
Japāņiem ir ne tikai visai ass prāts, bet arī spējas radīt asas izjūtas. Tā kāda kompānija Fuji Kyuko Co Ltd no Japānas tuvākajā laikā plāno atvērt jaunu atrakciju Dodonpa no sērijas Amerikāņu kalniņi. Pats atrakcijas veids gan nav jauns, bet ir jauns rekords gan kalniņa augstumā gan ātrumā kāds tiek sasniegts nobraucot pa kalniņu. Pašlaik tiek pabeigta atrakcijas Dodonpa testēšana pie Japānas kalnu kalna Fuji.
2 sekunžu laikā tiek panākts ātrums, kas ir ļoti tuvs 175 km/h (!!!). Kā izteicās viens no testētājiem no žurnālistu vides (vienmēr ir teikuši, ka žurnālistika ir ļoti bīstama profesija:)), tad braukt ir bijis ļoti baismīgi, bet viņš labprāt vēlreiz izmēģināt.
Viens no konstrukcijas inženieriem pastāstīja, ka brauciena laikā uz Dodonpa tiek sasniegta pārslodze 3.5G, savukārt pārējos kalniņos tā ir aptuveni nieka 2G.
Gadīsies būt Japānā obligāti apmeklējiet:)

Nesen visu pasauli aplidoja ziņa, ka ASV zinātnieki no
Advanced Cell Technologies
dažas dienas atpakaļ sekmīgi klonējuši cilvēka embriju. Procesa būtība ir tāda, ka tiek ņemta esoša nobriedusi olšūna, ar speciālas adatas palīdzību no tās tiek izvākts viss ģenētiskais materiāls. Pēc tam tur tiek ievadīts donora šūnas kodols. Tālāk jau ar speciālām metodēm tiek stimulēta šūnas dalīšanās. Tiesa, piebilst zinātnieki, process ir atkarīgs no daudziem, līdz šim vēl neizprastiem faktoriem.
Šis notikums ir radījis milzīgu rezonansi visā pasaulē.
Pēdīgā laikā vairāki mūsu lasītāji ir norādījuši uz
interesantu ziņu
. Manuprāt, tas ir
fake, jebšu latviski - pīle. Taču, ņemot vērā lielo interesi, publicēsim mūsu patstāvīgā lasītāja
BossX versiju.
Izklausās neiespējami, vai ne? Bet kāds Beļģijas izgudrotājs Defosse izveidojis jaunu datu kompresijas metodi DGS (Defosse Digital System). Šī metode ir kā digitāla valoda, kas attēlus, filmas un skaņu ļauj saglabāt daudz efektīvākā veidā, aizņemot krietni mazāk atmiņas kā parasti.

Manās rokās nonāca žurnāla "Nauka i Zhiznj" pēdējais numurs, kurā starp visādiem interesantiem rakstiem atradu interesantu jaunumu par kuru vēlos pastāstīt lasītājiem. Anglijā iznākusi grāmata "Skeptiskais ekologs", kuru sarakstījis dāņu profesors Bjerns Lomborgs. Autora galvenais uzdevums ar šo grāmatu bija pastāstīt to, ka ne viss mūsu pasaulē ir tik slikti, kas attiecas uz ekoloģiju, jo, kā zināms, visur stāsta par to, ka daba tiek grauta, piesārņojums visur palielinās, nafta drīz beigsies utml. Izrādās, ka nē! Lūk, daži piemēri no grāmatas:
Gaiss Londonā ir tik tīrs cik viņš ir pašlaik bija pēdējo reizi tikai 1585.gadā, kad vēl neeksistēja visādas fabrikas, automašinas utt.
Sēra dioksīda līmenis Eiropas pilsētu gaisā no 19.gs līdz mūsdienām ir samazinājies par 95%.
1950. gadā meža platība uz visas zemes bija 30,04%, toties tagad 30,9% no visas zemes platības.
1949. gadā jaunattīstības valstīs badā dzīvoja 45% iedzīvotāju, tad tagad 15% un pēc prognozēm 2050. gadā - badojošo īpatsvars saruks līdz 12%.
Demogrāfiskais "sprādziens" no, kura mūs baida arī šodien, tā arī nav noticis. Visvairāk zemes iedzīvotāju skaits pieauga pagājušā gadsimta 60ajos - apmēram par 2% gadā, savukārt mūsdienās skaitlis ir 1,25%, bet prognoze uz 2050 gadu - 0,46%.
Nu kā? Vēl nedaudz un "
Greenpeace
" paliks bez darba:)
Nedaudz plašāku stāstu par grāmatu atradīsiet "Nauka i Zhiznj" oktobra numura 70 lpp.