cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]



ADVANCED


Floppy diskus...
Izmantoju ikdienā
Pa retam izmantoju
Neizmantoju vispār
Kas ir Floppy?

Šodien vardadienas svin:
Matilde, Ulrika
Nimepaevalised on:
Matilde, Malde, Maldi, Milda, Milde, Meta, Tilde
Šiandien vardadieni švencia:
Tautas, Tautgintė, Klemensas, Lionginas

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (3)  
Kādu laiku atpakaļ parādījās informācija, ka Audio CD diskus, kurus nevarot atskaņots uz PC un Mac datoriem, tomēr atskaņot var. Tas tiek darīts ar flomastera palīdzību :) Tiem, kuriem tās mahinācijas ar flomasteri bija neskaidras, beidzot ir uzrakstīta detalizēta pamācība (ar bildītēm), kā to pareizi izdarīt.
Uz Mac datoriem Key2Audio problēma ir aktuālāka jo CD-ROM iekārtai nav PC lietotājiem pierastas pogas Eject un dažiem Mac modeļu īpašniekiem lai izdabūt šādu aizsargātu disku no CD-ROM nākas griezties pie servisa speciālistiem. Kā zināms uz Mac datoriem izbīdīšana notiek ar Software metodu (peles klikšķis uz noteiktas komandas), bet tā kā Key2Audio aizsardzības mehānisms uzkarina datoru tad to vairs izdarīt nav iespējams.
 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (12)  

Par failu apmaiņas servisu un tā lomu mp3 failu izplatīšanā sīki stāstīt droši vien nav vērts - vienīgi pieminēsim, ka tieši ar šī servisa parādīšanos daudzi jo daudzi lietotāji no visas pasaules ieguva iespēju apmainīties ar savām mp3 kolekcijām bez nekādam pazīšanām, diedelēšanām utml. Vajadzēji vienkārši interneta pieslēgums (ietteicams ar ārzemju trafiku) un protams nopubliskot arī savu mp3 (share) kolekciju.

Viss jau būtu bijis jauki, ja pirms kādiem 2 gadiem Napster nesāka sūdzēt tiesā praktiski visas ierakstu kompānijas pēc kārtas. Vienkārši sajuta, ka zaudē savu naudu naudu, jo ļaunie lietotāji (60 miljoni) ieguva jaunākos ierakstus par baltu velti, kas, protams, nebija pieļaujams. Tikai ierakstu kompānijas piemirsa, ka tādejādi lietotāji iegūst ne tikai jaunāko, pazīstamo mūziķu ierakstu, bet arī iepazīst jaunus, vēl maz pazīstamu mūziķu daiļrade. Attiecīgi, ja novadīt pareizu mārketinga politiku - iepazīstināt ar mūziķi, ja iepatīkas - piedāvā licenzētu ierakstu.

Taču nu visam tam (lasi - Napster) ir pienākušas beigas.
Lasīt visu rakstu »»
 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (17)  

Pasaules čempionātu futbolā skatāties? Es ne – tīkamāki ir citi sporta veidi. Taču zinātnieks Scott Warwick no Varvikas universitātes Anglijā (University of Warwick) uzskata, ka nav jēgas skatīties šo čempionātu – uzvarētāji tik un tā viņam esot zināmi. Nē, kafijas biezumi te ņepričom – esot veikts zināms pētījums, pētīta statistika un tādejādi ir biji iespējams noskaidrot nākamos pasaules čempionus futbola. Zinātnieks savu pētījumā balstījies uz finansu riska koeficenta matemātisko aprēķinu, modelējis uz datora spēles starp visu valstu izlasēm, kā arī pievienojis rezultātam vēl tādu vērtību kā intuīcija. Pētījuma rezultāti ir sekojoši: ar 13,2 % lielu varbūtības koeficentu priekšā visiem ir Argentīnas valsts izlase t.i. tieši valsts no kuras nāk Maradona būs nākamie pasaules čempioni. Tālāk ar 9,3% nāk Brazīlija, 8,7% Francija, 6,9% Anglijai un turpat blakus ar 6,7% ir Itālija.

Interesanti, ka tieši pirms nedēļas lasīju iekš Ananovas (atvainojos, linku nevaru atrast), ka citā Anglijas universitātē – Olsteras šķiet – esot noskaidrojuši ar līdzīgu metodi, ka pārliecinoši čempioni būs Brazīlijas pārstāvji. Kuram taisnība rādīs laiks.

Jauki būtu, ja šīs gaužām gudrās galvas noskaidrotu vai nākamajā Pasaules čempionāta hokejā Latvija tiks augstāk par 10. vietu vai nē:)

Pēc NewScientist
 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (4)  

Piektdien Google paziņoja par sava programmēšanas konkursa uzvarētāju un piešķīra solītos 10 tūkstošus dolāru kādam Ņujorka programmētājam, vārdā Daniel Egnor. Viņa piedāvātais risinājums ļauj meklēt lapas, kuras atrodas noteiktā ģeogrāfiskā apgabalā.
Taču, c|net autors Paul Festa raugās uz šo momentu gana skeptiski. Viņš vērš uzmanību uz to, ka šī 10 000 dolārus lielā investīcija Googlei atmaksāsies momentāli. Jo konkursa noteikumos tika minēts, ka, neskatoties uz to, vai jūsu iesūtītais darbs uzvarēs, vai nē, Gogle ir tiesīga to lietot saviem mērķiem nedarot to zināmu autoram un neprasot viņa atļauju.
Izskatās, ka Google tomēr saprot, ka konkurenti ir tepat aiz muguras un nedrīkst atpūsties ne brīdi. Acīmredzami, Google piesaista ne tikai lietotājus un potenciālos klientus. Palaižot Google API (interfeisu, caur kuru jebkurš var pieslēgties Google datubāzēm un meklēt no savām programmām), tika pierādīts, ka viņus interesē arīdzan izstrādātāji no visas pasaules.
Cerēsim, ka šis maratons pretim uzvarai pār konkurentiem izvērsīsies par labu apmeklētājiem (un, protams, kādam no meklētājiem). 
 
  Aizsūti ziņu par šo elīto rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukā šo nejegā pārkūlo ziņu uz sava exelentš printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par šo megaziņu (3)  

Šodien mūsu mazajā, bet draudzīgajā kolektīvā ir nelieli, bet nozīmīgi svētki - daudz jo daudz gadus atpakaļ šādā saulainā 2.jūnija dienā pasaulē nāca un sāka bļaut uz visu dzemdību namu mūsu kolēģis John Doe, kurš pašlaik maskējas zem nika eDambergs.
Nelielīsim šī personāža darbus - viņi runā paši par sevi - tikai pieminēsim, ka lasītāji diez vai pazītu cietnis.lv bez šī cilvēka entuazisma jau pašos cietnis.net pirmsākumos.
Gratulācijas, īsāk sakot!

P.S. Sakarā ar pagājušās nedēļas cietnis.lv daļējo dīkstāvi - bijām tik tiešām visi ārkārtīgi noslogoti savā darbā, taču tagad izskatās, ka cietnis.lv atjaunošanās biežums būs normā.
  
Pēdējie 20 raksti:
2002-05-31 (piektdiena)
  20:43 - R.I.P. Gamenet :( (31) Ziņas 
  13:33 - Kā pareizi salauzt datoru (7) Ziņas 
2002-05-29 (trešdiena)
  15:30 - Klaviatūra slinkiem lietotājiem... (33) Ziņas 
2002-05-26 (svētdiena)
  15:24 - Oficiāls Windows bez Explorer - beidzot! (9) Ziņas 
2002-05-24 (piektdiena)
  13:57 - Kick-Out Case (25) Ziņas 
2002-05-23 (ceturtdiena)
  17:31 - www2 (17) Ziņas 
  02:28 - Google laboratorija (13) Ziņas 
2002-05-22 (trešdiena)
  19:08 - Gandrīz aizmirsām (8) Ziņas 
  12:57 - Interneta radio būs būt (6) Ziņas 
  12:19 - Jaunākās paaudzes AI (ar ironiju)... (4) Ziņas 
2002-05-21 (otrdiena)
  16:35 - Katram savu aģentu! Ziņas 
2002-05-20 (pirmdiena)
  23:15 - Offtopic: X-Datnes - no more (10) Ziņas 
  23:05 - Kārtējais SMS fanu prieks Ziņas 
  14:28 - 100 GB iekš viena optiskā diska (14) Ziņas 
  10:23 - Verbatim mp3/cd pleijera apskats (39) Ziņas 
2002-05-18 (sestdiena)
  16:06 - Atkal gļuks (9) Ziņas 
  00:03 - Velosipēds (39) Ziņas 
2002-05-16 (ceturtdiena)
  21:10 - GTA 3 - pavisam drīz (18) Ziņas 
  12:40 - MacOS X uz x86? (16) Ziņas 
  03:30 - Macintosh tavā rackā (4) Ziņas 
© 2000-2025 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.