cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]



ADVANCED


Floppy diskus...
Izmantoju ikdienā
Pa retam izmantoju
Neizmantoju vispār
Kas ir Floppy?

Šodien vardadienas svin:
Matilde, Ulrika
Nimepaevalised on:
Matilde, Malde, Maldi, Milda, Milde, Meta, Tilde
Šiandien vardadieni švencia:
Tautas, Tautgintė, Klemensas, Lionginas

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (7)  

Ziniet, mēs varētu taisīt ciet cietnis.lv un veidot jaunu projekts zem nosaukuma vajprats.lv ar mērķi ikdienas informēt par tehnoloģiskiem sasniegumiem no Japānas. Vēl jo vairāk, ka lielākā daļa no visiem šiem sasniegumiem ir vairāk nekā savdabīgi. Gribiet apstiprinājumu iepriekš minētām? Lūdzu, Toshiba prezentējusi runājošu gružu spaini Toshiba EPR-U15B.

Ja tā padomājam, ko tad no tāda kašteles, kurā mēs ik pa laikam nomainam vecos, pilnos maisiņus pret jauniem un bieži vien metam šādus tādus gružus var gribēt? Neko nevar gribēt! Taču Japānā arī gružu spaini modificēs līdz nemaņai - piemēram, balss funkcijām. Iebūvētie sensori ļauj noteikt temperatūru un gružu kastes pilnuma/nepilnuma stadiju. Attiecīgi, ja būsiet iemetis gružu spainī degošu sērkociņu vai cigarešu izsmēķi un tas sāks degt gudrais Toshiba izstrādājums sāks brēkt necilvēcīgā balsi par to, ka redziet, deg!!! Savukārt miermīlīgos apstākļos tas vienkārši paziņos, ka gružu ir ļoti daudz un pienācis pēdējais laiks nomainīt maisiņus.

Cena šādam Japānas mājsaimnieču sapnim nav zināms.
 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (8)  

Visiem labi pazīstamā Japānas kompānijas Casio laidusi klajā kārtējo, droši vien tikai Japānas tirgum paredzētu iekārtu, kuras uzdevums ir palīdzēt nobankrotēt visiem flomasteru ar kuriem var rakstīt uz CD ražotājiem. Runa iet par nelielu printeri Casio CW-70.

Iegādājoties savā īpašumā šo printeri un ierakstot CD turpmāk nebūs nepieciešams mēģināt uzrakstīt uz kompaktdisku uzrakstu salasāmā rokrakstā - turmpāk to visu padarīs jau minētais printeris. Ievietojot svaigu iecepto disku printerī, atliek tikai uz iebūvētās klaviatūras saspiest nepieciešamo uzrakstu un viens, divi, skaists uzraksts jau uzdrukāts uz diska. Nevienam nebūs nepieciešams mēģināt saburtot jūsu ķeburus, kas saprotami tikai un vienīgi jums. Cita lieta, ja jūs nevienam savus diskus nedodat rokās:)

Kā jau minēts printerī iebūvēta pilnvērtīga klaviatūra, taču tas nav vienīgais veids kā var notikt drukāšana uz diska. Caur USB Casio CW-70 iespējams pieslēgt pie datora un izmantojot specieālu programmatūru (iekļauta komplektācijā) drukāt uz diska izmantojot jebkuru True Type fontu, kas uzinstalēts uz jūsu datora.

Šādam CD printerim cena ir parasta printera līmenī - apmēram 100 Ls.
 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (16)  

Domāju, ka pietieks šai nedēļai par Microsoft softa jomā - strīds ilgs un dikts. Pastāstīšu labāk par divām jaunām klaviatūrām no šīs pašas kompānijas. Tiem, kas pēdējos gadus savu dzīvi pavadījuši tankā un atpūtušies mucā atgādināšu, ka Microsoft ražotās klaviatūras un peles tiek uzskatītas par vienām no labākajām, ja ne pašām labākajā ne tikai ergonomikas, bet arī izpildījuma un dizaina jomās.


Multimedia Keyboard un Natural Multimedia Keyboard neatšķiras pēc funkcionalitātes, bet gan tikai pēc ergonomikas, attiecīgi arī pēc dizaina. Noformējumā izmantota ļoti populārā maigi zila, kā arī pelēka krāsā. Kā sola kompānijas pārstāvji iegādājoties šīs klaviatūras īpašnieks sev plašāk pavērs digitālās izklaides durvis un so on:). Kaut arī dzīvē šīs klaviatūras apskatīt mums vēl nav izdevies, taču jau tagad varam paredzēt, ka tās būs visādi lieliskas - pieredze pierāda to...

Cena šīm klaviatūrām būs identiska un ieteicamā būs apmēram 60 eiro. Protams, nav lēti, bet tā jums nav klaviere par 8 Ls ar šaušalīgu ergonomiku un garantiju uz pusgadu:) Btw. garantija šīm klaviatūrām ir 3 gadi

 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (27)  

MP3 formāta izstrādātāji Thomson Multimedia un Fraunhofera institūts ir nolēmuši, ka maksa jāiekasē ne tikai par spiešanu MP3 formātā, bet arīdzan par to atskaņošanu. Reāli tas nozīmē, ka kantori, kuri ražo MP3 pleijerus, būs spiesti maksāt par katru pārdoto (atdoto) programmas kopiju, kā rezultātā, visticamākais, ka par brīvu paliks tikai Winamp (jo tas ir AOL Time Warner Group) un Windows Media Player (jo tas ir Microsoft).
Cenas nav gluži simboliskas. Katra pleijera kopija maksās 75 centus, bet katra softa, kurš izmanto MP3 kompresiju kopija - piecus zaļos.
Visā visumā, Ogg Vorbis laikam vēl aizvien svin. Vismaz, spriežot pēc viņu atklātās vēstules :) Savukārt, MP3 licencēšanai ir pat radīts atsevišķs saits. Var aplūkot arīdzan pašas licenču cenas.
Beidzot viņi to izdarīja. Un tā mums tie formāti mainīsies ik pa pieciem vai desmit gadiem? :)
 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (71)  

Vakar, 28. augustā, tika publiskoti konkursa par Rīgas domes e-pilsētas projekta izstrādi rezultāti. Pieteikušies bija trīs pretendenti - Microsoft Latvia veidotā koalīcija (Microsoft, HP un Ernst&Young), PriceWaterhouse Coopers kopā ar Dati un Data Pro, kā arī - vientuļais vilks Fortech.
No minētajām kompānijām, acīmredzami, ka izredzes bija tikai un vienīgi Microsoft, kas arīdzan ir ļoti labi redzams - e-pārvaldes lapas veidotājs ir Microsoft (starp citu, es saprastu eriga.lv, bet e-pārvalde.. skatāmies nākotnē:) Neskatoties uz to, ka uzvarētāji pasludināti tikai vakar, lapa jau ir gaisā nākamajā dienā (lai gan pirmā ziņa tur datēta ar 19. augustu).
Nodokļu maksātājiem tas prieks izmaksās 1,7 miljonus latu (pārējie divi pretendenti izmaksātu 3,3 un 2,2 miljonus, attiecīgi).
Tā ir cena tikai projekta izstrādei. Visā visumā, e-Rīgas ieplānotais budžets ir 13,4 miljoni latu.
Mans personiskais viedoklis ir tāds, ka labāk tomēr Microsoft, kuram ir pieredze šāda tipa projektos gan tepat Latvijā, gan ārpus tās, nekā nekas.
Lasīt visu rakstu »»
  
Pēdējie 20 raksti:
2002-08-28 (trešdiena)
  00:08 - SIS Roadmap (11) Ziņas 
2002-08-27 (otrdiena)
  15:09 - Microsoft atklātība - tikai aizsegs? (14) Ziņas 
  13:41 - Intel - P4 2.8 Ghz (15) Ziņas 
2002-08-23 (piektdiena)
  15:11 - gSm@rt mini 2 fotoaparāts un pie tam digitāls :) (27) Ziņas 
2002-08-22 (ceturtdiena)
  23:27 - Maxell jaunās DVD matricas. (22) Ziņas 
  22:53 - XVID izstrāde ir apturēta... :( (9) Ziņas 
  11:25 - Nikon īpašniekiem Latvijā prieks! (16) Ziņas 
  10:47 - Stilīga pults (10) Ziņas 
2002-08-20 (otrdiena)
  15:47 - Visur vainosim tagad provaideri (17) Ziņas 
  12:19 - Naglas aizvietotājs no Japānas (10) Ziņas 
  09:11 - Viss vienā - Photo Clip (13) Ziņas 
2002-08-18 (svētdiena)
  11:29 - Lai dzīvo Lācis! Lai dzīvo sveiks! (35) Ziņas 
2002-08-16 (piektdiena)
  19:31 - GPS bērnu uzmanīšanai (6) Ziņas 
2002-08-15 (ceturtdiena)
  18:50 - Dzimšanas diena netikai cietnim :) (10) Ziņas 
  17:21 - PC-compatible MacOS X (7) Ziņas 
  16:59 - Jauni procesori. (17) Ziņas 
  16:25 - Papīra grāmatas vairs nav modē. (15) Ziņas 
  16:04 - Jauns Iomega Zip (16) Ziņas 
  15:10 - Lindows kopā ar PC = 199$ (4) Ziņas 
2002-08-13 (otrdiena)
  19:07 - Ģenerējam savu svītrkodu (15) Ziņas 
© 2000-2025 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.