08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [ www.greenman.ru] 13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [ yahoo news] 14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [ media.dsc.discovery.com] 14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [ www.digitmag.co.uk] 13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [ new scientist] |
Nav cepuminju, nav polla. [kļæ½pļæ½c?]Floppy diskus...
Izmantoju ikdienā |
8% (49) |
Pa retam izmantoju |
57% (353) |
Neizmantoju vispār |
28% (172) |
Kas ir Floppy? |
7% (43) |
13 komentāri |
visi citi...
ļæ½odien vardadienas svin:
Sīmanis, Zintis
*/?>
Nimepļæ½evalised on:
Lea, Leana, Liia
ļæ½iandien vardadieni ļæ½vencia:
Arūnas, Arūnė, Kasparas, Merkelis, Baltazaras
|
Kamēr mēs vēl tikai iepazīstam Bluetooth, industrijas giganti - tādi kā Philips un Motorola, ir radījuši Bluetooth “jaunāko brāli” - ZigBee. ZigBee nav tiešs Bluetooth konkurents, tomēr arī tas ir radīts ar mērķi atņemt daļu no sava “vecākā brāļa” tirgus. Protams ZigBee radītāji norāda, ka ZigBee ir domāts citiem mērķiem un tas būtiski neapdraud Bluetooth pozīcijas kaut gan darbojas tajā pašā radiofrekvenču joslā (2,4 Ghz), jo domāts pilnīgi citiem mērķiem. Pašlaik ZigBee atrodas standartizācijas beigu posmā (IEEE 802.15.4) un pirmos produktus Philips solās laist tirgū nākamā gada martā.
|
Ko tad ZigBee spēs piedāvāt salīdzinājumā ar Bluetooth un citiem līdzīgiem standartiem? Pirmkārt, ZigBee galvenais trumpis ir zemā cena. ZigBee galvenais iedvesmotājs Philips aplēš ka ZigBee modulis – radio daļa kopā ar kontrolieri un iekšējo barošanas ierīci – maksās tikai ~2 USD. Datu pārraides ātrumos ZigBee stipri atpaliek no Bluetooth, maksimālais datu pārraides ātrums nepārsniedz 256 kilobitus sekundē. Zaudējot ātrumā, ZigBee spēj darboties lielākos attālumos nekā Bluetooth – līdz 75-120 metriem. Tomēr ZigBee galvenā priekšrocība ir zemais strāvas patēriņš. ZigBee modulis kā solās standarta izstrādātāji spēs darboties no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem, barojoties tikai no divām AA baterijām.
Kam tad domāts ZigBee? ZigBee izstrādātāji paredz tam plašu pielietojumu ražošanas un mājās apstākļos. Pēc viņu domām ZigBee ir ļoti piemērots automātiskām kontroles un vadīšanas ierīcēm gan rūpnīcās, gan mājās. Piemēram, aprīkojot termostatus ar ZigBee moduļiem, informācija par temperatūras izmaiņām tiek pārraidīta centrālai apkures un ventilācijas sistēmai. ZigBee pielietojumu savos produktos spēs rast arī rotaļlietu, spēļu konsoļu un sadzīves tehnikas ražotāji. Arī datora perifērijas ierīcēs, piemēram pelēs vai klaviatūrās, kur nav vajadzīgi lieli datu pārraides ātrumi, ZigBee izmantošana ir iespējama.
Kopumā ZigBee ir ļoti interesants projekts, kas ir domāts vēl vairāk atbrīvot mūs no visapkārt valdošā vadu un kabeļu mudžekļa. Tas viss ir labi un skaisti, tomēr mani uztrauc fakts, ka ZigBee izstrādātāji nemin nevienu pušplēstu vārdu par informācijas aizsardzības iespējām un drošības mehānismiem. Protams, ZigBee nav domāts svarīgas informācijas pārraidīšanai, bet tomēr arī sīks huligānisms mājas apstākļos ir nepatīkams, kad kāds “labvēlis” no attāluma var “sagrozīt galvu” tavam gudrajam kafijas automātam, tosterim vai veļas mašīnai :))
Prev: Winamp / Uzmanīgi - NeoAudio! Next: Ziņas / Ģenerējam savu svītrkodu
|
|