cietnījamajiem lasītājiem paredzētais cietnis
ZinasSpēlesWinampPopsciMobileFailiLinkiViedoklis
08:57 Par maziem zaļiem cilvēciņiem. Skatīt multenes... [www.greenman.ru]
13:15 Zvaigžņu karu jaunākā epizode sauksies Star Wars: Revenge of the Sith un noskatīties to varēsim 2005. gada maijā. [yahoo news]
14:51 No Ņujorkas uz Londonu 54 minūtēs. Tas viss ar vilcienu, kas pārvietosies ar ~8000 km/h ātrumu. Vai tas ir iespējams? [media.dsc.discovery.com]
14:15 Interneta "tētis" iecelts bruņinieku kārtā. [www.digitmag.co.uk]
13:59 Teorija par to, ka melnajā caurumā viss pazūd bez pēdām var izrādīties nepatiesa un 21. jūlijā Stephen Hawking centīsies to pierādīt. [new scientist]
[RSS]ADVANCED


 Nav cepuminju, nav polla. [kāpēc?]
Floppy diskus...
 
  Izmantoju ikdienā   8% (46)
  Pa retam izmantoju   58% (352)
  Neizmantoju vispār   28% (170)
  Kas ir Floppy?   7% (41)
13 komentāri | visi citi...


Nimepäevalised on:
Saima, Saime, Saimi
Šiandien vardadieni švencia:
Vilmantas, Šarūnė, Pijus, Kiprijonas (Kipras)

 Hosted by DEAC
 Server by M79

  Aizsļæ½ti ziļæ½u par ļæ½o elļæ½to rakstu sev, savam draugam vai naidniekam Izdrukļæ½ ļæ½o nejegļæ½ pļæ½rkļæ½lo ziļæ½u uz sava exelentļæ½ printera Tev gan jau ka ir kaut kas piebilstams par ļæ½o megaziļæ½u (15)  

Malaizijas valdība paziņojusi par apņemšanos tuvākajā laikā panākt cenu samazināšanos licencētai programmatūrai, audio un video produkcijai. Uz šādu soli valdība spiesta iet, jo pirātisms šajā Āzijas valstī pārsniedz 90% atzīmi, attiecīgi valsts vadībai bieži vien jāuzklausa dažādus pārmetumus un pretenzijas no autortiesību sargājošām institūcijām.

Pašlaik Malaizijā iespējams nopirkt nelicencēto DVD disku ar jaunāko blokbasteru par nieka trim dolāriem, savukārt Microsoft Office pirātisko iespējams iegādāties vēl lētāk – pusotrs dolārs. Interesantākais ir tas, ka valdība sola panākt licencēto produktu cenas samazināšanos līdz pirātisko cenu līmenim. Pašlaik tiek novadītas pārrunas ar autortiesību īpašniekiem, taču īpaša pretimnākšana un izpratne nav jūtama, kas ir loģiski. Zinot kompāniju stratēģiju, nav iespējams iedomāties situāciju, kad piemēram, Office XP būtu nopērkams pat par 10 dolāriem, jo citur tā maksā vismaz 300-350 dolārus. Nerunājot nemaz par kino kompāniju un ierastu studiju interesēm attiecībā uz produktu izcenojumiem.

Neskatoties uz visai distancēto attieksmi no otras puses, Malaizijas valdība uzskata, ka viņiem izdosies panākt cenu samazināšanos, jo pavisam vēl nesen to izdevās izdarīt pārtikas produktu tirgū. Žēl, ka šīs valsts valdība neizprot programmatūras, video un audio produktu izstrādes procesa izmaksas un vēlas to salīdzināt, piemēram, ar maizes cepšanu vai rīsa audzēšanu.

Interesanti, ko pēc lasītāju viedokļa, būtu nepieciešams darīt mūsu valdībai, lai samazināt programmu, DVD un CD produktu cenas?
 
 
Atpakaļæ½ | Uz augļæ½u | Komentļæ½t (15)
Prev: Ziņas / Lielākais līgums MS vēsturē
Next: Mobilie / Jauns LMT pakalpojums
© 2000-2020 Cietnis.lv.
c0ded by laacz
Hostingu piedāvā DEAC
Hardware piedāvā m79
php/mysql on redhat/apache
Statistika powered by counter.lv
Jebkuru materiālu pārpublicēšana vai izmantošana bez atsauces uz cietnis.lv
ir aizliegta. Izmantojot materiālus no cietnis.lv, pirms to darīt, ir nepieciešams
sazināties ar autoru un noskaidrot izmantošanas noteikumus.