
Kompānijas Philips zinātniekiem izdevies radīt disku 1GB ietilpības un diska diametrs ir tikai 3 cm. Tāpat ir jau izstrādā nolasāmā iekārta, kas paredzēta darbam tikai ar šo formātu.
Pašas iekārtas izmēri ir ļoti, ļoti maziņi - 56х34х7,5 milimetri. Kompānijas pārstāvji demonstrācijas laikā parādīja cik lieliski viņu izstrādā iekārta un datu nesēja formāts māk nolasīt informāciju mp3 failu "izskatā" - atskaņot tos jau ir tikai tehnikas jautājums.
Philips uzsver, ka šis formātas ar laiku būs plaši izmantot visādās mobilās iekārtās, tādās kā digitālie fotoaparāti, PDA utml.
Sīkāku informāciju video intervijas veidolā var iegūt
šeit
. Savukārt preses relīze atrodama
šitentā
.
Laikam jau daudzi brīvā laikā (kā arī nereti darba laikā) taisa papīra lidmašīnas un izklaidējas :). Pie labas veiksmes šāda nodarbe var papildināt ienākumus uz apaļiem ₤ 5000 (- nodokļi :). Tātad ja varat nolidināt no A4 papīra iztaisītu "Boingu" tālāk par 59 metriem tad Jums ir reāla iespēja šo apaļo summu dabūt.
Sīkāka informācija
tosterī
.
Šeit 
atradīsiet kāda ļoti ambiocioza projekta mājas lapu. Šī kosmiskā projekta ietvaros paredzēts palaist kosmosā mākslīgo zemes pavadoni (tā vismaz sapratu), kurš darbosies tikai un vienīgi uz saules baterijām t.i. visa nepieciešamā enerģija tiks iegūta no Saules. Īsti nesapratu, kāpēc nepieciešama enerģija, ja tas ir pavadonis, kurus kā zināms ievada nosacītā orbītā un tas kustas pēc inerces. Varbūt kļūdos.
Taču doma ir interesanta un saistošu materiālu lapā ir daudz.
Droši vien, daudzi zina, ka uz Zemes pakāpeniski paaugstinās vidējā gaisa temperatūra. Šo procesu dēvē par globālo sasilšanu. Daudzi laikam neaptver cik šī problēma ir nopietna... tai skaitā arī es. Taču, apskatoties
šo te lapu
paliek briesmīgi.
Larsena B ledāju šelfs, kurš agrāk izskatījās
šādi
, tagad ir gandrīz
izkusis
. Pēc NASA apkopotās
informācijas
, turpinoties globālajai sasilšanai, sāks kust Rossa ledāju šelfs. Kā rezultātā, pasaules okeāna līmenis pacelšoties par 3 metriem. Tas draud arīdzan mums..
Avots:
NASA
Ķīna ir
izdomājusi
, kā ļoti eleganti un attaisnoti piedalīties vispasaules maratonā pretim klonēšanas tehnoloģijām. Atšķirībā no britiem, kuri Dolliju klonēja tāpat - kā pierādījumu tam, ka to var, ķīnieši ir tālredzīgāki. Apvieno patīkamo ar lietderīgo.
Tas darās vienkārši - ņemam kādu apdraudētu dzīvnieu sugu (dotajā gadījumā - kaut kādu retu gosniņu šķirni). Un klonējam. Lūk arī morāls pamatojums :) Uz doto brīdi klonētajam subjektam ir mēnesis un divas dienas. Dzimis 27. aprīlī, teliņš esot vesels un normāls.
Kas zīmīgi, strādīgie ķīnieši ir spējuši ndrošināt klonēto teliņu dzimstību 50% robežās, kas ir līdz šim augstākais skaitlis.
Starp citu, tuvākā gada vai divu laikā Ķīnā tiek plānots klonēt arī pandu - tāds mīļš dzīvnieciņš, kurš, diemžēl, arī ir uz izmiršanas robežas. Nu ko es varu teikt.. tiešām mīļi no ķīniešu puses, lai arī, skaidri saprotams, ka tas tikai aizsegs - klonēšana labā vārdā.
Ķīna turpina rauties zinātnes lauciņā un viņiem izdodās diezgan labi.