cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Saima, Saime, Saimi
Šiandien vardadieni švencia:
Vilmantas, Šarūnė, Pijus, Kiprijonas (Kipras)

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (25)  

Cietnis.lv ir jau vairākas reizes iepazīstinājis savus lasītājus ar kompānijas Nokia mobilo telefonu apskatiem no kuriem var secināt, ka pasaules līderis mobilās telefonijas jomā vienmēr ir sekojis līdzi jaunākajām tehnoloģiskām modes tendencēm un maksimāli centies izpatikt savai klientu armijai. Runājot par Latviju, jāatzīst, ka Nokia pārstāvniecība mūsu valstī darbojas jau visai sen ar vairāk nekā labiem panākumiem – Nokia aparāti ir paši pārdotākie mūsu valstī nu jau vairāku gadu garumā. Tiek pamatīgi strādāts pie izvēlnes latviskošanas, kas ir viens no panākuma pamatakmeņiem, kā arī ir gana labi organizēts autorizēto servisu centru darbs.

Mūsu šodienas varonis mobilais telefons Nokia 3510i, kurš iespējams pavisam vairs nav kompānijas jaunākais modelis, taču pastiprinātā uzmanības centrā nonācis pēc tā kā vēl viens līderis savā jomā – Latvijas Mobilais Telefons – paziņoja par šī modeļa iekļaušanu savā Mazcenas Telefonu kārtējā akcijā, kurā tiek piedāvāti telefoni par simbolisku samaksu ar apņemšanos no klienta puses lietot operatora pakalpojumus tuvāko divu gadu laikā.
Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (11)  

Pavisam bijām piemirsuši informēt lasītājus par nelielu, taču ļoti noderīgu pakalpojumu “e-rēķins” LMT abonentiem – ikmēneša rēķina saņemšana uz e-pastu.
Lūk, kas par šo pakalpojumu rakstīts kompānijas mājas lapā:

“e-rēķins tiek sagatavots Adobe Acrobat PDF faila veidā un ir analogs rēķinam, kas Tev tiek sūtīts pa pastu. e-rēķinu var apskatīt, izdrukāt un lietot kā dokumentu papīra formā, kā arī veidot savu arhīvu, saglabājot to datorā, diskā, disketē.
Saņemot e-rēķinu, Tu iegūsi visu to pašu LMT informāciju par jaunajiem piedāvājumiem un pakalpojumiem, ko saņemtu, ja būtu izvēlējies rēķinu papīra formā pa pastu. Tev tikai lapas kreisajā pusē jāatrod links "Uzklikšķini ŠEIT!".
Pakalpojums veidots sadarbībā ar A/S "Nacionālais maksājumu centrs" (NMC).”

Atzīmēsim, ka šāds pakalpojums, mūsuprāt, nepieciešams jau sen – ja nemaldos šāda iespēja pastāvēja līdz šim, taču tā bija nepilnvērtīga – tikai informāciju par sarunām pēdējā mēneša laikā bez iespējas samaksāt to uzreiz, kā arī maksa par pakalpojumu bija augsta. E-rēķins tiek piedāvāts bez maksas, kas never nepriecēt. Sīkāku informāciju par minēto pakalpojumu varēsiet izlasīt LMT mājaslapā.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (9)  

Arī pie mums Latvijā, vadot automašīnu ir aizliegts runāt pa mobilo telefonu un par šī noteikuma neievērošanu vadītājs var tikt sodīts ar 10 Ls sodu. Kaut arī prakse norāda uz to, ka biežāk policijas pārstāvji izsaka mutisku brīdinājumu nekā iekasē sodu, tas tomēr neatbrīvo vadītāju no atbildības par pārējiem satiksmes dalībniekiem, jo runājot pa telefonu uzmanība no automašīnas vadīšanas tiek novērsta.

Tomēr palikt bez sakariem mūsdienu informācijas laikmetā negribās pat uz minūti un tāpēc arvien populārākas paliek hands-free, kas pie mums Latvijā vēl ir padārgas, taču piedāvā zināmas ērtības – saņemot zvanu nepieciešams tikai nospiest „atbildēt” taustiņu un tālāk runāt izmantojot automašīnas salonā izvietoto mikrofonu un skaļruņus, tādejādi vismaz fiziski ļaujot turpināt šoferim automašīnu vadīt ar abām rokām.

Taču arī šeit ne viss ir tik skaisti, kā varētu izklausīties – tā vismaz var secināt pēc Zviedrijas autoceļu direkcijas pētījumiem ar mērķi noskaidrot vai hands-free sistēmas izmantošanā ir drošākas nekā ierastie mobilie telefoni. Pētījuma laikā izvēlēti 48 šoferi, kas tika sadalīti divās grupās – vienai automašīnas simulatorā bija hands-free sistēma, savukārt otra grupa sarunām izmantoja parasto mobilo telefonu. Izmēģinājuma braucieni, kā jau minēts, notika uz automašīnas simulatora, vadītāji brauca pa virtuālu pilsētu un brauciena laikā katrs vadītājs saņēma 10 telefona zvanus ar dažādiem sarunas tematiem. Rezultāti ir ļoti savdabīgi – vadītāja reakcijas laiks, protams, bija pazemināts, taču tas pilnībā neatšķīrās starp abām grupām, kas ļāva secināt, ka hands-free sistēmas iespējamas ir ērts risinājums, taču ietekme uz satiksmes drošību ir visai nosacīta. Tā kā ne viss ir zelts, kas spīd...

Zviedrijas autoceļu direkcija pieļauj iespēju, ka reālajā dzīvē rezultāti varētu būt nedaudz citādāki, jo vadītāju zemapziņā nebija riska faktors, jo automašīna nebija īsta un gājēji vai automašīnas arī nē.
Jebkurā gadījumā, lai kā to negribētos, vadot mašīnu centieties nerunāt pa mobilo telefonu – būs drošāk gan jums, gan pārējiem satiksmes dalībniekiem.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (8)  

Viena no valstīm, kas attīstās visstraujāk ir Ķīna un kā pierādījums tam ir daudzās elektronikas kompānijas, kas pēdējā laikā pastiprināti pievērš uzmanību Eiropai – piemēram, kompānija Haier (sauklis – Higher and Haier). Šīs firmas izstrādājumi ir pazīstami arī pie mums Latvijā – gan jau būsiet pamanījuši ledusskapjus un gāzes plītis ar šīs firmas logotipu uz tiem.

Taču kompānijas piedāvā ne tikai elektroniku mājas vajadzībām, bet arī ko interesantāku – piemēram, mobilos telefonus un viens no pēdējiem ir Penphone P5, kurš var lepoties ar pastiprinātu interesi dēļ sava savdabīgā izskata, kas nedaudz atgādina mūsdienīgu diktafonu. Aparāta svars ir nieka 66 grami un fiziskie izmēri ir 135 x 27,2 x 17,9 mm. Aprīkots ar 420 mAh Li-Ion bateriju, kas nodrošina aparāta darbību 155 stundu garumā gaidīšanas režīmā un gandrīz 2 stundas sarunas režīmā. Strādā „mūsu” GSM frekvencēs – 900/1800.
Telefonu iespējams izmantot arī kā norādītāju prezentāciju laikā, jo aparātā iebūvēta lāzera diode. Protams, pieejami arī polifoniskie zvani.


Nav zināms, kad aparāts nonāks līdz Latvijai, taču Maskavā tas jau ir nopērkams par apmēram 900 dolāriem.

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (29)  

Ar kompānijas Samsung mobilo telefonu SGH-C100, pilnīgi iespējams, tiks uzstādītas jauna līmeņa prasības vidējās klases mobilajiem telefoniem. C100 izveidots Samsung netipiskā dizaina risinājumā t.i. klasiskais izskats – plakans korpuss ar ekrānu augšējā daļā un taustiņiem zemāk.

Noformēts sudrabainā krāsā un aprīkots ar 65 000 krāsu UTF ekrānu, GPRS datu pārraidi, Litija-Polimēra bateriju, kas nodrošinās aparāta darbību līdz pat nedēļas garumā pie noteikuma, ja sarunas neturpināsies ilgāk par 10-15 minūtes dienā. Protams, telefonam būs 40 balsu polifonija.

Samsung uzskata, ka telefons ir tīrākais vidējās klases pārstāvis ar ļoti pieņemamu cenu – pēc mūsu rīcībā esošās informācijas Samsung SGH-C100 Latvijā maksās apmēram 200 dolārus. Tāpat, cietnis.lv kļuvis zināms, ka telefons nonāks tirdzniecībā Latvijā šīs vasaras pēdējos mēnešos.
Domājams, ka pie pareizas marketinga politikas, tieši šis telefons var kļūt par vienu no pārdotākajiem mobilajiem telefoniem šogad ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā. Ar nepacietību gaidīsim telefona parādīšanos veikalu plauktos.

Starp citu, kolēģiem no mobile-review.com jau izdevies iegūt telefonu uz apskatu.
  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2003-04-26 (sestdiena)
  18:20 - Siemens S55i? (5) Mobilie 
2003-03-31 (pirmdiena)
  14:30 - LMT piedāvā MMS (18) Mobilie 
2003-02-17 (pirmdiena)
  14:00 - NTT DoCoMo SH251iS... (5) Mobilie 
2003-01-28 (otrdiena)
  13:42 - Xelibri - neierasti telefoni no Siemens (8) Mobilie 
2003-01-20 (pirmdiena)
  10:08 - Nokia 6100 apskats (42) Mobilie 
2003-01-16 (ceturtdiena)
  14:44 - LMT saņem UMTS licenci (8) Mobilie 
2003-01-15 (trešdiena)
  08:53 - Iekārdināšanai... (29) Mobilie 
2003-01-14 (otrdiena)
  10:09 - GPRS bez maksas līdz aprīlim (36) Mobilie 
  09:48 - Melno IMEI kodu datu bāze (20) Mobilie 
2003-01-10 (piektdiena)
  23:59 - Cietnis.lv mobilo telefonu TOP10 2003.gadā (20) Mobilie 
2002-12-28 (sestdiena)
  22:38 - Zvanam no automagnetolas (2) Mobilie 
  00:27 - Latvijas mobilo telefonu pārdevēji (73) Mobilie 
2002-12-24 (otrdiena)
  09:59 - Telefonu meklēsim ar MMS (11) Mobilie 
2002-12-14 (sestdiena)
  11:37 - Neonode - jauns spēlētājs mobilo telefonu tirgū? (11) Mobilie 
2002-12-10 (otrdiena)
  08:21 - Samsung - iepriecini savu dāmu! (24) Mobilie 
2002-12-05 (ceturtdiena)
  10:04 - Vertu caur internetu (7) Mobilie 
2002-12-04 (trešdiena)
  12:48 - SMS 10 gadiņi (20) Mobilie 
2002-12-02 (pirmdiena)
  21:21 - Samsung SCH-X730 (8) Mobilie 
  14:22 - Nokia ieliek visiem (14) Mobilie 
  09:53 - Ar Zivi uz Lietuvu un Igauniju (19) Mobilie 
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.