Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=974208, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

cietnis
cietnis.lv (www.cietnis.lv) @ 2002-03-29 17:12:00


Pēdējā laikā ir manīti komentāri (pamatā no augsti stāvošiem un labi zināmiem cilvēkiem) par to, ka cietnis.lv ir kompānijas, kuru lielākā daļa zin kā Grafton Internet, projekts vai arī ar laiku par tādu paliks. Tas ir pirmais (ak, un kāds pārsteigums - arī vienīgais) teksts, kurš izskan no to cilvēku mutes, kuriem mēs šādā vai tādā veidā esam kā skabarga acī.

Mūs tas aizvaino.

Vai tiešām projekts, kurš ir bāzēts uz entuziasmu, par kura uzturēšanu un veidošanu neviens nesaņem un nekad nesaņems naudu vai Porshe 911, nehavo tiesības uz eksistenci? Vai tas ir zinātniski pierādīts fakts, ka šādi saiti ir anonīmie tvneti, delfi, apollo, etc? Vai no tiesas, lai nebūtu šādu paziņojumu, mums ir jānodibina sava firma, kura nodarbosies ar cietņa hostingu, interneta nodrošināšanu tam, un citām lietām? Vai arī visiem ir jāuzbrauc virsū, lai tikai pierādītu, ka neviens mūs nelobē?

Mūsu iespējas pierādīt pretējo ir ierobežotas vairākos aspektos.

Pirmais no tiem - nav mums finanšu un to avotu, kādi tie ir delfiem, tvnetam, vai jebkuram citam no .lv zonas saitiem, kuri sevi dēvē portāliem tikai tādēļ, ka tur ir kategorizētas ziņas un banneri (par portāliem - tas ir atsevišķs stāsts).

Otrais - mums nav tik daudz laika.

Trešais - nav arī vēlmes.

Lūk, kādēļ mēs neejam vērienīgā cīņā ar šiem meliem un neinformētību. Viss, ko mēs varam darīt, ir pliekans rakstiņš pliekanajā cietnī, kurš nav nevienas kompānijas īpašums.

Ja mēs nespēsim pastāvēt kā nekomerciāls projekts, mēs vienkārši aizvērsimies.

Ā, un pavisam aizmirsām pateikt sakrālo frāzi - cietnis nepieder un nepiederēs nevienam. Ne delfiem, ne graftonam, ne telekomam.

Mēs tik vien kā vēlamies pierādīt, ka Latvijas Interneta zonā bez mežonīgām izmaksām var pastāvēt kas vairāk par vienkāršu mājaslapu. Un līdz šim mums tas ir izdevies. Par spīti tiem, kas tam netic, mēs turpināsim.

Ja kādu interesē sīkāka informācija par cietnis.lv, iesakām vērsties pie mums un jūs tapsiet apgaismoti.

Paldies par uzmanību.

« Atpakaļ uz rakstu