cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED
asdasd

 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...


Nimepäevalised on:
Aleksandra, Alli, Aalike, Alli, Andra, Sandra
Šiandien vardadieni švencia:
Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (15)  

No vairākiem avotiem ir parādījusies informācija par to, ka Siemens grasās pārtraukt Xelibri telefonu ražošanu. Atgādināsim, ka pirms aptuveni pusotra gada Siemens izveidoja produktu līniju Xelibri, kurā tika apvienoti izskata ziņā savdabīgi un dažkārt arī interesanti mobilie telefoni „tusiņu” un „pazīmēšanās” cienītājiem t.i. imidža klasei.

Pēc pusotra gada darbības Siemens pieņēmusi lēmumu slēgt apakšnodaļu, kas nodarbojās ar Xelibri izstrādi un kādu laiku saglabās tikai atbalsta dienestu, kas nodrošinās līdz šim pārdoto telefonu garantijas servisu.
Xelibri slēgšanas iemesli ir vairāki, kaut arī kompānija par tiem praktiski nerunā. Tomēr tie ir redzami pat ar neapbruņotu aci.
Pirmais – telefoni. Tika solīti katru kvartālu (lasi – sezonu) četri jauni telefoni un katrs no tiem unikāls. Tas netika izpildīts – pusotra gada laikā tikai laisti pārdošanā tikai 8 dažādi telefoni.. Teorētiski, telefonu kvalitātei bija jāatsver solījuma nepildīšana – arī tas tā nebija. Telefoni tika ražoti klaji neloģiski – jā, interesants izskats, taču tehniskais izpildījums, lietošanas ērtums, kā arī funkcionalitāte bija ārpus jebkādas kritikas. Šo rindu autoram ir bijusi izdevība lietot 6 no 8 telefoniem un neko citu kā vilšanos tie nesagādāja.
Otrais iemesls ir tiešā veidā saistīts ar pirmo – ļoti zemie pārdošanas rādītāji. Siemens prognozēja pārdot vismaz 4 miljonus Xelibri, taču pārdoti tika mazāk nekā viens miljons. Telefona ražošanas izmaksas nebija lielas, taču izstrāde gan – nebija vienkārši inženieriem sērkociņu kārbiņas lieluma aparātā iebūvēt ekrānu, mikroshēmas, antenu, taustiņus, kā arī skaļruni un mikrofonu. Xelibri laika apstākļus noteica dizaineri, bet inženieriem atlikās pakļauties tiem – rezultātu mēs visi redzam.
Trešais iemels – Siemens Mobile vispārējais regress – pārdošanas rādītāji visā pasaulē krītas, kaut arī kompānijas pārstāvji apgalvo pretējo. Vienīgas stiprais kompānijas piedāvājums ir sākuma klase (A un daži C sērijas telefoni) – tas diemžēl norāda uz Siemens Mobile problēmām telefonu izstrādē. Pat Latvijā, kur Siemens tradicionāli ir bijis stabils piekritēju pulks, kompānijai šis gads var izrādīties ļoti sarežģīts – plaši izvērstā MC60 reklāmas kampaņa ir izgāzusies (telefoni pārdodas slikti), savukārt jauni telefoni būs tikai 3 (teorētiski populārs varētu būt C65) un tas ir daudz par maz. Nebūs pārsteigums, ja Siemens šogad zaudēs savu otro vietu (pēc LMT datiem gan) Samsung.

Atliek tikai cerēt, ka Siemens Mobile pārdomās savu stratēģiju un neliks vilties arvien vairāk saviem piekritējiem.
 
 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (15)
Prev: Mobilie / ASV armijā ieviesti ierobežojumi mobilo telefonu īpašniekiem
Next: Ziņas / Microsoft atkal maksā
© 2000-2021 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.