdiena)
  12:12 - Apple ražos mobilos telefonus? (2) Ziņas 
2004-06-04 (piektdiena)
  14:49 - Jauns ziņu resurss Latvijā (16) Ziņas 
  13:46 - Vecmodīgā mamma... (17) Ziņas 
2004-06-03 (ceturtdiena)
  10:06 - Kas pirks Teleparku? (18) Ziņas 
  09:14 - Tiesāšanās uz nebēdu! (5) Ziņas 
2004-06-02 (trešdiena)
  14:54 - Šoreiz jāmaksā Lindows (5) Ziņas 
2004-05-28 (piektdiena)
  10:51 - Golferu prieks (8) Ziņas 
2004-05-27 (ceturtdiena)
  23:55 - P2P Itālijā tiek ierobežots ar likumu. (3) Ziņas 
  15:54 - Netskeips "turpinās" (7) Ziņas 
  11:40 - Viss ļaunais nāk no Krievijas (6) Ziņas 
2004-05-26 (trešdiena)
  08:44 - Microsoft atkal maksā (8) Ziņas 
2004-05-24 (pirmdiena)
  11:55 - Kāpēc mazulis raud? (9) Ziņas 
2004-05-18 (otrdiena)
  08:26 - Cisco īpašnieki - uzmanās (4) Ziņas 
2004-05-13 (ceturtdiena)
  22:33 - Pistol-Pele (7) Ziņas 
  10:42 - Sony prezentē PSP! (8) Ziņas 
2004-05-11 (otrdiena)
  11:27 - DiskGO! pildspalva ar USB 2.0 interfeisu Ziņas 
  10:40 - Alfa Hub - vakar, šodien, rīt... (95) Ziņas 
  10:23 - PowerColor jaunums - X800 PRO Assassin Edition (3) Ziņas 
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.