cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Tekla, Diana, Dolores
Šiandien vardadieni švencia:
Gedvinas, Gedvinė, Gerardas

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (34)  


   Kā jau zināms, Microsoft jau kādu laiciņu atpakaļ izlaida jaunu Secvice Pack 2, kas paredzēta Windows XP oprētājsistēmai. Kādu laiciņu nogaidīju, izmēģināju SP2 uzlikt uz citu lietotāju darbstacijām (nu tāds es esmu :). Līdz šim neesmu novērojis nevienu sliktu parādību uz minētām darstacijām un liekas, ka tās pat palikušas ašākas. Drošības pēc papētīju netu, ko par to domā arī citi. Vienu visai interesantu testu ir veikuši HardCOREware autori. Iesaku papētīt.
  • Performance is for the most part identical to SP1, except in a few cases. In those cases, SP2 was actually faster! There were only one or two instances where SP1 was faster, and that was by the slimmest of margins.
    What surprized me was how much gaming performance was increased by upgrading to SP2 and DirectX 9c! I was NOT expecting this, especially on the midrange x600 XT card we used for testing. Nonetheless, most games do benefit from the upgrade.
    So with all the new security patches and features, and mostly increased performance, you have no reason NOT to install SP2.

   Respektīvi, pēc testu rezultātiem, Windows XP veiktspēja ne tikai nesamazinoties, bet pat palielinoties. Īpašs veiktspējas palielinājums esot spēlēm, lietojot SP2 komplektācijā ar DirectX 9c (spēlēm kas to izmanto, protams).
   Vēl nesen dzirdēju baumas par to, ka Windows XP SP2 neesot īsti savietojams ar AMD64 procesoriem. Palasot Microsoft Knownledge base var atrast, ka instalējot SP2 uz darbstaciju, kas tiek darbināta ar AMD 64-bitu procesoru, darbstacija varot pārstartēties laiku pa laikam. Turpat arī norādīts risinājums minētai problēmai. Tātad, tur kur ir risinājums nav īsti problēmas.

AMDzone viens no autoriem, tāpat, apgalvo, lai arī pārstartēšanās iespēja pastāvot, uzstādot SP2 uz divām AMD64-bitu darbstacijām, problēmas neesot novērotas, pat neveicot nekādas papildus darbības.
  • Apparently it can cause reboots. I've installed on two AMD64 boxes with no issues.

   Secinājums - lai arī novērotas nelielas problēmas, Windows XP Service Pack 2 drošības labojumi vien ir tā vērti, lai tos izmantotu - vismaz es to darīšu. Ja kāds ir sīkāk darbojies - padalieties pieredzē komentāros.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (8)  

Internetā kādu laiku ceļo ziņas par to, ka kompānija Microsoft ir patentējusi visierastāko datorpeles darbību - dubultklikšķi. Diemžēl, daudziem nāksies  tapt apbēdinātiem, jo tā nebūt nav :)

Neiesim jau melot, acīs skatīdamies, jo tiešām eksistē patents, kurš apraksta to, ka dažādi spiežot kādu pogu (vienreiz un ātri, vienreiz, bet ilgi, divreiz un ātri, ...), var panākt attiecīgi arī dažādus rezultātus. Taču, te nu sākas dažādi nosacījumi, kurus lielākā daļa ir palaidusi gar ausīm.

Pirmām kārtām, šis patents apraksta minētās operācijas tikai un vienīgi saistībā ar ierobežotas veiktspējas ierīcēm. Atgādināšu, ka vidusmēra dators (arī portatīvais) ir pilnas veiktspējas ierīce :) Tātad - plaukstdatori, mobilie tālruņi, pārnēsājamās spēļu konsoles, ledusskapji un velosipēdu spidometri u.t.t. Otrām kārtām, iet runa nevis par tām pogām, kuas ir atrodamas uz peles vai kādas citas pievienojamas uzpariktes, bet gan par tām pogām, kuras ir atrodamas uz šo mobilo ierīču korpusa un tiek sauktas par application buttons, jeb, latviski runājot, - nodrošina izvēles un navigācijas funkcijas. Trešām kārtām - šis patents ir izsniegts ASV. Nav jāatgādina, ka šajā valstī jau sen ir pilns ar absurdiem un universāliem patentiem. Šis pat ne ar ko sevišķu neizceļās :) Ceturtkārt - šo patentu jau apstrīd vairākas sabiedriskās organizācijas.

Nobeigumā vēlētos teikt, ka neba nu kompānijas ir vainīgas, ka tām nākas patentēt šādas lietas. Vainīga ir likumdošana, kas šādus patentus pieļauj. Un, ja kompānija paspēj šo patentu saņemt pirmā, tad tai vairs nav jābaidās, ka pateicoties kādas citas kompānijas ātrdarbībai un attapībai, tai būs jācieš. Un piedzīvot zaudējumus, pat taisnības vārdā, nevienas kompānijas vadība, pie pilna saprāta esot, nevēlas. Atzīšos, ja man būtu kompānija, kuras darbību spēcīgi varētu ietekmēt kāds, kurš ir izņēmis kādu konkrētu patentu, es ne brīdi nešaubīdamies, ņemtu naudu un dotos pieteikt šo patentu pats.

Starp citu, vai Jūs esat lietas kursā, ka Microsoft jau 1996. gadā ir patentējis arī savu FAT failsistēmu un pagājušā gada decembrī kompānija ir paziņojusi, ka pieprasīs iegādāties licences tiem, kas to ismanto? Arī šis patents tiek apstrīdēts.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (6)  

   Jeb savādāk varētu jautāt - vai iespējams mainīt IDE diskus pie ieslēgta datora? Daudzi uzskata, ka līdz ar Windows XP ienākšanu IDE diskus var mainīt pie ieslēgta datora, bet pie vecākām operētājsistēmām tas it kā nebija iespējams. Tāpat ir dzirdēti apgalvojumi par to, ka IDE interfeisa iekārtas var mainīt īpašos atmosfēriskos apstākļos. Abos šajos apgalvojumos ir daļēja taisnība.
Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (65)  

Šī diena tiek veltīta garākiem „analītiskiem” rakstiem – kā nekā brīvdienas un vairāk brīvā laika. Pēc Baltic IT&T apspriešanas, ķersimies klāt diviem Latvijas interneta resursiem, kas veltīti automašīnām.

Runa būs par www.iauto.lv un auto.delfi.lv. Abu šo resursu mērķauditorijas ir automašīnu esošie un potenciālie īpašnieki un tāpēc arī attiecīgs saturs. Protams, ir arī citi resursi – piemēriem, šie jautrīši bez apstājas mēģina pierādīt kādas mazpazīstamas Bavārijas kompānijas pārākumu pār citām mašīnām, savukārt šie gredzenu pavēlnieku turas pretī bavāriešiem.

Vēl nesen vienīgais plašai publikai paredzētais auto resurss bija iAuto un tikai pagājušā gada nogalē Delfi nolēma paplašināt portāla iespējas atdalot sadaļu auto atsevišķā vortālā. Iespējams, ka vēl ir pāragri spriest par konkurences saasināšanos, taču nenoliedzami sacīkste abu resursu starpā ir, kas protams nāk tikai par labu abu lapu (piedodiet par šurumburum) apmeklētājiem.
!Updated! Otrajā rindkopā palaboti 3 vārdi...
P.S. Update atcelts, jo kāda cilvēka viedoklis nevar tikt mainīts tikai tāpēc ka dažiiem ekstrēmistiem tas netīk. Raksts ir subjektīvs un personisks kā jau jebkuršs viedoklis. 
Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (32)  

Pēdējo pāris dienu laikā diezgan liela ažiotāža lietotāju vidū ir sacelta apkārt jaunumam par to, ka Microsoft Internet Explorer (MSIE) turpmāk netiks piedāvāts kā atsevišķs produkts, bet gan kā tikai daļa no Windows saimes aplikācijām. Daži biedri pat sajūsmināti paziņo, ka MSIE ir miris un tagad tik sāksies zaļie uzplaukuma laiki pārējiem, alternatīvajiem interneta pārlūkiem.
Atļaušos iebilst, pret šādiem apgalvojumiem un mēģināsim apskatīties MSIE nākotni nedaudz reālistiskāk, atejot nost no saukļiem „MS mustdie, linux ruljez”.


Lasļæ½t visu rakstu »»
  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2003-05-28 (trešdiena)
  09:54 - Pārnēsājams cietnis no TEAC cietnī. (27) Viedoklis 
2003-05-14 (trešdiena)
  17:59 - PalitDaytona GeforceFX 5200 cietnī, salīdzinājums ar citām videokartēm, tests ar 3dMark03 (38) Viedoklis 
2003-04-01 (otrdiena)
  09:01 - CiEtNiS HaS 0wNeD By BrAsil ScRiPt KiDDieZ (43) Viedoklis 
2002-11-12 (otrdiena)
  12:00 - Laimestā - mūsdienīgs dators 2... (36) Viedoklis 
2002-11-08 (piektdiena)
  10:00 - Laimestā - mūsdienīgs dators... (96) Viedoklis 
2002-11-05 (otrdiena)
  09:28 - Jauns nodoklis (96) Viedoklis 
2002-10-02 (trešdiena)
  21:14 - Kas tālāk? - 2 (149) Viedoklis 
2002-09-10 (otrdiena)
  22:38 - Kaimiņu būšanas (29) Viedoklis 
2002-09-06 (piektdiena)
  09:59 - Mobilo telefonu ražotāju apskats Latvijā (41) Viedoklis 
2002-09-01 (svētdiena)
  13:16 - Latvija var palikt bez ES subsīdijām IT jomā (30) Viedoklis 
2002-08-28 (trešdiena)
  14:49 - Mēneša offtopic - SIA Cietnis (14) Viedoklis 
2002-08-15 (ceturtdiena)
  20:24 - www.riga.lv - jūtamies piečakarēti ! (69) Viedoklis 
2002-07-30 (otrdiena)
  17:26 - Kāpēc mirst Cietņi? (92) Viedoklis 
2002-06-12 (trešdiena)
  22:25 - Sakritības vien... (48) Viedoklis 
2002-06-04 (otrdiena)
  21:54 - Sound.lv vs. Art.Lebedev - mazs skats no malas (16) Viedoklis 
2002-05-21 (otrdiena)
  20:40 - Internetvakars 2 (88) Viedoklis 
  11:52 - Total offtopick - brauciens ar murmoņiem (94) Viedoklis 
2002-05-10 (piektdiena)
  13:45 - MājasDSL - bēdu stāsts (140) Viedoklis 
2002-05-01 (trešdiena)
  13:38 - Vietējo politiķu konfekte – Bils Geitss (23) Viedoklis 
2002-04-25 (ceturtdiena)
  14:34 - Internetvakars pie ezera (52) Viedoklis 
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.