cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED
asdasd

 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...


Nimepäevalised on:
Aleksandra, Alli, Aalike, Alli, Andra, Sandra
Šiandien vardadieni švencia:
Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (69)  


Pirms sākt lasīt tālāk, obligāti iepazīstieties ar sekojošo ziņu, kuru publicējusi LETA, vakar.

Pārdomas radās? Vispār baigi absurdā situācija rodas, kas patiesībā nepārsteidz – šādi konkursi pie mums Latvijā ir bieža parādība un diemžēl, jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni.

Kas tad ir šajā konkursā tāds pārsteidzošs? Doma, nav slikta – izveidot jaunu vortālu rīdziniekiem, kurā, citējam, tiks aplūkotas šādas tēmas: Rīgas ziņas, bizness un ekonomika Rīgā, ieteikumi un norādes, kultūra, sports un veselība, laika ziņas, finansu informācija, pilsētas vēsture, slavenu rīdzinieku sasniegumi un citas. Nespriedīsim, cik šāda informācija ir aktuāla un cik tā ir nepieciešama – vienam vairāk, otram – mazāk. Šī konkursa rozīnīte ir pavisam iekš kaut kā cita: prasībām un attiecīgi arī rezultātiem.
 

Kā jau izlasījāt bija divas prasības: domēna „riga.lv” piegāde + ziņu piegāde. Jau šajā momentā kļūst skaidrs, kas vinnēs konkursu, jo tā noteikumi neparedz iespēju piedāvāt domēnu „riga.lv” un ziņas atsevišķi – tikai un vienīgi komplektā. Pie šādiem noteikumiem konkurss jau sākotnēji bija kā radīts AS „Delfi” (Microlink grupa) uzņēmumam. Vienkārši domēnu „riga.lv” jau 1996.gadā  iepirka sev Delfi (LvNet, kas pēcāk apvienojās ar Parks un sāka saukties Delfi) un neviens cits, attiecīgi, nemaz nevarēja šo domēnu piedāvāt šim konkursam!

Un kāpēc gan ne? Delfi portāls mums ir visu Latvijas portālu portāls, ziņas pastāvīgas un aktuālas, domēnu „riga.lv” mēs savlaicīgi noskvatterojām (domēna vārda nopirkšana ar mērķi to tālāk pārdot iegūstot finansiālu labumu no pirkuma un pārdošanas cenas starpības) – tā kā, mēs Delfi, mierīgi varam uzvarēt šo konkursu. Nav konkursa? Izdomāsim! Ejam uz Rīgas Domi, čomojamies, sadzeram brālību un mūžīgo draudzību, izdomājam konkursa summu, lai Domes personības (un nevis Domes budžets!) nebūtu apbižotas un mums būtu forša nauda peļņā, lai galīgi neieietu mīnusos dēļ citiem nerentablajiem projektiem. Izdarījām? Izdarījām! A kas mums ko ziemeļbriežiem nekait?

Starp citu, domēns „riga.lv” un tā interesantais ceļojums no Delfi uz Rīgas Domi arī ir ievērības cienīgs. Piereģistrēts 1996.gadā, tas visu laiku pārforwardēja uz www.parks.lv un pēcāk uz www.delfi.lv. Taču apskatoties, Delfi portāla ziņu 23.07.02 par Rīgas Domes mājas lapas uzlabošanu mēs noskaidrojam, ka domēns jau ticis nodots Domes rīcībā t.i. tā sauktā piegāde notikusi PIRMS konkursa rezultātu paziņošanas. Pilnībā pieļaujama versija, ka tas noticis vēl agrāk – vienkārši, šī ziņa ir tā, kas ir publiski pieejama. Ko mēs noskaidrojam no šī fakta? To, ka domēns nemaz nebija nepieciešams – viņš Domes rīcībā JAU bija. Taču pieprasot šo domēnu, Dome izslēdza iespēju, ka vinnēs kāds cits. Starp citu – ripe.net nemaz nesniedz informāciju par riga.lv, tā kā patiesos īpašniekus mēs nevar uzzināt. Savukārt, riga.lv dns ieraksts ir piesaistīts pie Delfi IP adresēm, kas ir pilnīgi loģiski.

Bēdīgi. Ļoti bēdīgi. Bēdīgi, ka kārtējo reizi, mēs ar jums – nodokļu maksātāji, varam sajusties apčakarēti. Kārtējo reizi mūsu nauda ir atdota, tāpēc, ka Jānis un Pēteris  iespējams sarunāja labu % sev no naudas, kas būtu jāvirza uz tik tiešām nepieciešamām vajadzībām – pilsētas infrastruktūras uzlabošanai, veselības aprūpei, izglītībai... Vai tad tik tiešām mēs neesam pietiekami apzagti neatkarības iegūšanas laikā? Vai nav pietiekoši ar to jestro mārketinga projektu priekš e-riga, kurā summa ir nu vienkārši fantastiski un lai nestāsta, ka runa ir par summu LĪDZ 2,6 miljoniem latu. Pazīstot mūsu valsti un augšējos plauktos sēdošos cilvēciņus – summa tiks iztērēta pilnībā un ja ne vairāk.

Kāpēc šoreiz nevarēja beidzot sarīkot tik tiešām godīgu konkursu, kur prasības būtu visiem izpildāmas, bet nevis kādam konkrēti. Pieņemsim, ja netiktu prasīta domēna „riga.lv” piegāde. Momentāni parādās ievērojami vairāk pretendentu – tas pats Apollo, TVNET, BNS, LETA un iespējams, ka vēl. Apollo apgalvo, ka nav zinājis par konkursu, kas liek aizdomāties pat par obligātās informācijas trūkumu, kas ir jāsniedz rīkojot konkursus.  Konkursa līgumcena - 100 949,49 LS. Un tad jau tik tiešām būtu jāizvērtē, kas spēj piedāvāt labāku informāciju par zemāku cenu un tad, lūk, mēs arī varētu teikt, ka RD rūpējas par rīdziniekiem. Taču kas sanāca? Paši redziet...

Pret šādu absurdu konkursu jau pirmskonkursa laikā protestēja sabiedrība par atklātību "Delna": Apvienojot abus dažādos iepirkuma priekšmetus vienā, radās situācija, ka abus pakalpojumus sniegs tikai A/S "Delfi", kam ir neapstrīdamas priekšrocības kā domēna "riga.lv" īpašniekam. Šādi rīkojoties, Rīgas dome jau ar konkursa nolikumu ir ierobežojusi pārējo iespējamo pretendentu loku, kas varētu būt ziņu piegādātāji, norādīja "Delna".

‘’Delna’’ aicināja Rīgas domi atklāti apspriest nepieciešamību iegādāties šādu domēnu un pirkuma līguma summu, kas diemžēl tā arī netika izdarīts...

 
 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (69)
Prev: Ziņas / Dzimšanas diena netikai cietnim :)
Next: Ziņas / GPS bērnu uzmanīšanai
© 2000-2021 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.