cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...


Nimepäevalised on:
Ursula, Ulla, Ulrika
Šiandien vardadieni švencia:
Viltaras, Mingedė, Severinas, Aliodija

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (95)  

Domājam, ka daudziem cietnis.lv lasītājiem ir labi pazīstams viens no interneta servisiem zem nosaukuma Direct Connect, kas ir tipisks p2p tipa tīkls. Tas ļauj lietotājiem apmainīties ar saviem programmu, mūzikas un failu krājumiem par velti.
Cietnis.lv vairākas reizes jau ir informējis savus lasītājus par šī servisa attīstību Latvijā un šoreiz piedāvājam jūsu uzmanībai nelielu interviju ar cilvēku, kas bijis līdzās gan Alfa Hub izveidei, kā arī palīdz to uzturēt šodien - DeadmaroZ-TLOTL. Runājām par to, kā Direct Connect ir attīstījies Latvijā, kas notiek šodien un ko plānots realizēt tuvākajā nākotnē.
 

Vispirms iepazīstināsim Tevi ar cietnis.lv lasītājiem. Kā Tevi sauc ikdienā, cik gadu, ar ko nodarbojies un kādas ir Tavas intereses izņemot datorus?
Mans īstais vārds ir Kaspars, bet vairāk mani pazīst kā KOKO (lūdzu nejaukt ar KOKO kas bļaustās pa plašajām Latvijas interneta ārēm:)) .Tas, ka KOKO ir ļoti populārs niks arī bija par iemeslu pieņemt internetā niku DeadmaroZ-TLOTL.
Nu jau uz šīs mīlas zemes mītu 25 gadiņus. Brīvajā lakā no interneta (gy) strādāju kādā lielā A/S par iespiedēju. Lielākā aizraušanās ir autosports (finansiālu apstākļu dēl pagaidām tikai kā skatītājs), kā arī elektronika, aktīvā atpūta (braucieni ar plostiem, kanoe, velosipēdiem utt.). Ir vēl, protams, citi vaļasprieki, bet tos šoreiz nepieminēšu.

Kad tika dibināts Alfa Hubs un kā radās šāda ideja?
LV Alfa hub's radies 10.12.2001. Tad gan vēl lietotāju tik pat kā nebija un par reālo atklāšanu var uzskatīt 16.12.2001 - kad Zigurds iemeta ziņu listēs un DeadmaroZ-TLOTL par to paziņoja cietnis.lv. No tās dienas lēnām arī sāka lasīties cilvēki ... un sākās DC hub'u ēra arī Latvijā...
Pats sākums bija Zigurda FTP kas tika aktīvi reklamēts Latvijas listēs.
Pēc tam mūsu visu cienījamajā cietnis.lv parādījās raksts par DC kas tobrīd bija jau loti populārs Skandināvija un citur pasaulē. Un tā nu Zigurdam dzima ideja taisīt arī Latvijā DC HUBu.

Kurus p2p apmaiņas tīklus Tu varētu nosaukt par DC konkurentiem un kādi ir to priekšrocības vai mīnusi?
Paši lielākie konkurenti uz šo brīdi, protams, ir eMule un Bitorent. Bet viņiem diemžēl ir ļoti lieli mīnusi. eMules lielākā problēma un mīnus ir ātrums un fake (viltotie) faili. Plus ir daudzveidīgums un ātrums ar kādu tur nonāk viss jaunais. Ja godīgi jāsaka Bitorent esmu lietojis ļoti maz un par viņa mīnusiem un plusiem tādēļ negribētu runāt. Kā DC lielāko plusu un citu p2p tīklu mīnusu gribētu minēt tieši čatu un administrēšanas sistēmu. Čats satuvina lietotājus un DC lietošana vairs nav tik vienmuļa un bezpersoniska. Par lielāko nelaimi varētu uzskatīt HUBus viendienīšus kas tiek darbināti uz mDSL linkiem un reklamēti malu malās, radot tīklam lieku un nevajadzīgu noslodzi.

Kā Alfa Hubā ar lietotāju kultūru? Bieži novērojams, kad admini šķietami nepamatoti bano citus lietotājus vai arī diskusijās izmanto savu pārākumu...
Īstenībā,  Hubos ir divu veidu lietotāji, vieni, kas aktīvi vai mazāk aktīvi piedalās huba diskusijās (Čatā), apmeklē huba rīkotos pasākumus un ar kuriem it kā nekādu problēmu nekad nav. Ir arī otra grupa, kas it kā atrodas hubā, bet nav pamanāmi līdz brīdim, kamēr netiek izbanoti vai arī viņiem vajadzīgs kāds slots vai padoms. Nu un tad, lūk, lielākas problēmas ir ar to otro grupu , jo viņi parasti nelasa huba likumus un jaunumus un līdz ar to neko nezina un vienmēr viņiem liekas, ka ir nepatiesi izbanoti un apvainoti. Protams, tas neattiecas uz visiem neaktīvajiem lietotājiem.

Gribētu apstrīdēt gan, ka notiek bieža nepamatota banošana. Protams, ka gadās admina „darbā” kļūdas, bet tas nav tik bieži kā tas ir lasāms dažāds web blogos un forumos. Ir, protams, bijuši gadījumi un dēl tā arī daži admini ir šķīrušies no sava amata.
Ar diskusijām ir tā. Notiek diskusija it kā starp diviem lietotajiem un līdzko pamana, ka viens no viņiem ir admins uzreiz izmainās otrās puses reakcija. Admins tiek speciāli izaicināts (Tā tas protam nav vienmēr).

Esmu arī pats pāris reizes nenovaldījies un pateicis paris sulīgus vārdus . Gribētu tagad izmantot iespēju atvainoties visiem ko esmu apvainojis vai arī spontāni izbanojis. Pēdējā laikā gan tādus gadījumus ar sevīm vairs neatceros jo esmu sapratis, ka šī provocēšana notiek speciāli, lai varētu pēc tam ko nelabu uzrakstīt par hub.lv.

Kāds kuriozs no Alfa Huba ikdienas?
Kuriozi notiek katru dienu. Tieši konkrēti neviens nav spilgti iespiedies atmiņā , bet ja ir vēlme tad var pameklēt šeit – lames.hub.lv. Daudzi šo lapu uztver kā pazemojumu un apvainojumu ,bet es gan uzskatu, ka pasmieties vajag arī pašam par sevi citādi, dzīvē būs loti grūti.

Vai pie Alfa Hub uzturētājiem nav vērsušies Latvijas tiesībsargājošās institūcijas, jo teorētiski jūs nodrošināt servisu, kas sekmē pirātismu?
Teorētiski līdzīga tipa servisu nodrošina ļoti daudzi uzņēmumi. Šajā gadījuma tas vairāk atkarīgs no paša lietotāja godaprāta. Vēl viena nianse visā šajā ir tā, ka reāli ar daudzām lietām nemaz nekur nav iespējams iepazīties, šajā gadījumā HUBs ir neatsverams. Ja cilvēku attiecīgā programma ieinteresēs, tad pie iespējas viņš to arī iegādāsies. Neko nezinot jau nav arī iespējams vajadzīgo iegādāties.

DC popularitāte ārzemēs salīdzinot ar Latviju (relatīvi, protams)?
Varētu uzskatīt, ka DC ārzemēs un Latvijā ir vienlīdz populārs. Protams, atšķiras lietotāju daudzums HUBos ,bet tas ir izskaidrojams ar interneta pieejamību Latvijā.

Vai tiek uzturēti kontakti ar citu hubu īpašniekiem Latvijā?
Protams, ka tiek uzturēti kontakti. Neesam jau mēs nekādi lepnie kas visus pārējos uzskata par tukšu vietu. Protams, varētu būt lielāka atsaucība fake failu apkarošanā no citu HUBu puses, bet tas nu tā...

Vispārējie ieteikumu uzsākot lietot Alfa Hub?
Pirms sākat lietot hub.lv noteikti aizejiet uz www.hub.lv un izlasiet tur visu, visu!

Alfa Hub nākotnes plāni?
Nu principā nākotne ir atkarīga no lietotājiem. No mūsu puses tiks uzlabots HUBsofts un ja būs nepieciešams un iespēja hub.lv tīklam tiks pievienots kāds jauns HUBs.
Pašlaik tiek ļoti cītīgi uzlabota www.hub.lv kur jau tagad apskatāma katra lietotāja aktivitāte HUBaa un visādi citādi sīkumi. Tiek rakstīts jauns forums un lietotāju bilžu galerija , kā arī ar laiku būs pieejams nobanoto sarakts un cita detalizēta informācija par HUBa attīstību un nākotnes plāniem.
Lietotāji sūdzas, ka netiek laicīgi atbildēts forumā uz jautājumiem, bet gribētos atgādināt, ka nevienam administratoram hub.lv nav maizes darbs un ka viss šis projekts balstās uz pliku entuziasmu.

Un pašās beigās gribētu izteikt lielu paldies visiem kas ir palīdzējuši veidot hub.lv tīklu. Un, protams, arī turpmāk gaidām ieteikumus un palīdzību.
 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (95)
Prev: Ziņas / PowerColor jaunums - X800 PRO Assassin Edition
Next: Ziņas / DiskGO! pildspalva ar USB 2.0 interfeisu
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.