08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [ www.greenman.ru] 13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [ yahoo news] 14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [ media.dsc.discovery.com] 14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [ www.digitmag.co.uk] 13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [ new scientist]  |



Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]Floppy diskus...
Izmantoju ikdienā |
8% (49) |
Pa retam izmantoju |
57% (353) |
Neizmantoju vispār |
28% (172) |
Kas ir Floppy? |
7% (43) |
13 komentāri |
visi citi...

Šodien vardadienas svin:
Aija, Aiva, Aivis, Gregors
Nimepaevalised on:
Rego, Reio
Šiandien vardadieni švencia:
Liutauras, Vaidilė, Kristina, Teodora
|

 |
Kompānijas Microsoft pārstāvji pirmo reizi oficiāli paziņojuši , ka Internet Explorer 6.0 SP1 ir pēdējā pasaulē populārākā interneta pārlūka versija, kas būs pieejama lejupielādei plašākai publikai ( standalone). Burtiski tas nozīmē, ka nākamā Internet Explorer versijas būs iespējams lietojot tikai noteiktas Windows versijas piemēram, IE 7.0 būs iebūvēts Windows Longhorn sistēmā un ārpus tās to lietot nebūs iespējams. Kā atzīmē Microsoft pārstāvji, tad šāds solis nav nekādā veidā saistīts ar antimonopola tiesas prāvām ar kurām programmatūras gigants mokās jau vairāku gadu garumā, bet gan ar vēlmi piedāvāt lietotājiem vēl plašākas iespējas, kā arī vēl augstāku drošības pakāpi. Lai nodrošinātu gan ar vienu, gan ar otru, ir nepieciešams uzlabot ne tikai pašu pārlūku, bet arī visu Windows sistēmu un tas būs iespējams tikai nākamās Windows versijās. Secinājums, patiesībā, var būt tikai viens: Microsoft piesaista sev arvien lielāku lietotāju skaitu, jo gribam to mēs vai nē Internet Explorer šodien ir pats populārākais interneta pārlūks, kuru izmanto vairāk nekā 90% no visiem interneta sērfotājiem un, lai kā necenstos alternatīvu pārlūku uz Windows platformas veidotājiem, pārtrumpot Microsoft Internet Explorer izplatības ziņā nav iespējams un diezvai arī būs. Parastiem lietotājiem, kas ir pārliecinošais vairākums, nemaz nav vajadzīga Opera funkcionalitāte vai Mozilla lietošanas ērtums ar IE tāpat ir labi...
 |
Vakar kompānijas Nikon oficiālais pārstāvis SIA Fototehnika (Nikon Centrs) Viesturu golfa laukumos plašāku publiku iepazīstināja ar Japānas kompānijas jaunākajiem produktiem analogās un digitālās fotogrāfijas jomā, kas jau vai nu tagad vai arī tuvākajā laikā būs pieejami Latvijas pircējiem. Prezentācija notika vienlaikus ar Nikon Golfa turnīra norisi, kurā varēja piedalīties ikviens golferis ne tikai vīru konkurencē, bet arī daiļā dzimuma pārstāves - golferes.

Sakarā ar to, ka cietnis.lv ir vairāk tehnoloģisks resurss nekā sportisks, atstāsim golfa turnīra rezultātus citām informatīvajām lapām, bet nedaudz sīkāk iepazīstināsim ar prezentētajām kamerām no kurām pati interesantākā viennozīmīgi ir Nikon SQ. Visai savdabīgā formā ietērptā digitālā kamera aprīkota ar 3,1 megapikseļu gaismu jūtīgo matricu un 3x optisko palielinājumu (zoom). Datu uzglabāšanai tiek izmantota speciāls docking-station, kuru pieslēdzot pie datora un elektrības iespējams ne tikai ielādēt fotogrāfijas datorā, bet arī uzlādēt Li-Ion bateriju. Datu glabāšanai tiek izmantota nu jau nedaudz novecojošā, taču vairākuma nepieciešamību atbilstošā CompactFlash atmiņas karte (16 MB komplektācijā).

Nākamā interesantākā kamera mūsuprāt ir Nikon Coolpix sērijas modelis 5400, kurš aprīkots ar 5 megapikseļu matricu un četrkārtīgu platleņķa zoom objektīvu (28-116 mm). Kameras rozīnītes ir interesantais LCD ekrāns, kuram ir maināms skatīšanās leņķi tādejādi nodrošinot iespēju arī bildēt objektus, kas atrodas neredzamā leņķī. Korpusa izveidē izmantots magnēzija sakausējuma korpuss, kas nodrošina izturību un kamera mazu svaru. Attēli tiek ierakstīti JPEG/TIFF un RAW formātos. Interesanti, ka iegādājoties Nikon Coolpix 5400 kameru par baltu velti savā īpašumā iegūsiet rastra attēlu apstrādes standartu t.i. Adobe Photoshop 6.0 licenci.

Tas īsumā būtu arī viss vēl tika prezentētas Nikon Coolpix 2100/3100, kā arī F75 modeļi, taču par tiem sīkāku informāciju obligāti atradīsiet citviet mums sīkāk uzrakstīt liedz akūts laika trūkums:( Jebkurā gadījumā, atziņa ir skaidra turpmāk Latvijas lietotājiem būs iespējams iegādāties pat jaunus modeļus no Nikon visai ātri arī Latvijā minēto kameru prezentācijas visā pasaulē notika tikai 28.maijā un jau 1.jūnijā SIA Fototehnika iepazīstināja Latvijas lietotājus ar šiem pašiem produktiem, kas, protams, nevar nepriecēt!
 |
Arī kompānijas Volvo vadībai ir ko teikt mobilo telefonu attīstības gaitā un viņu sakāmais skan šādi: Nē mobilajiem telefoniem ar iebūvēto digitālo kameru! Tā nu automašīnu industrijā iegājies, ka arvien biežāk nevēlamā informācija par jaunākajiem modeļiem un tehnoloģijām bieži vien nonāk līdz plašākai publikai ievērojami ātrāk nekā tas ir paredzēts un šī informācijas noplūde visbiežāk nāk no pašiem kompānijas darbiniekiem. Tieši tāpēc Volvo Norvēģijas fabrikās un ofisos būs turpmāk aizliegts izmantot šādu mobilos telefonus ar iebūvētām kamerām tas attiecas ne tikai uz darbiniekiem, bet arī konsultantiem no ārpuses un pat apmeklētājiem. Pazīstamākie šāda veida telefoni ir Nokia 7250, 7650 un 3650, kā arī Siemens S55 (kamera kā aksesuārs) un Samsung SGH-V200.
Atgādināsim, ka šāda veida aizliegums vairs nav jaunums vairākās islama valstīs šādus mobilos telefonus aizliegts izmantot vispār, kā arī citās valstīs tos aizliegts ienest sporta klubos, kur izmantojot kameru var iegūt dažādus interesantus fotouzņēmums ģerbtuvēs.
 |
Kompānija Sharp , viens no līderiem LCD ekrānu ražošanas jomā, paziņojusi, ka firmas speciālisti strādā pie jaunas paaudzes šķidro kristālu ekrāna, kas paredzēts speciāli Microsoft gatavotajai Windows versijai zem pagaidu nosaukuma Longhorn (Windows XP izstrādes procesā saucās Whistler). Mēs tik tiešām nezinam, kāpēc ir vajadzīgs speciāls monitors Longhorn vajadzībām, taču Sharp apgalvo, ka jaunās paaudzes LCD ekrāns būs spējīgs attēlos līdz pat 1 miljardu krāsu toņu (pašlaik LCD visbiežāk spējīgi attēlot tikai 16,7 miljonus krāsu toņus), kā arī ekrāna izšķirtspēja būs vēl neredzēti augsta. Sharp un Microsoft par to priekš kam tas viss vajadzīgs klusē kā partizāni. Atgādināsim, ka Windows Longhorn finālā versija tiek plānota uz 2004.gada beigām, taču Sharp sola savu monitoru prezentēt ātrāk.
 |
 Visai interesantu statistiku var novērot lielākajā download portālā Download.com tur apkopota statistika par pieprasītākajiem failiem. Pēdējo gadu laikā stabili līdera pozīcijas saglabāja visiem pazīstamais ICQ klients, taču aizgājušās nedēļas laikā pirmajā vietā izrāvusies ne mazāk interesanta un ļoti noderīga porgramma Kazaa . Atgādināsim, ka Kazaa Media Desktop piedāvā ielādēt no citiem lietotājiem mūziku mp3 formātā un citus mediju failus filmas, attēlus utt. Tas ir gana pārsteidzošs fakts ņemot vērā cik tomēr populārs ir ICQ lietotāju vidū... Tā vien izskatās, ka lai kā necenstos mūzikas industrija ierobežot peer-to-peer servisu darbību (atcerieties kaut vai skaļo Napster pievēršanu), lietotāji un izstrādātāji tik un tā turpinās ielādēt mūziku. Kā reizi der izteiciens suņi rej, bet karavāna iet tālāk. Starp citu, būtu interesanti uzklausīt cietnījamo domas par kādu no p2p programmām, kas tiek izmantota kādi plusi, kādi mīnusi, meklētās mūzikas atrašanas koeficents utml. Paldies jau iepriekš par atbildēm. Raksta uzrakstīšanas brīdi darba efektivitātes paaugstināšanai un raksta interesantuma palielināšanai fona muzikālajam pavadījumam izmantots mp3 (MPEG1 Layer 3) datne Queen - Bohemian Rhapsody.mp3. Ko arī jums novēlam:)
Pēdējie 20 raksti:
|
|