cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Ursula, Ulla, Ulrika
Šiandien vardadieni švencia:
Viltaras, Mingedė, Severinas, Aliodija

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (10)  

Videokaršu lietotājus var iedalīt trijās grupās: nVidia piekritēji, ATi piekritēji un tiem, kam vienalga, kas par videokarti stāv datorā. Šoreiz nestrīdēsimies, kuras firmas grafiskie paātrinātāji ir labākie un ātrākie, bet gan ziņosim par iespēju ATi faniem sevi iepriecināt “tā pa īstam”.


Slavenajā interneta izsolē eBay izlikts jauns priekšmets – 15 x 9 m liels reklāmas plakāts, kas savulaik bija izkārts ATi galvenajā mītnē. Plakāts reklamēja jauno Radeon 9800 čipu. Citas funkcionālas iespējas šim plakātam nav. Galvenais atrast tam pielietojumu, jo pakārt pie sevi istabā un atrādīt to draugiem diez vai sanāks.
Pašlaik plakāta cena ir aptuveni 46 000 $ un līdz izsoles beigām ir atlikušas vairāk nekā 5 dienas – tā kā, ja vēlaties nopirkt, tad jāpasteidzas. Starp citu, nepadomājiet, ka ATi nolēmis papildināt savu budžetu ar iegūto naudu – tā pilnībā tiks ziedota National Breast Cancer Foundation, kas palīdz cilvēkiem, kuri sirgst ar krūšu vēzi.

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (17)  

Kaut arī cietnis.lv līdz šim nav popularizējis tādas sabiedriskās organizācijas kā LAKA darbību vairāku iemeslu dēl, šoreiz izdarīsim izņēmumu, jo jaunā LAKA akcija šķiet visai interesanta un Latvijā vēl nebijusi.

Lūk, ko saka Sandijs Aploks, LAKA biedrs un firmas Double Solutions direktors (daļēji pārpublicēts www.delfi.lv):
”Pēc iestāšanās ES pieaugot cenām uz standarta programmatūru, Latvijas Atvērtā Koda Asociācija (LAKA) izsludina akciju "Uzliec draugam Linux", kuras ietvaros tiks sniegta palīdzība visiem, kuri gribēs izmēģināt bezmaksas legālo Linux datorsistēmu un mūsdienīgākās bezmaksas legālās ofisa datorprogrammas. Akcijas norises laiks ir šī gada vasara.
Pieteicot vēlmi izmēģināt Linux datorsistēmu pa e-pasta adresi info@laka.lv, tiks nosūtītas sistēmu administratora koordinātes, kurš akcijas ietvaros par velti uzstādīs izmēģinājuma Linux datorsistēmu.
Tie sistēmu administratori, kuri vēlas piedalīties akcijā, tiek aicināti pieteikties pa e-pasta adresi info@laka.lv. Pieteikumā norādāma kontaktinformācija, motivācija un pieredze. LAKA mājas lapā tiks izveidots vienmēr publiski pieejams šo Linux sistēmas administratoru reģistrs.”

Ideja kaut arī nedaudz šķiet utopiska, taču ir atbalstāma.
P.S. Un vēl. Ja mēģināsiet atrast sīkāku informāciju par šo akciju organizācijas mājaslapā, tad jūs sagaidīs attēlā redzamā izsmeļošā informācija:). Mēs jau neko:)


 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (25)  

Ja līdz šim mēs lasot par organizācijas RIAA aktivitātēm pret mūzikas pirātiem, varējām skatīties uz to visu ar drošu skatu – tas jau pie viņiem, līdz mums tas nenonāks, turpināsim tāpat “vilkt muzāriņu” no DC++ vai eDonkey. Taču Eiropā pēdējo pāris mēnešu laikā aktivizējusies tāda organizācija kā IFPI (International Federation of the Phonographic Industry), kuras darbības rezultāti, kā arī nākotnes plāni liek nedaudz “noraustīties”. IFPI ir RIAA ļoti līdzīgi organizācija, kas aizstāv dažādu mūzikas ierakstu kompāniju intelektuālā īpašuma tiesības koncentrējot savu darbību Eiropas valstīs.

IFPI darbības stratēģija ir popularizēto legālos interneta mūzikas veikalus (piemēram, iTunes), kā arī visādos veidos apkarot un iebiedēt p2p tīklu izmantotājus. Pavisam nesen tika notiesāts kāds Vācijas 23 gadus vecs iedzīvotājs par to, ka uz viņa datora atradās vairāk nekā 6000 dziesmas, kā arī vēl tika atrasti 70 CD ar mp3 failiem. Šis cilvēks “atrāvās” uz 8000 eiro sodu. Vēl 86 cilvēki Dānijā piekrita izmaksāt IFPI kompensāciju 3000 eiro par nedaudz mazākām mūzikas kolekcijām. 23 Dānijas iedzīvotājiem tiesas process vēl tikai stāv priekšā. IFPI apgalvo, ka viss vēl ir tikai priekšā un īpaša uzmanība tiek pievērsta pagaidām Zviedrijai, Itālijai un Vācijai. Pēc organizācijas pārstāvju vārdiem, pienākšot laiks arī citām Eiropas valstīm.

IFPI tāpat publiskoja diezgan interesantus datus par pirātisma apjomiem Eiropā – tā piemēram, 2003.gada vidū internetā bija pieejami lejupielādei vairāk nekā miljards mp3 failu, bet pašlaik to jau ir mazāk par 700 000 gabaliem. Visā pasaulē līdz šim ir iesūdzēti aptuveni 3000 cilvēki par nelegālo mp3 failu uzglabāšanu un IFPI paredz, ka šī gada laikā šis skaitlis dubultosies. Vismaz viņi pacentīšoties to dubultot.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (7)  

Ja vēl pirms pāris gadiem mēs bijām patiesi pārsteigti par to, ka pārnēsājamais CD atskaņotājs spēlēja mp3 failus, tad šodien jau šāda iespēja ir gandrīz obligāta praktiski jebkurā CD pleijeri. Tomēr analītiķi paredz, ka arī šo pleijeru ēra pašlaik ir norieta etapā un tuvākajā laikā atdos vietu cieto disku pleijeriem. Šie pleijeri sen jau piedāvā vērā ņemamu atmiņu – sākot ar 5 GB un beidzot ar 40 vai pat 60 GB. Tomēr ietilpība nav vienīgā šo pleijeru priekšrocība – nevar aizmirst arī par izmēriem, kā arī iespēju atjaunot programmatūru cik tik uziet tādejādi paplašinot aparātu funkcionalitāti.

Par vienu no jaunākajiem un interesantākajiem no šādu pleijeru klāsta mēs droši varam nosaukt modeli iRiver H300, kurš jau tiek pārdots Japānā. Pieejamas divas modeļu variācijas – ar 20 un 40 GB ietilpību. Aprīkots ar USB 2.0 pieslēgumu, kas ļauj pieslēgt arī tādas iekārtas kā atmiņas karšu lasītājus un dodoties ceļojumā nebūs nepieciešams ņemt līdzi daudzās un dārgās atmiņas kartes – atliek tās tikai ielādēt pleijerī. H300 tāpat aprīkots ar krāsainu ekrānu, kas ļaus apskatīt fotogrāfijas JPEG un BMP formātā. Lieliska iespēja ir arī TXT failu atbalsts – piemēram dodoties tālā ceļā jūs variet failā ierakstīt viesnīcu adreses, rezervāciju numurus, lidojumu laikus utt. Pleijeris atskaņo audio failus mp3 un ogg formātos. Ja rodas vēlme, var arī klausīties FM raidstacijas.


Pleijeru cenas nav zemas, taču nav arī fantastiskas – 430$ un 540$ par 20 GB un 40 GB modeļiem attiecīgi.

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (2)  

Kārtējo reizi internetā parādījusies informācija par kompānijas Apple vēlmēm ielauzties mobilo telefonu tirgū. Jau iepriekš tika baumots par it kā Apple ražotu mobilo telefonu – tomēr tas viss palika baumu līmenī un nekas nopietns no tā nesanāca. Šoreiz ir līdzīga situācija – vispirms www.ppcw.net lapas pārstāvji publicēja fotogrāfiju ar it kā Apple sagatavoto mobilo telefonu un pat nelielu informāciju par to. Tas bāzēts uz ārkārtīgi populārā Sony Ericsson T610 modeļa tehnisko izpildījumu un papildināts ar Apple izstrādāto programmatūru, kas it kā pārceļ aparātu uz viedtelefonu (smartphone) klasi (Nokia 6600, Siemens SX1, Sony Ericsson P900).


“Aplauziens” nebija jāgaida ilgi – pāris stundu laikā noskaidrojās, ka šāda fotogrāfija tik tiešām pastāv un tā ir žurnāla iCreate (iznāk Anglijā) mākslinieku un redaktoru iedomas auglis. Apple iPhone viņi labprāt ieraudzīt kā nākamo Apple produktu, taču ne vairāk. Kompānija vēlreiz apstiprinājusi, ka neskatoties uz viedtelefonu tirgus perspektīvo izaugsmi, Apple nav interese tajā iesaistīties – prioritātes ir IT un digitālo mediju tirgus. Āmen.

Godīgi sakot, nedaudz žēl, jo Apple produkcija vairums gadījumos ir bijusi pārdomāta un ārkārtīgi veiksmīga (atcerieties, kaut vai iPod). Tomēr sagaidīt Apple ražotu mobilo telefonu mums diez vai kādreiz izdosies.

  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2004-06-04 (piektdiena)
  14:49 - Jauns ziņu resurss Latvijā (16) Ziņas 
  13:46 - Vecmodīgā mamma... (17) Ziņas 
2004-06-03 (ceturtdiena)
  10:06 - Kas pirks Teleparku? (18) Ziņas 
  09:14 - Tiesāšanās uz nebēdu! (5) Ziņas 
2004-06-02 (trešdiena)
  14:54 - Šoreiz jāmaksā Lindows (5) Ziņas 
2004-05-28 (piektdiena)
  10:51 - Golferu prieks (8) Ziņas 
2004-05-27 (ceturtdiena)
  23:55 - P2P Itālijā tiek ierobežots ar likumu. (3) Ziņas 
  15:54 - Netskeips "turpinās" (7) Ziņas 
  11:40 - Viss ļaunais nāk no Krievijas (6) Ziņas 
2004-05-26 (trešdiena)
  08:44 - Microsoft atkal maksā (8) Ziņas 
2004-05-24 (pirmdiena)
  11:55 - Kāpēc mazulis raud? (9) Ziņas 
2004-05-18 (otrdiena)
  08:26 - Cisco īpašnieki - uzmanās (4) Ziņas 
2004-05-13 (ceturtdiena)
  22:33 - Pistol-Pele (7) Ziņas 
  10:42 - Sony prezentē PSP! (8) Ziņas 
2004-05-11 (otrdiena)
  11:27 - DiskGO! pildspalva ar USB 2.0 interfeisu Ziņas 
  10:40 - Alfa Hub - vakar, šodien, rīt... (95) Ziņas 
  10:23 - PowerColor jaunums - X800 PRO Assassin Edition (3) Ziņas 
2004-05-09 (svētdiena)
  22:08 - Microsoft cīnās pret aktivizācijas ģeneratoriem (17) Ziņas 
  14:05 - Spameru grūtā ikdiena... (9) Ziņas 
2004-05-07 (piektdiena)
  12:50 - Pults retro stilā (5) Ziņas 
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.