cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED
asdasd

 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...

Nimepäevalised on:
Vilja, Vilje
Šiandien vardadieni švencia:
Gedautas, Nijolė, Leonidas

 Hosted by DEAC
 Server by M79

here
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (6)  


   Pēdējo mēnešu laikā Latvijā arvien populārāka paliek programmēšana un attiecīgi rodas arvien lielāks pieprasījums informācijas pieejamībai ne tikai angļu un krievu valodās, bet arī latviešu valodā. Pavisam nesen plašākai publikai kļuvis pieejams vēl viens resursss latviešu valodā - Coders.lv, kur, pēc autoru ieceres, būs pieejama informācija par programmēšanu, par programmēšanas valodām un dažādu informāciju, kas ar to saistīta. Resurss pašlaik būs pieejams tikai foruma izskatā, bet ar laiku, pēc autoru teiktā, tikšot izveidota arī vienārša web lapa. Pieņemot, ka Coders.lv ir visai jauns projektiņš, tad arī informācija tajā ir gana skopa, bet ar laiku, cerams, tas izaugs par vēl vienu noderīgu vietu internetā, kur atrast informāciju par interesējošo tēmu latviešu valodā.
   Cietnis.lv kolektīvs novēl autoriem veiksmi un izturību uzsākot darbu pie jaunā projekta. Bet tagad visi uz Coders.lv.
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (6)  

Sāksim ar nelielu liriku. Ja atmiņa neviļ, tad cietnis.lv sākās kā pāris cilvēku autorprojekts, kurā tika publicētas dažādas, autoriem interesantu ziņu apkopojumu pāris reizes nedēļā. Protams, tas viss notika uz entuziasma pamatiem un tāpēc, ka tas patika un šķita interesanti. Laika gaitā, šim projektam piepulcējās vēl daži autori, kas ļāva cietnis.lv tapt par vienu no vadošajiem IT informatīvajiem resursiem Latvijā – protams, ne bez lasītāju palīdzības. Taču galvenais, ko guva paši autori tas ir neatsveramu pieredzu un vispārējo izaugsmi gan literārā, gan IT zināšanu jomā. Galvenais, kas nepieciešams ir vēlme un sevis nežēlošana.

Šāda iespēja ir arī jebkuram no cietnis.lv lasītājiem (kas nav obligāti;)) – ir vairāki ziņu resursi internetā, kas ir visai populārai un ļauj jebkuram jaunam autoram publicēt savus rakstus – gan ziņas, gan komentārus par vienu vai otru notikumu. Piemēram, saits Europe Media, kas informē par jaunumiem no IT un sakaru industrijas visā Eiropā, piedāvā iespēju ikvienam angļu valodu zinošam cilvēkam stāties pie viņiem „darbā” un ar zināmu periodiku rakstīt jaunumus un rakstus. Nav svarīgs jūsu vecums, matu krāsa, izglītība un arī angļu valodas zināšanas Kembridžas līmenī netiek pieprasīts – galvenais, lai jums būtu vēlme rakstīt un kaut ne cik apmierinošas angļu valodas zināšanas. Diemžēl, Europe Media nemaksā naudu par uzrakstīto zīmju vai vārdu skaitu – kā samaksa par padarīto darbu ir publicitāte (resurss ir labi apmeklēts), kā arī banneru parādīšana pašā portālā. Sīkāk par sadarbības noteikumiem variet izlasīt šeit.

Pašlaik par Latvijas IT un sakaru industriju raksta visiem labi pazīstamā ziņu aģentūra BNS, t.i., neatkarīgie autori no Latvijas nav. Varbūt pēc šī raksta publicēšanas būs?
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (11)  

Mūzika var izpausties dažādos veidos – var spēlēt uz vijoles, var sist pa bungām, var kaut vai dauzīt ar vālēm pa tukšām alus mucām un kāds tajā saklausīs melodiju, kas ies pie sirds.
Taču, lai kāds nebūtu mūzikas paveids, ir cilvēki, kam daudz vairāk patīk, kad garās muzikālās kompozīcijas saspiež kopā, atstājot no katras dziesmas tikai galveno piedziedājumu vai melodisko līniju, tādejādi piedāvājot klausītājiem no visa kā pa mazītiņam. Šāds varētu būt vienkāršots apzīmējums tam mūzikas "paveidam", ko sauc par megamiksiem jeb vienkāršot sakot ar miksiem.

Ir resurss internetā, kurā ik dienas parādās jaunāko miksu apraksti, novērtējumu un pat daži labi tiek izlikti ielādei mp3 formātā. Megamixers.net veido puiši no Dānijas, kas paši mēdz dažreiz salikt kopā kādu miksu, kas patiesībā nav tik vienkārši – jāizvēlas pareiza dziesmu secība, jāpieskaņo bpm (beats per minute) un daudz citu lietu.

Jebkurā gadījumā – megamixers.net ir ļoti labs resurss tiem, kas interesējas par miksiem un apmeklējams vismaz reizi nedēļā. Starp citu, variet izmantot lapā esošo forumu, lai iegūtu informāciju un iespējams pat ielādēt miksus.

P.s. Arī Latvijā ir cilvēki, kas nodarbojas ar miksu veidošanu - piemēram, Dj Bacon. Puisim tik tiešām sanāk neslikti.

 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (12)  


Lasītājs Zive atsūtīja mums veselu lērumu linku ar paskaidrojumiem par tēmu Latviešu valodas vārdnīcas internetā. Liels paldies Zivei - ceram, ka šīs norādes noderēs daudziem citiem lasītājiem.

"Jā, zinu, ka viena no populārākām internetā bez maksas pieejamajām vārdnīcām bija apvienībai Tilde, tad šodien pārsteigumā secināju, ka tā vairs nav - http://www.tilde.lv/Zinas/page.asp?page=letonika.htm&branch=tilde. Jau nesen varējām lasīt Cietnī, ka Tilde piedāvā SMS vārdnīcu, tad tagad Letonika (www.letonika.lv) to piedāvās Internetā par maksu. Update no Tildes:  Tildes anglju-latviesulatviesu -anglju vardniicas ieks www.letonika.lv joprojaam ir pieejamas bez maksas. Lai taas lietotu nav jaaregistrejas. Tapat bez maksas ir Letonikas pirmajaa lapaa ievietotie skirklji.
Lai apskatiitos paareejos Letonikas resursus, aicinu visus interesentus pieteikt 7 dienu bezmaksas izmegjinajumu versiju.

Bet mēs jau par to neraudāsim. Lai to pamatotu, uzmetu nelielu ieskatu Latvijā pieejamo bezmaksas vārdnīcu sarakstam. Ņemiet par labu :)
Lasļæ½t visu rakstu »»
 
  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (33)  

A šos jauniešus mēs pilnīgi oficiāli varētu iesūdzēt tiesā - tas ir uzbrauciens (lasi - lode raidīšana) ne tikai kompānijai Quantumu, bet vēl trakāk - visam cietnis.lv kolektīviem. Uzskatam, ka raidīta lode visam tam, ko esam darījuši, daram un darīsim arī turpmāk. Necilvēki...
Ja nopietni, tad zviedru karstasinīgie puikas paņēma strādājošu Quantum cieto disku, izšāva tam cauri lodi un vēlāk mēģināja šādu cauršautu cietnīti piešķilt. Kas no tā sanāca - nezinu, zviedru valodā ne bum-bum. Būsim pateicīgi, ja kāds kurš bum-bum zviedru valodā mums to varētu pastāstīt.


  
Pļæ½dļæ½jie 20 raksti:
2002-10-04 (piektdiena)
  21:58 - Ninjai - viss turpinās! (22) Linki 
2002-09-30 (pirmdiena)
  10:52 - Jauns mūzikas vortāls (39) Linki 
2002-07-17 (trešdiena)
  02:50 - Pods .. taga tā riktīgi down (26) Linki 
2002-07-15 (pirmdiena)
  12:21 - WindowsXP sp1 laboto kļūdu saraksts. (28) Linki 
2002-07-13 (sestdiena)
  22:25 - Kartupelis in flash (11) Linki 
2002-07-12 (piektdiena)
  00:03 - Eastereggi saitos (6) Linki 
2002-07-10 (trešdiena)
  13:45 - ASV valdība un Osama Bin Ladens (9) Linki 
2002-07-04 (ceturtdiena)
  01:53 - Yahoo - pastāvēs, kas mainīsies. Ja paveiksies... (4) Linki 
2002-06-26 (trešdiena)
  20:40 - Raksta parodija (22) Linki 
2002-06-19 (trešdiena)
  02:05 - Monitora tests - online (2) Linki 
2002-06-18 (otrdiena)
  10:02 - Turaidas Roze (32) Linki 
2002-06-17 (pirmdiena)
  15:31 - IQ Test Online (57) Linki 
  03:22 - Linkin cietnis #6 (7) Linki 
2002-06-08 (sestdiena)
  17:11 - Linkin cietnis #5 (5) Linki 
2002-06-02 (svētdiena)
  14:42 - Linkin cietnis #4 (6) Linki 
2002-05-31 (piektdiena)
  18:58 - Kartes (5) Linki 
2002-05-30 (ceturtdiena)
  21:28 - Tests (202) Linki 
2002-05-26 (svētdiena)
  19:07 - Linkin cietnis #3 (12) Linki 
2002-05-25 (sestdiena)
  22:39 - Jauks searchs (8) Linki 
2002-05-23 (ceturtdiena)
  20:08 - Web demo - 5K nav nekas. 256 bytes ir :) (15) Linki 
© 2000-2021 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.