 |
Arbo |
Kā jau parasti - divas interesantas ziņas nenāk vienas. Pirmā bija linka veidā iekš
dirty.ru
-
ar ko
tikai netaisa vaļā alus pudeles. Un tad, kā saukts, iekš
iXBT
parādījās ziņa par
robotu
, kurš atver alus pudeles ;)
Robots ir uz ritentiņiem, pārvietojas pa bāra leti, pajem pudeli (spējot pat atšķirt dažādas alus markas), attaisa to (atskrūvēt arī protot), un aizved saimniekam. Alusbotu sauc par Abor (no
Autonomous Beer-Opening Robot). Nabaga students no Floridas ir gājis pāri 134 alus pudelēm 4 mēnešu laikā.. Starp citu, kā izrādās, studentam nemaz alus negaršo :) Interesanti - negaršo vispār, vai arī pēc robota pabeigšanas? :)
Kurš gan nezin leģendārā Lukasa iztēles darinājumus, kā R2 no StarWars vai visādus citādus mošķus, par uzlecošās saules zemes "Aibo" nemaz nerunājot... Nu ko, te Jums viens tāds kārtīgs un izstrādāts "how-to", kā par 600 USD sev "sacerēt" robotgalvu ar iesauku Maksimiliāns. Īpaši inteliģenta tā nebūs, bet iesākumam pietiks. Tātad,
spiežam
un robotējam.
Laikam ne vienam jau nav noslēpums, ka ātrajās CD-ROM iekārtās vairs nav droši ievietot pat nedaudz ieplaisājušu disku. Pie mūsdienu apgriezieniem diski, viens, divi, un pārvēršas plastmasas lauskās.
Tosterī
ir interesants raksts par šo tēmu. Ir arī diezgan apjomīga atskaite par veiktiem testiem (tika izmantots pat dzinējs no veļas mašīnas), tikai no lapas norāde nestrādā, tāpēc ejiet uz
šo adresi
.
Pēc testētāju novērojumiem, jau 64 ātruma CD-ROM iekārtās pat pavisam normāli diski sākšot sprāgt kā bumbas (tādā CD-ROM iekārtā diska ātrums sastāda 50% no skaņas ātruma).
Nav skaidrs, ko grib panākt CD-ROM ražotāji pastāvīgi palielinot savas produkcijas ātruma parametrus..... varbūt tā ir sen plānota diversija :)
Esiet uzmanīgi iegādājoties CD-ROM iekārtas !!! :)
 |
Plançtu parâde |
Šajās dienās Zemes rietumu puslodes iemītniekiem ir iespēja obzervēt retu parādību - t.s. Planētu parādi. Vēl līdz maija vidum būs iespēja debesīs ar neapbruņotu aci novērot līniju, kuru veido piecas planētas (!): Jupiters, Marss, Merkūrijs, Saturns un Venēra.
Pēdējo reizi tas notika 1940. gadā, bet nākamā reize būs 2040. gadā.
Interesants fakts iz vēstures - 1954. gadā p.m.ē. Ķīnā, kad tika novērots šis pasākums, valdnieki tā sabijās, ka pat sāka gadu skaitīšanu no nulles :)