
Starp citu, ja kāds nav pamanījis uz
AHEAD.de
, ir iznācis jauns NERO 5.5.9.0.
CD-R/RW un DVD-R/RW dedzināšanas tūlis.
Uzlabots, un svaigs, novērsti esot pāris gļuki.
Interesentiem un šā softa cienītājiem iesaku vilkt no
tejienas. 11,5 megabaitu liels klucis.
Update. Beidzot arī parādījies izlaboto bugu reports un pievienotās jaunās funkcijas:
BugFixes:
Fixed bug, that caused Nero to treat empty directories as files, if they were cut and pasted in an ISO compilation.
When creating a DVD-Video compilation using the Nero-Wizard, ISO filesystem was generated instead of ISO/UDF which causes DVD-Video disks not to play on stand alone DVD players.
Fixed CD-Extra audio session problems that occured with some recorders.
Modified Erase CD-RW/DVD+RW/DVD-RW Dialog.
Fixed DVD-RW full erase.
Features Added:
Added Nero Express !!! For Nero Express features please see the Nero Express product info page.
Added several new recorders.
Allow MRW-Media to be erased before pre-master burning.
Files can be dragged and dropped from a CD or DVD drive into a compilation.
Display compilation size and media capacity in the warning dialog for overburning.
Allow switching of the medium type while burning ".iso" images.
 |
LinuxWorld Expo logo |
Jautājums tiem, kas neņemās ar Linux un kurus neinteresē Linux un opensource kustība - vai šogad sekosiet līdzi LinuxWorld izstādei? Manuprāt, šī gada augustā notiekošais
LinuxWorld Expo
varētu būt interesants pilnīgi visiem cilvēkiem, kuri daudz maz interesējās par IT. Jo tajā kā dalībnieks (tie ir tie, kuri kaut ko izstāda)
ir pieteicies
neviens cits, kā Microsoft...
Līdz šim Microsoft šāda tipa izstādēs ir aprobežojusies ar dažu runasvīru nosūtīšanu, kuru mērķis bija piedalīties diskusijās. Diemžēl, Microsoft nav atklājusi dalības iemeslus un jelkāda tipa plānus. Skatīsimies un gaidīsim.
Links uz
ziņu
no
slashdot
.
Amerikas ierakstu industrijas asociācija
(RIAA;
The Recording Industry Association of America) ir izsludinājusi, ka samaksās 10 000 zaļo jebkuram, kurš dos tai ziņas par vietām, kurās tiek piratēti asociācijā esošo kompāniju ieraksti.
Ir gan dažas prasības.
Šajā vietā ir jāatrodas vismaz 10 CD rakstīkļiem, informācijai jābūt jaunai (
id est - RIAA par to neko nav zinājusi), kā arī - tam, kurš cer uz atalgojumu ir jābūt darba atļaujai iekš ASV, lai RIAA varētu oficiāli samaksāt.
Par informāciju, kuras rezultātā tiks atrasta iestāde ar 10 rakstīkļiem, jums pienākās 2 kilozaļie. Par katru papildus rakstīkli - 200 zaļie. Maksimālā summa, kā jau minēts ir 10 tūkstoši dolāru.
Ja kādam ir darba atļauja ASV un attiecīgā informācija, iet
uz saitu
un pilda formu.

Kompānija Corel paziņojusi, ka pavisam drīz visiem būs iespējams iegādāties savā īpašumā CorelDraw 11 programmu komplektu, kas ir pats pats populārākais produkts šai Kanādas firmai. Vēl īsti neesam apraduši ar CorelDraw 10, bet Corel jau vēlas, lai mēs visi draudzīgi pērkam 11 versiju:) Tātad, kas jauns, 11 versijā?
Balstoties uz 15 gadu pieredzi vektorgrafikas jomā Corel sarbībā ar saviem klientiem uzlabojusi pašu CorelDraw - programma kļuvusi ievērojami ātrāka un visādi citādi labāka:) Pievienoti jauni vektrografikas rīki:
 |
CorelDRAW 11 |
Symbols - kaut kāds jauns rīks darbam ar visādiem simboliem - par ko tieši iet runa, tā īsti nav saprotams - jāredz dzīvē;
Roughen (nelīdzenuma veidotājs) un
Smudge (traipu ģenerētājs) - rīki, lai visādīgi "mākslinieciski" deformētu objektus;
3-Point Ellipse (elipse),
Rectangle (taisnstūris) un
Curve (līkne) - cik noprotu vienots rīks, lai viedotu objektus ar minētām formām;
Polyline - pilnībā neizpratu, taču varot veidot līknes ar vienu otiņas mājienu:)
 |
Corel Photo-Paint 11 |
Tāpat ir uzlabots Corel Photo-Paint (Photoshop konkurents) un Corel R.A.V.E. (Flash Corel izpratnē) - pilns uzlabojumu saraksts atrodams
šeit
.
Runājot par to, ko iegūs pircējs nopērkot CorelDraw 11 komplektu, jāmin, ka iegūs diezgan daudz: CorelDRAW 11, Corel PHOTO-PAINT 11, Corel R.A.V.E. 2, CorelTRACE 11, Corel CAPTURE 11, 10 000 klipartus vektoru formātā, 1 400 profesionālas fotogrāfijas, 1 000 TrueType un Type 1 fontus, kā arī
daudz ko citu
.
Tagad par cenām un pieejamību - viss CorelDraw 11 komplekts maksās 529$, savukārt upgrade no vēcākajām versijām - 249$. Pieejams CorelDraw 11 būs jūlija pašās beigās.
 |
Corel R.A.V.E. 2 |
Runājot par personīgo pieredzi - nākas izmantot CorelDraw 9 ikdienas darbā, taču 10o versiju atteicos izmantot, jo šī versija ir ļoooooti smaga un darbs, piemēram, ar A2 formāta failu (gan vektori, gan teksts, gan rastrs) 10ai versijai ir vismaz par pusi lēnāks nekā 9ai (ņemot vērā, ka dators nu ne pavisam nav vecs un ir ļoti ātrs). Par Photo-Paint neko nezinu - pirms gada izmēģināju un kā lietoju Photoshop 5.5, tā arī turpinu izmantot:) Tā kā, diez vai 11 versija būs kaut kas revolucionārs - jā, šis tas pielikts, šis tas uzlabots un izlabots, vienā vai citā situācijā būs lielāka ātrdarbība, bet visdrīzāk tas arī būs viss.
Cerams, ka kļūdos:)

Gribējās pamocīt tautu, bet cik tad ilgi jamējo mocīs. Izlasot kommentāros dažādās atbildes un minējumus, pārsteidza cik ātri atminēja Delfins, cik nopratu cilvēks aši izmantoja googli lai kaut ko atrastu un meta cipariņus tik tai iekšā, nu un google savukārt iedeva rezultu. Personīgi mēs tā arī darījām, jo uz IBM servera nekādu infu vispār par tik arhaisku lietu nevarējām atrast. Cilvēkus vissvairāk laikam mulsināja platais 25 pin i/o ports ar rs-232 interfeisu, un līdz ar to tika minēts ka jamējais devaiss ir scsi kontrolieris, ar lpt portu un uz pci šinas. Rezultāti katrā gadījumā bija interesanti. Bet nekā nebija, karti sauc par MULTI-PROTOCOL ADAPTER un ir taisīta priekš MCA (IBM Micro channel architekture) šinas, nevis PCI. Reāli karte tika izjemta no IBM PC230 servera, un ir veca kā pasaule. Kartes funkcijas bija nodrošināt tīklu starp serveriem, un netikai, tā kā serveri darbināja aizvēsturisks AIX, viss softs priekš kartes rodams tikai AIX vidē. Par cenu, mulsināja fakts ka cena tam daiktam bij tais senos 1991.-1992. gados ap 600 USD $. Ātrums datu pārraidei ir 14400 bit/s, bet stabils.