Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=443460, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

[must read] Par cietņa būtību...
cietnis.lv (www.cietnis.lv) @ 2002-01-02 23:50:00


Diemžēl pēdējā laikā arvien akūtāka kļūst problēma, kas raksturojama ar teikumu - ļoti daudzi lasītāji nesaprot cietnis.lv būtību. Šī problēma ir saasinājusies ar to, ka sākam saņemt ļoti daudz kritikas par publicējamiem materiāliem, lietu izklāstīšanas dziļumu utt. Tieši tāpat tas attiecās uz jaunām sadaļām.Mēs vienmēr esam apgalvojuši, ka cietnis nevēlās izpatikt nevienam (izņemot lasītājus, taču nevēlamies kļūt ierobežoti ar šo izpatikšanu) - autori raksta materiālus TIKAI par to kas šķiet interesants vai aktuāls tieši konkrētajam autoram.

Mūsu uzdevums NAV: informēt par sausiem un mūsuprāt neinteresantiem jaunumiem, rakstīt rakstus par lietām par kurām paši ne īpaši sajēdzam (ar dažiem izņēmumiem), rakstīt pasūtījuma (apmaksātus) materiālus, dzīties pēc kaut kāda apmeklējuma (protams, ka ir neviltots prieks, ja apmeklējums aug). Pie šādiem principiem cietņa kolektīvs pieturēsies arī turpmāk, jo, ja šie principi tiks izmainīti, diemžēl, projektu varēs uzskatīt par mirušu. Ar galiem.

Otra lieta ir materiālu kvalitāte - ir jāsaprot, ka mēs neviens neesam profesionāļi t.i. žurnālistikas pieredze mums visiem kopā tiecās uz nulli. Tāpēc kritizēt materiālus no žurnālistkā viedokļa būtu nepareizi - mēs nemaz nepretendējam būt kaut kādi žurnālisti - profesionāļi. Protams, ka katram ir jānodarbojas ar lietām, kuras viņš māk profesionāli - mēs vienkārši stāstam par lietām, nepretendējot ne uz ko.

Cita lieta ir materiālu izklāstīšanas dziļums - šeit ir jāsaprot, ka mums reti ir kad iespēja iedziļināties kādā problēmā ļoti dziļi. Mēs labrpāt to darītu - mums tas pašiem interesē, bet dzīve visiem - gan jums, gan mums - ir tāda ka, ne vienmēr sanāk nodarboties tikai ar lietām kas tev patīk. Nevaram atļauties pievērst uzmanību tikai cietnim - visiem no mums ir darbs, kuru atlikt malā nedrīkst, daži no mums studē, dažiem ir ģimene, kurus apdalīt ar laiku nedrīkst. Kā redziet, mēs dabonam bildi kāda ir vairākumam ļautiņu. Vienīgi mums arī ir hobijs - cietnis.lv. Tāpēc, lūdzu, pirms nolamāsiet mūs par to, ka mēs neesam kaut ko pastāstījuši, neesam uztaisījuši kaut kādu "vajadzīgu" sadaļu, pielaiduši kaut kādu maziņu neuzmanības kļūdu, izlasiet vēlreiz augstāk rakstīto.

Ar šo mēs sevi nepaziņojam par svētajiem un jebkura kritika netiek norakstīta ar teikumu "cietnis.lv nav lapa visiem" vai ko tamlīdzīgu. Mēs vienmēr esam uzklausījuši konstruktīvu kritiku, mēs vienmēr esam atzinuši savas kļūdas un centušies tās labot. Par konstruktīvu kritiku mēs esam tikai pateicīgi. Diemžēl šāda kritikas īpatsvars ir minimāls - 1 no 20. Kā arī - ierobežoto iespēju dēļ nevaram visas kļūmes novērst operatīvi, kā arī nevaram garantēt 100% kvalitatīvu un korektu materiālu.

Mums patīk nodarboties ar cietņa veidošanu - mēs labprāt tam veltītu DAUDZ vairāk laika. Vēl vairāk - mēs labprāt gribētu nodarboties ar TO kā patstāvīgo darbu, tādejādi saņemot par to naudu. Tad arī būtu pamatota jebkura kritika, tad varētu mūs ķengāt uz katra stūra, tad varētu braukt mums virsū. Tomēr mēs reāli apzinamies, ka Latvijā šāds projekts nav iespējams - nauda tiek ieguldīta ar mērķi saņemt viņu atpakaļ un ar peļņu. To mēs garantēt nevaram. Ir citas lapas, kur peļņa tiek gūta, bet to lapu saturs ir pavisam citādāks nekā cietnī.

« Atpakaļ uz rakstu