Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12385558, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Cietņa RSS
laacz (http://laacz.lv/) @ 2004-04-20 18:20:00


Visbeidzot Jūsu (varbūt ne tik ļoti, kā gribētos) iecienītais cietnis tiem, kurus tas varētu interesēt, piedāvā iespēju lasīt ziņu ievadus, izmantojot RSS. Tiem, kuri ir lietas kursā, kas šie ir par trīs burtiem un kāpēc neviens par tiem nekā nezin, pieraksta adresi - http://cietnis.lv/export/rss/. Pārējie lasa tālāk.

Strīdos starp RSS piekritējiem un tiem, kuri uzskata pretēji nu jau ir lauzts milzums šķēpu. Tieši tāpēc mēs izvairīsimies diskutēt par šīs tehnoloģijas nākotni, iespēju to integrēt ar iPod vai arī par to, kāpēc mēs neizstrādājam projektu, kurš pārsūta jaunumus īsziņu formātā uz mobilo tālruni. 

Kas tad ir tas RSS?
Tas ir informācijas pasniegšanas veids. (Tiem, kas mīl piesieties pie vārdiem, iepriekšējais teikums jālasa savādāk: "Tas ir datu formāts.") Tas, ko Tu redzi savā pārlūkā, arī ir viens no informācijas pasniegšanas veidiem - HTML (vari XHTML - atkarībā no situācijas). WAPā, savukārt, tā pati informācija, kas ir redzama parastajā pārlūkā, tiek pasniegta mazliet formātā.
HTML ir formāts, kuru saprot pārlūks un prot attēlot Tev pieejamā veidā. WAPā, savukārt, Tu redzi to pašu informāciju, kura ir pasniegta mobilajam tālrunim saprotamā formātā.
Rupji runājot,  RSS ir formāts, kuru saprot specializētas programmas, kuras ir domātas, lai apkopotu vienuviet informāciju no dažādiem avotiem.

Izmantojot RSS, lietotājam ir iespēja faktiski, neatejot no kases (nedodoties uz katru weblapu atsevišķi), uzzināt, ka kādā no viņa iecienītajām saitēm ir parādījusies jauna informācija.

Un ko man ar to iesākt?
Pirmām kārtām, Tev ir jāapgādājas ar programmu, kura ir domāta tieši šiem mērķiem - informācijas apkopošanai. Minēšu tikai dažas:

Pilnīgāku sarakstu var atrast vecajā labajā Gūglē (piem.)
Lielākā daļa šo programmu ir intuitīvas un viegli saprotamas. Piemēram, apmēram šādi izskatīsies Cietņa RSS attēlojums programmā FeedDemon:

Cietnis.lv RSS attēlojums programmā FeedDemon.
Cietnis.lv RSS attēlojums programmā FeedDemon.

Lai Jūsu RSS lasītājā cietnis nemitinātos pilnīgā un absolūtā vientulībā, dažas RSS adreses var meklēt šajā vietā (uzspiežot uz kāda no kreisajā pusē redzamajiem resursiem, labajā pusē pie tā nosaukuma būs podziņa RSS, zem kuras tad arī būs atrodama RSS adrese).
Cerams, ka visas nepieciešamās zināšanas ir iegūtas. Tad nu - uz priekšu. Ja ne, tad komentāros gaidu jautājumus.

« Atpakaļ uz rakstu