cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...


Nimepäevalised on:
Margareeta, Margit, Mareta, Maret, Marita, Marge, Mare, Meeta, Greta, Grete, Kreet, Kreeta, Reet, Reeda
Šiandien vardadieni švencia:
Vydas, Eigilė, Libertas

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (27)  

Ikviens no mums ir sastapies ar tādu problēmu, kā datu pārvietošana jeb pārnešana no viena datoru uz otru. It sevišķi, ja tās ir filmas divx, xvid un citos formātos, vai atkal audio faili mp3 formātā. Datortīkla nav. Gribās aiznest savu mazo kolekciju draugiem. Padalīties, tā teikt. 
Man jau nav žēl. Bet, ir viens bet. Matricu lērumus žēl nest, labie draugi var arī netīšām saskrāpēt. Tā ir gadījies arī man, un domāju arī citiem.
Ko tad darīt? Izravēt no datora cietni un nest pie draugiem? Tas ir iesācējam smags un apgrūtinošs pasākums un arī netīšām pa ceļam var arī cietni sabeigt. Un vēl datorfirmas ar savām uzbāzīgām garantijām, ka kasti vērt nedrīkst vaļā, jo zudīs garantija.
Savulaik datorfirmas tirgoja speciālas kabatas-šuplādes-rackus, kur ievietot cietni, un pēc tam montējamus 5 collu diska vietā, bet atkal tiem savukārt ir nelaime, ne jau katram draugam ir pretī tāda pati iekārta, kur to cietni ātri iespraust.
Bet par mums domā. Par mums padomājusi ir TEAC. Godīgi sakot ar ļoti elegantu risinājumu. Pieslēdzamu ar USB 2.0 palīdzību pārnēsājamu cietni. Pateicoties, Liepājas Datoru Centram manās roķelēs ir nonācis viens no TEAC ražojumiem HD-35 PUK ar 80 gigabaitu lielu cieto disku iekšā.
 

Principā tas ir jaunums, jaunums Eiropā, un nezinu kāpēc es jau sāku uzskatīt un pielīdzināt Latviju Japānai, jo parasti jaunumi no hardware parasti ātrāk nonāk tur, nevis Latvijā. Bet tagad, kas tik nav nonācis, 2 nedēļas atpakaļ jaunie Intel FSB 800 Mhz procesori un mātuki priekš tiem. Un tagad arī šis devaiss.

Tātad sīkāk
:
Paņemot glīti iepakotu un iesaiņotu kasti, piekdien vakarā, speciāli noprovēšanai un protams apraksta uzrakstīšanai, jo no tāda jaunuma ir grūti atteikties, galu galā cietnis :) un vēl pārnēsājams, pārnesu to mājās. Atverot to, tajā ieraudzīju pamācību angļu un vācu valodā uzrakstītu, 2 kompaktdiskus, no kuriem viens bija draiveru disks ar Win98, WinMe, Win2000 un Mac Os 9.0 un Mac Os 10.0  draiveriem, un otrs kā izrādījās totāls spams ar mārketinga informāciju patērētājam, ja nu gadījumā izdomājiet arī ko citu nopirkt no TEAC, tad vēl ieraudzīju barošanas bloku, kādu parasti izmanto priekš klēpjdatoriem jeb tjap-ļapiem un USB savienotāj vadu, kā arī pašu ierīci ar statīvu. Starp citu, pats aparāts ir diezgan vienkārša un tai pašā laikā stilīga dizaina. Korpuss izgatavots no alumīnija sakausējuma. 

Instalācija:
Tā kā man mājās mitinās Windows XP Pro operētājsistēma, kura par laimi atbalsta 'by default' USB 2.0 standartu pie nosacījuma, ja jums tāds datorā ir. Ja ir USB 1.0, iekārta nepretosies un strādās arī ar to, tikai ievērojami lēnāk. Tādi nu tie standarti. Problēmas ar cietņa instalāciju vispār nekādas neradās. Noliku to uz galda, ērtā paliknī, kas nāk cietam diskam līdz. Iespraudu rozetē vadu, iespraudu USB vadu cietnī, iedarbināju to, nospiežot pogu aizmugurē un piespraudu otru USB vada galu pie datora.
Džinkš, atskanēja signāls, un kompītis momentāli atrada manu ierīci, kā USB Drive ST380011A. Kas lika man noprast, ka iekšā tomēr atrodās Seagate ražojuma cietnis, nevis Teac, jo Teac pati neražo tādus. Kādreiz sen senos laikos ražoja, bet taga vairs nē. Disks automātiski tika pieviests, un kā izrādījās disks bija arī priekšlaicīgi noformatizēts iekš FAT32. Man tikai atlika nopriecāties un atcerēties vecās preformatted disketes. Tātad esmu jau gatavs darbam. Un ļoti īsā laika posmā pietam.

Kas lācītim vēderā?  
Teac, kā izrādās ir izlaidusi veselu sēriju ar pārnēsājamiem cietņiem. HD-15 PUK, HD-25 PUK, HD-35 PUK ir dažādu ātrumu, lielumu un ietilbības ziņā atšķirīgi modeļi. Labākā man personīgi šķiet sērija ir PUK-35, jo ir ātrākā un arī ietilpīgākā, bet kā mīnuss arī lielākā un smagākā. Saistīts tas ir ar cietņa izmēru aparātā, izmantoti tiek IDEs 3,5 collīgie cietņi. Pagaidām pieejami 3 modeļi ar 40GB, 80GB un 120 GB lielu diska ietilpību. Visi ir ātrie - ar  7200 apgriezieniem/sekundē apveltīti cietņi.
Manā gadījumā tas bija Seagate Barracuda 7200.7 80Gb cietnis, ļoti ātrs un ļoti izturīgs pret dažādiem triecieniem. Kā datu pārraidei no cietņa un datoru tiek izmantots USB 2.0 standarts, kas atļauj pārraidīt ar ātrumu līdz 480Mbiti/s jeb 60 Mbaiti/s. 
Salīdzinot ar Ultra-ATA 100 standartu, USB 2.0 ir lēnāks par 40% (Ultra-ATA 100 pāraides ātrums ir tieši 100Mbaiti/s). Te būtu nevietā apgalvot, ka ārējais cietais disks strādā tikpat ātri kā iebūvētais. Tas būtu glupi.
Tas nekas, ka lacītim vēderā atrodās ātrs disks ar Ultra ATA 100. Bet pa vidu neaizmirsīsim atrodas USB 2.0 , kas tomēr bremzē bikīt pasākumu. Bet nu tomēr, tai pašā laikā ir patīkami apzināties, ka tev nav jāmocās ar USB 1.0, kas ir 40x lēnāks par USB 2.0 standartu un ātrums tomēr līdzinās reālam cietņa ātrumam, kaut vai tam pašam Ultra ATA 66 standartam. Datu pārraide starp diskiem ir ātra, bet ne tik ātra, ja tā notiktu starp diviem iekšējiem Ultra ATA 100 diskiem.


Rezumē:
Kopumā iespaids par ārejo cietni man palika visnotaļ pozitīvs, ērta ekspluatācija, ātrdarbīgs, ietilpīgs. Un pats galvenais diezgan drošs pasākums. Ražotāja 2 gadi ierobežota garantija. Sver ap 1 kilogramu, aizņem salīdzinoši maz vietas uz galda un maksā ap 140 latiem. Dārgi? Uzskatu, ka pietiekoši normāla cena par ārējo cieto disku, kas tik tikko ir parādījies tirgošanā, par ērtībām, ko tas sniedz neizārdot datoru. Izmantot, kuru var dažādu datu pārnešanai (filmas, mp3 un citi dati), backupu taisīšanai kaut vai no laptop, kā arī citiem dažnedažādiem mērķiem. Par iekārtu dodu visus 9 punktus no 10 iespējamiem. Īpašu paldies gribu novēlēt JRJ ar izlīdzēšanu ar kameru un LDC par iespēju obzervēt un aptaustīt dabā aparātu.


 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (27)
 
Rakstu grupa: dzelži

 2004-05-28  03:23 - Microsoft un Sony atbilde Apple iPod. (19) Winamp 
 2004-03-20  17:37 - Gigabyte, un 4 kūleri ;) (36) Ziņas 
 2003-07-02  02:32 - Kas par Intel Tēju? Vai, ko gaidīt nākotnē no Intel. (32) Ziņas 
 2003-05-28  09:54 - Pārnēsājams cietnis no TEAC cietnī. (27) Viedoklis 
 2003-05-14  17:59 - PalitDaytona GeforceFX 5200 cietnī, salīdzinājums ar citām videokartēm, tests ar 3dMark03 (38) Viedoklis 
 2003-01-17  15:55 - Audigy 2 Platinum apskats. (32) Ziņas 
 2002-11-11  14:08 - LiteOn LTR-52246S CDRW rakstīkļa apskats. (17) Ziņas 
Prev: Ziņas / Sharp jaunās paaudzes LCD
Next: Winamp / Jauns Apollo 37ug mp3 pleijeris.
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.