
Vai kaut reizi mēs esam aizdomājušies par to, kas mūs sagaida nākotnē. Pasaules tehnoloģiskā attīstība notiek ģeometriskā progresijā un gandrīz droši var apgalvot, ka visi lielie un nozīmīgie atklājumi ir notikuši iepriekšējā gadsimtā. Tad kas gaida mūs šajā gadsimtā, kādas izskatīsies nākotnes ielas, kāda izskatīsies nākotnes tehnoloģija un kādas izskatīsies nākotnes debesis, kad no rīta ceļoties mēs tajās ieskatīsimies...
 |
Mars Odissey |
Šī gada aprīļa sākumā tika palaists marsa virzienā kosmiskais aprāts Mars Odissey, kurš vakar bija pietuvojies savam galamērķim - Marsam un sācis koriģēt trajektoriju. Attālums starp minētajiem objektiem ir nieka 10,8 miljoni kilometru. Veicot 0,45 kilometrus sekundē, Odissey sasniegs savu galamērķi approx pēc mēneša - 24. oktobrī.
 |
melnais caurums? |
NASA astronomi paziņojuši, ka viņi ir ievērojušu nelielu apvidu mūsu galaktikas - Piena Ceļa centrā, kur it kā esot melnais caurums, kura masa ir pielīdzināma apmēram 2,6 miljoniem mūsu Saules masām.
Tas neesot pierādījums, ka melnie caurumi eksistē, bet tas ļauj apgāzt daudzas hipotēzes, kuras ir pret tāda tipa objektiem.
Fix [2001.Sep.10]: Sorry, bet toč nesekoju līdzi astronomijai ;) Labi, nevis ir pierādīta melno caurumu eksistence, bet vienkārši ir novērota melnā cauruma un neliela komsiska objekta satikšanās. Sorry again...

Japānas gaišie prāti negrib apstāties un prezentē vienu tehnoloģiju pēc otras.
Šoreiz Siggraph izstādes laikā tika izrādīta tehnoloģija RobotPhone. Vienkāršākos vārdos tehnoloģija strādā šādi ir nopērkams komplekts, kurā ir 2 spēļu lācīši. Bet lācīši nav parasti! Viņi ir saistīti savā starpā ar bezvadu datu pārraides sistēmu (ar kādu tieši, pašlaik vēl nav zināms). Tas, ka lācīši izskatās pūkaini un mīksti, tas vēl nenozīmē, ka viņu iekšās ir skaidas vai vate. Viņiem iekšā ir ļoti sarežģīta robota mehānisms, ka dod iespēju lācītim kustināt rokas, kratīt galvu un ko tik vēl ne.
Jautāsiet, priekš kam tas viss? Iedomājieties situāciju, ka kāda buisness-woman ir ļoti aizņemta ar darbiem un viņai nepavisam nesanāk laika pievērst uzmanību savam bērnam, kas ir mājās. Viņa paņem vienu no lācīšiem rokās un pakustina, piemēram, tā rociņas. Tieši tā pati darbība notiks ar otro lācīti, kas ir pie bērna. Tātad mātes mājās nav, bet tajā pašā laikā ir:)
Tā pat varat sarunāties ar lācīšu palīdzību kā pa telefonu, bet tagad varēs vēl žestikulēt. Lai izprastu par ko tieši iet runa un kā tas notiek dzīvē, varat atvilkt no mums mpeg failu, kur tas lieliski parādīts.

Interesantu veidu kā ķert noziedzniekus atraduši FIB onkoļi. FIB laboratorijā tika izveidota kāda sistēmas, kuras nosaukums pašlaik ir CODIS System. Tajā tika apvienotas tiesu zinātnes ar datortehnoloģijām, kas it kā spēs ātrāk atrast vainīgo kādā no padarītiem noziegumiem. Tātad šī CODIS sistēma ļaus federālajām, valsts un vietējām laboratorijām mainīties un elektroniski salīdzināt cilvēka DNS, tādā veidā ātri atrodot pāri darītāju.