cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Aavo, Auvo, Avo
Šiandien vardadieni švencia:
Darvydas, Gintautė, Elvinas, Margarita

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (15)  

30 gadus vecais Lielbritānijas iedzīvotājs Džeims Traslers kārtējo reizi ir sasniedzis jaunu rekordu īsziņu rakstīšanas ātrumā. Šim cilvēkam izdevies uzrakstīt tik vienkāršu tekstu kā “The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human.”, nieka 67 sekundēs. Interesanti, ka vēl pirms neilga laika perioda šis teksts tika rakstīts gandrīz minūti ilgāk.

Džeims Traslers katru nedēļu uzraksta vismaz 500 īsziņas – praktiski mobilais telefons netiek izmantots sarunām – tikai un vienīgi īsziņām. Džeims uzsver, ka daudzās īsziņas, kuras viņš nosūta savai līgavai ļāvis viņiem abiem labāk iepazīt vienam otru un īsziņas tikai palīdzējušas uzlabot savstarpējās attiecības.
Pasaules čempions īsziņu rakstīšanā ikdienā izmanto Sony Ericsson ražojuma telefonus – T610 vai T630. Interesanti, ka Džeims strādā par inženieri vadošajā pasaules mobilo sakaru kompānijā Vodafone un firma tikai nākot pretī šādai darbinieku izklaidei. Sīkāku informāciju par Džeimsu Tralseru var atrast viņa mājas lapā.

Starp citu, cik vidēji īsziņas jūs nosūta ikdienas no mobilā telefona un vai uzskatāt, kā īsziņas ir ērtāk nekā telefona sarunas? Šo rindu autors uzraksta maksimums 3 īsziņas nedēļā no mobilā telefonā.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (9)  

Ārpus Latvijas robežām plaši pazīstamais mobiliem telefoniem veltīts resurss Mobile Burn publicējis pirmo informāciju par Sony Ericsson jauno smartphone (viedtelefonu), kurš šī gada nogalē nomainīs esošo P900. Jāatzīmē, ka P900 ir viens no labākajiem, ja ne labākais, risinājums tiem lietotājiem, kam nepieciešams ne tikai mobilais telefons, bet arī daudzmaz pilnvērtīgs PDA (plaukstdators).


Kaut arī jaunajam modelim vēl nav dots oficiāls nosaukums, kompānijas iekšienē tas tiek dēvēts par Layla (atcerieties leģendāro Eric Clapton dziesmu ar tādu pašu nosaukumu). Zemāk redzamās fotogrāfijas gan nav īstas, bet veidotas pēc Sony Ericsson darbinieku aprakstiem. Galvenā atšķirība ir QWERTY klaviatūras esamība, kas tik ļoti pietrūkst lietojot P900 ikdienā.
Ekrāns saglabāsies iepriekšējais, digitālo kameru arī nav paredzēts nomainīt, kā arī turpmāk tiks izmantota Symbian OS.

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (10)  

Lielbritānijā dzīvojošas mobilo telefonu piekritējs Nik Roope izdomājis veidu kā piepelnīties ļoti savdabīgā veidā – aksesuāru izgatavošana mobilajiem telefoniem. Ideja pat par sevi nav nekas satriecošs, taču paši aksesuāri – emm... kā lai to korektāk pasaka... ir gana sviestaini...

Kā jau mēs to visi zinām pastāv dažādas handfree garnitūras, kas ļauj atbildēt uz telefona zvaniem nepieliekot pašu aparātu pie auss – tā vietā mums ir jau maza austiņa ausi (pardon par šurumburum) un vadā piekārts mikrofons – savukārt vads pieslēgt mobilajam telefonam. Pieejami arī bezvadu handfree, kas telefonu komunikē izmantojot bluetooth tehnoloģiju.
Pieminētais Nik Roope izdomājis, ka mūsdienīgam mobilajam telefonam obligāti jābūt saiknei ar pagātni un tāpēc kā austiņa un mikrofons tiek izmantotas vecās, labās un nu jau nedaudz aizmirstās klausules no ierastajiem fiksētajiem telefona aparātiem.
Šīs klausules ir nopērkamas eBay izsolē – diemžēl nevarēju atrast cik šāda “garnitūra” maksā. 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (1)  

Visai interesantu, taču tajā pašā laikā savdabīgu un diez vai atkārtojamu mobilo telefonu prezentējusi mūsu platumu grādos mazpazīstama kompānija Lenovo. Modeļa V508 galvenā un praktiski vienīgā mērķauditorija ir cilvēces skaistākā daļa t.i. dāmas. Uz telefona sievišķīgumu norāda ne tikai korpusa sarkanās krāsas noformējums un neliels rozes gravējums uz tā, bet arī sen gaidīta un ārkārtīgi nepieciešama funkcija – telefonā iebūvēts smaržu flakoniņš. Nē, apskatieties paši kalendārā – šodien nav 1.aprīlis!

Bet pūdernīca kur?!
Bet pūdernīca kur?!

Flakoniņš (par tilpumu nosaukt to neceļas roka) nopērkot ir pilnībā ir tukšs un laimīgajai (kā gan citādāk?) īpašniecei ir iespēja to uzpildīt ar sev tīkamāko aromātu. Līdz, ko flakons ir tukšs – pildām no jauna.
Tehnoloģiski telefonu nevar uzskatīt par pārbagātu, taču arī ne nabadzīgu – GPRS datu pārraide, MMS īsziņas, 65 000 krāsu ekrāns un visādi citādi labumi, kas ir vairums mobilo telefonu modeļiem šodien.
Ak jā, šis mazais un smaržīgais prieks maksā nieka 150 latus. Nekā taču nav žēl sirdsdāmām, vai ne?

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (4)  

Visai bēdīgas, bet taču tajā pašā laikā optimistiskas ziņas parādījušās sakarā ar kompānijas Alcatel mobilo telefonu ražotni. Tomēr nesteigsimies notikumiem pa priekšu un vispirms atskatīsimies uz mobilo telefonu tirgu neseno pagātni.
Kā mēs visi lieliski atceramies 90o gadu nogalē mobilā komunikācija sāka savu uzvaru gājienu visā pasaulē – arī pie mums. Toreiz jebkura jauna telefona parādīšanās bija Notikums un cilvēks, kas bija iegādājies savā īpašumā tika uzskatīts par īpaši situētu pilsoni. Mobilais telefons maksāja daudz, bet tarifi bija tādi, ka runāt gribējās ļoti maz. Bija daudzas mobilo telefonu kompānijas, kas aktīvi darbojās šajā jomā un vairums no tiem pastāv arvien – Motorola, Nokia, Sagem, Ericsson, Alcatel. Nebūtībā un aizmirstībā aizgājušas tāda lieliskas firmas kā Benefon (vairs nenodarbojas ar mobilajiem telefoniem), Bosch (arī vairs nedarbojas šajā jomā, jo tika pārdota Siemens). Tirgus bija ārkārtīgi interesants – katrā jaunā modelī bija kaut kas jauns un interesants – pilnīgs pretstats mūsdienām, kad principā ir funkciju kopums, kas tiek iebūvēts vai netiek, lai pakļautos noteiktas mērķauditorijas vajadzībām. Būtībā šodien mobilo telefonu tirgū notiek cīņa ar mārketinga līdzekļiem un aparātu dizainu. Lūk, šeit mēs nonākam līdz Alcatel.

Kompānijas Alcatel mobile telefoni vēl pirms pāris gadiem tika uzskatīti un pat bija konkurētspējīgi dēļ savas neierastās uzbūves, citādākas domāšanas un savdabīgā dizaina. Tomēr pēdējos gados mobilo telefonu industrija piedzīvoja lielu izrāvienu – tika ieviesta datu pārraide kaut ne cik pienācīgā ātrumā, polifonija, krāsainie ekrāni, kā arī digitālās kameras un šeit Eiropas tirgū parādījās tādas kompānijas kā Samsung, kā arī Sony Ericsson (runa ir par pēdējo gadu gan), kam pieredze un domāšanas ļauj veidot atbilstošus lietotāju prasībām telefonus. Diemžēl, šajā konkurencē kāds bija uzvarētājs un kāds zaudētājs.

Tieši tāpēc Alcatel pēc vairāk neveiksmīgiem kvartāliem ir atmetis cerību uz mobilo telefonu ražošanas daļas atdzimšanu un likvidējis šādu nodaļu. Taču. Sadarbībā ar mazpazīstamo kompāniju TCL Mobile, kuras pirmsākumi meklējami visuvarenajā Ķīnā izveidojusi jaunu firmu – TCL Alcatel, kur TCL pieder 55%, bet Alcatel 45% no akcijām.
TCL Alcatel cer izmantot abu kompāniju iepriekšējo pieredzi – TCL „izklaides” domāšanu, bet no Alcatel tehnoloģisko bāzi.

Vēl tikai atliek piezīmēt, ka kompānija Alcatel būtībā šis notikums neietekmēs ļoti stipri – līdz šim mobilo telefonu pārdošana nesa tikai 5% no kopējās peļņas un jau ilgu laiku tika meklēts ceļš, lai „tiktu vaļā” no šīs struktūrvienības.Jaunus telefonus zem TCL Alcatel nosaukuma mums ir cerība ieraudzīt ne ātrāk par 2006.gadu.
  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2004-04-20 (otrdiena)
  10:01 - Jauns Nokia telefons - 6610i (6) Mobilie 
2004-04-18 (svētdiena)
  19:36 - EDGE testēšana Latvijā (2) Mobilie 
2004-02-16 (pirmdiena)
  15:41 - Interesants jaunums no Nokia (9) Mobilie 
2004-01-13 (otrdiena)
  09:05 - Siemens ST60 (26) Mobilie 
2004-01-08 (ceturtdiena)
  20:14 - 3D spēles mobilajā telefonā (17) Mobilie 
2003-10-14 (otrdiena)
  18:06 - Siemens mobilo modes skate (14) Mobilie 
2003-06-27 (piektdiena)
  23:18 - Mazcenas Nokia 3510i apskats (25) Mobilie 
  16:29 - Jauns LMT pakalpojums (11) Mobilie 
2003-06-26 (ceturtdiena)
  09:04 - Hands-free pseido drošība (9) Mobilie 
2003-06-25 (trešdiena)
  11:54 - Mobilais no Ķīnas (8) Mobilie 
2003-05-23 (piektdiena)
  19:13 - Samsung C100 - šī gada hits? (29) Mobilie 
2003-04-26 (sestdiena)
  18:20 - Siemens S55i? (5) Mobilie 
2003-03-31 (pirmdiena)
  14:30 - LMT piedāvā MMS (18) Mobilie 
2003-02-17 (pirmdiena)
  14:00 - NTT DoCoMo SH251iS... (5) Mobilie 
2003-01-28 (otrdiena)
  13:42 - Xelibri - neierasti telefoni no Siemens (8) Mobilie 
2003-01-20 (pirmdiena)
  10:08 - Nokia 6100 apskats (42) Mobilie 
2003-01-16 (ceturtdiena)
  14:44 - LMT saņem UMTS licenci (8) Mobilie 
2003-01-15 (trešdiena)
  08:53 - Iekārdināšanai... (29) Mobilie 
2003-01-14 (otrdiena)
  10:09 - GPRS bez maksas līdz aprīlim (36) Mobilie 
  09:48 - Melno IMEI kodu datu bāze (20) Mobilie 
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.