cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Sirle, Sirli, Sireli, Sirelin
Šiandien vardadieni švencia:
Ąžuolas, Auksė, Erazmas, Eugenijus

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (18)  

Ja līdz šim DVD standarta izplatīšanās lēnums bija saistīts ar izejmateriālu un ierakstošo iekārtu dārgumu, tad šodien situācija mainās uz pozitīvo pusi. Matricas Latvijā pat kopā ar vāciņiem var nopirkt jau par 50 santīmiem, savukārt ierakstošo iekārtu piedāvājums un cenu amplitūda ir ļoti plaša. Tā piemēram, DVD +/- RW iekārtu datoram var nopirkt jau par 70 latiem un cenai ir tendence krist.
Tas pats ir attiecināms arī uz sadzīves DVD ierakstošām iekārtām jeb consumer electronics risinājumiem. Kaut arī tādi brendi kā Sony, Philips, Samsung tur visai augstas cenas DVD ierakstošajām iekārtām, citi – mazāki – ražotāji piedāvā pieejamākas cenas.

Kompānija Xoro Eiropas tirgū sākusi piedāvāt modeli HSD R545, kura cena ir nieka 329 eiro. Ņemot vērā, ka Xoro produkti ir nopērkami arī Latvijā, var pieļaut, ka arī tuvākajā laikā tas nonāks līdz mūsu platuma grādiem.
Par pašu iekārtu jāmin, ka video ierakstīšana noris populārākajā DVD formātā - DVD+R/RW. Aparāts aprīkots ar FireWire ieeju (ierakstam no citiem digitālajiiem mēdijiem – piemēram, digitālās videokameras), RGB, S-Video un Composite Video kontaktligzdām. Savukārt atskaņojamo formātu piedāvājums nebūt nav nopeļams: DVD, DVD+R(W), DVD-R(W), SVCD, VCD, MP3-CD, Kodak Picture CD, JPEG-CD, CD-R(W). Nedaudz sīkāka informācija vācu valodā atrodama šeit.
Atliek tikai cerēt, ka vietējie pārdevēji nemēģinās „uzsliet” tādu cenu, kas atbilst Eiropas cenas cipariem, bet naudas vienības citas.


 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (11)  

Visbeidzot Jūsu (varbūt ne tik ļoti, kā gribētos) iecienītais cietnis tiem, kurus tas varētu interesēt, piedāvā iespēju lasīt ziņu ievadus, izmantojot RSS. Tiem, kuri ir lietas kursā, kas šie ir par trīs burtiem un kāpēc neviens par tiem nekā nezin, pieraksta adresi - http://cietnis.lv/export/rss/. Pārējie lasa tālāk.

Strīdos starp RSS piekritējiem un tiem, kuri uzskata pretēji nu jau ir lauzts milzums šķēpu. Tieši tāpēc mēs izvairīsimies diskutēt par šīs tehnoloģijas nākotni, iespēju to integrēt ar iPod vai arī par to, kāpēc mēs neizstrādājam projektu, kurš pārsūta jaunumus īsziņu formātā uz mobilo tālruni.

Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (5)  

Šai ziņai tā arī prasās uzrakstīt citu virsrakstu, taču ņemot vērā, ka mēs visi esam augsti inteliģenta publika, iztiksim bez jēlībām, vai ne?

Kompānija Clear Channel sadarbībā ar Pitsburgas pilsētas mēriju, ir sākusi minētajā pilsētā izvietot automatizētās publiskās tualetes. Pēc attēla spriežot tualetei visai lieli izmēri (atcerēsimies, ka ASV ir fastfood nācija un tāpēc izmēri ir loģiski) un tā ir maksas. Iemetot 25 centus, cilvēks nokļūst palielā telpā, kur viņš var izdarīt to, kas viņam darāms. Pēc tā kā cilvēks padarīs visu vajadzīgo, tualete pati sevi iztīrīs un dezinficēs – ij grīda, ij siena, ij viss pārējais. Lai neļautu tualetei pārāk aizrauties ar pašattīrīšanās procesu, tā tiek kontrolēta no speciāla Clear Channel vadības centra. Nav joki. Attīrīšanās process aizņem 40 sekundes.

Tualete maksā $250 000 (tas nav joks!) un mērija paredz atgūt daļu no ieguldītajiem līdzekļiem ar reklāmas plakātu izvietošanu uz tualetes sienām – gan ārpusē, gan iekšpusē.

Nobeidzot ziņu, gribētos uzzināt cik maz laika vajadzētu mūsu bāleliņiem, lai godīgi saplēstu un izdaiļotu līdz neatpazīšanai šo tualeti, ja to izvietotu blakus tādām masu kultūras iestādēm kā klubs LaRocca vai Roxy?
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (18)  

Labdien mani mīļie drau... Tfju, nojuka:) Tātad, sveicināti atkal, ak, pāri palikušie cietnis.lv lasītāji. Ir pagājis vairāk nekā gads kopš šo rindu autora pēdējā ieraksta un pienācis laiks ar jauniem spēkiem un apņēmību, ķerties klāt pie ziņu rakstīšanas. Viss paliek pa vecam – tiek ievietotas tikai un vienīgi tās ziņas, kas šķiet interesantas jaunuma autoram un cerams, ka lasītāju gaumes sakritīs ar autora.
Sāksim. Grūti būs uzrakstīt par tiem visiem jaunumiem, kas notikuši šī gada laikā – par daudziem no tiem jūs gan jau ka zināt, savukārt par atlikušajiem rakstīt kā par jaunumiem ir nedaudz bezjēdzīgi:) Tāpēc skatīsimies, kas notiek šodien un, kas mūs sagaida rīt.

Baltic IT&T – problēmas turpinās?
21.aprīlī izstāžu centrā Skonto sāksies izstāde Baltic IT&T, kura norisināsies jau 11o reizi. Neskatoties uz daudzu skeptiķu un kritiķu prognozēm, izstāde tomēr šogad norisināsies ierastā garumā, kaut arī dalībnieku skaits ja nav samazinājies, tad vismaz mainījies ir stipri. Viens no lielākajiem dalībniekiem Latvijas Mobilais Telefons šogad nepiedalīsies – neoficiālās sarunās LMT pārstāvji norādīja, ka ieguldītie līdzekļi un laiks dalībai nekad nav nesuši atbilstošus rezultātus t.i. dalība Baltic IT&T drīzāk bija goda jautājums, nevis lietderīguma. Tāpat šogad nepiedalīsies viens no Latvijas IT tirgus pirmrindniekiem Microlink, kā arī mobilo telefonu ražotājs Siemens. Diezvai šīm kompānijām nepiedalīšanās Baltic IT&T ir finansu šaurība – vismaz Siemens arī neoficiāli norādīja uz līdzīgiem iemesliem kā LMT. Toties apskatot dalībnieku sarakstu mēs var ieraudzīt izteikti IT profila dalībniekus – žurnāls „Grāmatvedība un Ekonomika”, kā arī Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejs:).
Paralēli izstādei notiks vairāki semināri, kur vienas vai otras firmas pārstāvji iepazīstinās ar saviem produktiem un risinājumiem.
Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (22)  


   Ir jau vairākas reizes lasīts par brīnumu, ko sauc par elektronisko papīru un beidzot ir uztaisīts arī kāds īsti apskatāms un aptaustāms elektroniskās grāmatas modelis. Par jaunumu parūpējušās kompānijas Sony, Philips un E-Ink. Viņu radījums, kas nosaukts par Librie, ir nelielas grāmatas lielumā un ar iebūvētās atmiņas palīdzību spēj atcerēties 500 teksta lappušu. Jaunu lapu ielādei paredzēta iespēja pieslēgties pie datora.
   Displeja izšķirtspēja ir salīdzināma ar to, kāda ir avīzēs un žurnālos, lasīt no ierīces varēšot no praktiski jebkura leņķa un pat spilgta saules gaisma netraucēs lasīšanai. Tas viss esot iespējams pateicoties speciālai tehnoloģijai. Iekārta, savukārt, tiek izstrādāta jau kopš 2001. gada, sver nedaudz virs 300 gramiem (svarā iekļautas arī 4 AAA baterijas). Ekrāna lielums 15 cm pa diagonāli. Iekārta aprīkota ar klaviatūru, USB 2.0 portu un Sony Memory Stick nolasīšanas slotu. Pārdošanā nonāks Aprīļa beigās par cenu 375$

Sony
Sony "Librie"

  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2004-03-24 (trešdiena)
  18:38 - Pods.lv (34) Ziņas 
2004-03-20 (sestdiena)
  17:37 - Gigabyte, un 4 kūleri ;) (36) Ziņas 
2004-03-17 (trešdiena)
  14:52 - Victorinox Swiss Army Knife (12) Ziņas 
2004-03-16 (otrdiena)
  10:55 - Video-brilles no Eyetop Centra (4) Ziņas 
2004-03-15 (pirmdiena)
  13:27 - Tālavas taurētājs (1) Ziņas 
2004-02-17 (otrdiena)
  14:49 - Bravo II - kopēsim CD (12) Ziņas 
2004-02-10 (otrdiena)
  09:12 - LAOS USB putekļusūcējs (21) Ziņas 
2004-02-02 (pirmdiena)
  13:24 - Laks Memory Music (14) Ziņas 
2004-01-21 (trešdiena)
  13:11 - Floppy otra dzīvība (29) Ziņas 
2004-01-12 (pirmdiena)
  10:00 - Visa vadība vienā delnā (10) Ziņas 
2004-01-06 (otrdiena)
  20:55 - MiniQ MagicTwin - dators diviem (16) Ziņas 
2004-01-05 (pirmdiena)
  18:43 - Jaunums - Fujitsu 2.5" SATA (6) Ziņas 
2003-12-31 (trešdiena)
  12:00 - Laimīgu jauno - 2004. gadu!!! (13) Ziņas 
2003-12-22 (pirmdiena)
  22:18 - HIS Excalibur IceQ (5) Ziņas 
2003-12-17 (trešdiena)
  11:37 - ASUS 9800 XT (13) Ziņas 
2003-12-16 (otrdiena)
  09:03 - Tehnoķivere motociklistiem (11) Ziņas 
2003-12-15 (pirmdiena)
  15:01 - Jauns Playstation 2 manipulators (3) Ziņas 
  14:16 - U-Beat 3D VibroWoofer (5) Ziņas 
2003-11-25 (otrdiena)
  13:20 - Klusinātājs mobilam (38) Ziņas 
2003-11-12 (trešdiena)
  10:40 - LMT statistika (21) Ziņas 
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.