cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Joel, Joosua
Šiandien vardadieni švencia:
Mantas, Gerimantė, Rozalija (Rožė)

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (17)  

Taivanas kompānija, kuras nosaukums Gigabyte, domājams, ir pazīstams praktiski visiem cietnījamiem lasītājiem, paziņojusi par jaunas, daudzfunkcionālas iekārtas izstrādi, kuras galvenais uzdevums ir piedāvāt datoru lietotājiem muzikālu baudu arī pie izslēgta datora.


Runa ir par DVD iekārtu Gigabyte GO-M1600A, kuras ārējais izskats atgādina kādu no Sony automagnitolām. Iekārta spējīga spēlēt DVD diskus, ja dators ir ieslēgts, taču ir iespējams arī klausīties audio diskus, mp3 failus un uztvert AM/FM radiostacijas pat, ja dators ir izslēgts. Sīkāka specifikācijas ir šāda:

  • 16X DVD-ROM / 48X CD-ROM
  • Vidējais piekļuves laiks diskam: 105ms (DVD-ROM), 100ms (CD-ROM)
  • FM uztvērējs: ASV/Eiropa: 87.5MHz ~ 108MHz; Japāna: 76MHz ~ 91MHz
  • MP3 atskaņošana: MPEG 1 Layer 2/3
  • VFD ekrāns
  • SRS WOW skaņas procesors: True Bass, 3D
  • OS atbalsts: DOS, Windows 95/98/SE/ME/2000/XP, Novell, OS/2, Linux
  • Izmēri: 149.0 (platums) x 43.1 (augstums) x 222 (dziļums) mm
  • Svars: 1.5 kg
Par iespējamo piegādes laiku, kā arī cenu Gigabyte vēl nevēlas runāt. Taču tas nekādā gadījumā nemazina iekārtas interesantumu:)
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (25)  

Kompānijas Microsoft pārstāvji pirmo reizi oficiāli paziņojuši, ka Internet Explorer 6.0 SP1 ir pēdējā pasaulē populārākā interneta pārlūka versija, kas būs pieejama lejupielādei plašākai publikai (standalone). Burtiski tas nozīmē, ka nākamā Internet Explorer versijas būs iespējams lietojot tikai noteiktas Windows versijas – piemēram, IE 7.0 būs iebūvēts Windows Longhorn sistēmā un ārpus tās to lietot nebūs iespējams.

Kā atzīmē Microsoft pārstāvji, tad šāds solis nav nekādā veidā saistīts ar antimonopola tiesas prāvām ar kurām programmatūras gigants mokās jau vairāku gadu garumā, bet gan ar vēlmi piedāvāt lietotājiem vēl plašākas iespējas, kā arī vēl augstāku drošības pakāpi. Lai nodrošinātu gan ar vienu, gan ar otru, ir nepieciešams uzlabot ne tikai pašu pārlūku, bet arī visu Windows sistēmu un tas būs iespējams tikai nākamās Windows versijās.

Secinājums, patiesībā, var būt tikai viens: Microsoft piesaista sev arvien lielāku lietotāju skaitu, jo gribam to mēs vai nē Internet Explorer šodien ir pats populārākais interneta pārlūks, kuru izmanto vairāk nekā 90% no visiem interneta sērfotājiem un, lai kā necenstos alternatīvu pārlūku uz Windows platformas veidotājiem, pārtrumpot Microsoft Internet Explorer izplatības ziņā nav iespējams un diezvai arī būs. Parastiem lietotājiem, kas ir pārliecinošais vairākums, nemaz nav vajadzīga Opera funkcionalitāte vai Mozilla lietošanas ērtums – ar IE tāpat ir labi...
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (13)  

Vakar kompānijas Nikon oficiālais pārstāvis SIA Fototehnika (Nikon Centrs) Viesturu golfa laukumos plašāku publiku iepazīstināja ar Japānas kompānijas jaunākajiem produktiem analogās un digitālās fotogrāfijas jomā, kas jau vai nu tagad vai arī tuvākajā laikā būs pieejami Latvijas pircējiem.
Prezentācija notika vienlaikus ar Nikon Golfa turnīra norisi, kurā varēja piedalīties ikviens golferis ne tikai vīru konkurencē, bet arī daiļā dzimuma pārstāves - golferes.


Sakarā ar to, ka cietnis.lv ir vairāk tehnoloģisks resurss nekā sportisks, atstāsim golfa turnīra rezultātus citām informatīvajām lapām, bet nedaudz sīkāk iepazīstināsim ar prezentētajām kamerām no kurām pati interesantākā viennozīmīgi ir Nikon SQ. Visai savdabīgā formā ietērptā digitālā kamera aprīkota ar 3,1 megapikseļu gaismu jūtīgo matricu un 3x optisko palielinājumu (zoom). Datu uzglabāšanai tiek izmantota speciāls docking-station, kuru pieslēdzot pie datora un elektrības iespējams ne tikai ielādēt fotogrāfijas datorā, bet arī uzlādēt Li-Ion bateriju. Datu glabāšanai tiek izmantota nu jau nedaudz novecojošā, taču vairākuma nepieciešamību atbilstošā CompactFlash atmiņas karte (16 MB komplektācijā).


Nākamā interesantākā kamera mūsuprāt ir Nikon Coolpix sērijas modelis 5400, kurš aprīkots ar 5 megapikseļu matricu un četrkārtīgu platleņķa zoom objektīvu (28-116 mm). Kameras rozīnītes ir interesantais LCD ekrāns, kuram ir maināms skatīšanās leņķi tādejādi nodrošinot iespēju arī bildēt objektus, kas atrodas neredzamā leņķī. Korpusa izveidē izmantots magnēzija sakausējuma korpuss, kas nodrošina izturību un kamera mazu svaru. Attēli tiek ierakstīti JPEG/TIFF un RAW formātos.
Interesanti, ka iegādājoties Nikon Coolpix 5400 kameru par baltu velti savā īpašumā iegūsiet rastra attēlu apstrādes standartu t.i. Adobe Photoshop 6.0 licenci.


Tas īsumā būtu arī viss – vēl tika prezentētas Nikon Coolpix 2100/3100, kā arī F75 modeļi, taču par tiem sīkāku informāciju obligāti atradīsiet citviet – mums sīkāk uzrakstīt liedz akūts laika trūkums:(
Jebkurā gadījumā, atziņa ir skaidra – turpmāk Latvijas lietotājiem būs iespējams iegādāties pat jaunus modeļus no Nikon visai ātri arī Latvijā – minēto kameru prezentācijas visā pasaulē notika tikai 28.maijā un jau 1.jūnijā SIA Fototehnika iepazīstināja Latvijas lietotājus ar šiem pašiem produktiem, kas, protams, nevar nepriecēt!


 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (5)  

Arī kompānijas Volvo vadībai ir ko teikt mobilo telefonu attīstības gaitā un viņu sakāmais skan šādi: Nē mobilajiem telefoniem ar iebūvēto digitālo kameru!
Tā nu automašīnu industrijā iegājies, ka arvien biežāk nevēlamā informācija par jaunākajiem modeļiem un tehnoloģijām bieži vien nonāk līdz plašākai publikai ievērojami ātrāk nekā tas ir paredzēts un šī informācijas noplūde visbiežāk nāk no pašiem kompānijas darbiniekiem. Tieši tāpēc Volvo Norvēģijas fabrikās un ofisos būs turpmāk aizliegts izmantot šādu mobilos telefonus ar iebūvētām kamerām – tas attiecas ne tikai uz darbiniekiem, bet arī konsultantiem no ārpuses un pat apmeklētājiem. Pazīstamākie šāda veida telefoni ir Nokia 7250, 7650 un 3650, kā arī Siemens S55 (kamera kā aksesuārs) un Samsung SGH-V200.

Atgādināsim, ka šāda veida aizliegums vairs nav jaunums – vairākās islama valstīs šādus mobilos telefonus aizliegts izmantot vispār, kā arī citās valstīs tos aizliegts ienest sporta klubos, kur izmantojot kameru var iegūt dažādus interesantus fotouzņēmums ģerbtuvēs.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (8)  

Kompānija Sharp, viens no līderiem LCD ekrānu ražošanas jomā, paziņojusi, ka firmas speciālisti strādā pie jaunas paaudzes šķidro kristālu ekrāna, kas paredzēts speciāli Microsoft gatavotajai Windows versijai zem pagaidu nosaukuma Longhorn (Windows XP izstrādes procesā saucās Whistler).

Mēs tik tiešām nezinam, kāpēc ir vajadzīgs speciāls monitors Longhorn vajadzībām, taču Sharp apgalvo, ka jaunās paaudzes LCD ekrāns būs spējīgs attēlos līdz pat 1 miljardu krāsu toņu (pašlaik LCD visbiežāk spējīgi attēlot tikai 16,7 miljonus krāsu toņus), kā arī ekrāna izšķirtspēja būs vēl neredzēti augsta. Sharp un Microsoft par to priekš kam tas viss vajadzīgs klusē kā partizāni.

Atgādināsim, ka Windows Longhorn finālā versija tiek plānota uz 2004.gada beigām, taču Sharp sola savu monitoru prezentēt ātrāk.
  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2003-05-26 (pirmdiena)
  23:45 - P2P populārāks par ICQ (23) Ziņas 
2003-05-21 (trešdiena)
  11:29 - Baltkom telefonsakari - sīkāk... (29) Ziņas 
2003-05-20 (otrdiena)
  17:08 - Jauna Tweak-XP Pro 2.10 (15) Ziņas 
  15:28 - Otrs fiksēto telekomunikāciju operators - Baltkom Telefonsakari (16) Ziņas 
  14:12 - Gaidam jaunu videokodeku. (10) Ziņas 
  13:44 - Stilizē, ne tikai korpusu. (3) Ziņas 
  01:37 - Nvidia šmaucās ... (13) Ziņas 
2003-05-19 (pirmdiena)
  22:53 - Offtopic: Matrix-mānija un hax0rz (40) Ziņas 
  22:21 - Plextor ConvertX? (2) Ziņas 
2003-05-15 (ceturtdiena)
  10:00 - iLoo - tikai 1.aprīļa joks? (12) Ziņas 
2003-05-13 (otrdiena)
  09:28 - 15.maijs - spama diena (13) Ziņas 
2003-05-12 (pirmdiena)
  19:03 - LMT, iespējams, piedāvās fiksētās telekomunikācijas pakalpojumus (5) Ziņas 
  11:02 - IBM: jaudīgākais serveris - mūsu! (8) Ziņas 
2003-05-10 (sestdiena)
  15:16 - Apple jauns bizness - mūzikas tirgošana (8) Ziņas 
2003-05-09 (piektdiena)
  07:12 - Audio aizsardzības aspekti... (17) Ziņas 
2003-05-07 (trešdiena)
  15:53 - Kārtīgs cietnis (14) Ziņas 
2003-05-02 (piektdiena)
  11:42 - Piektdienas offtopic (9) Ziņas 
2003-04-29 (otrdiena)
  16:33 - Jaunais iPod arī priekš PC (13) Ziņas 
  08:30 - KVM switch... (6) Ziņas 
2003-04-28 (pirmdiena)
  15:01 - RIAA zaudē (8) Ziņas 
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.