Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=1873288, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Heopsa piramīda...
John Doe (latven@inbox.lv) @ 2002-09-25 10:00:00   Nesen zinātnieki kārtējo reizi mēģināja iekarot Heopsa piramīdas neatklātos noslēpumus. Šoreiz tie mēģināja tikt garām šahtai, kas ir 20*20 cm plata un ir ap 65 metrus gara. Pēc zinātnieku uzskatiem šī šahta ved uz kādu no piramīdas slēptajām telpām, ko savā laikā ēģiptieši tikai viņiem zināmu iemeslu dēļ aizmūrījuši. Pārbaudīt to līdz šim nebija iespējams, jo šahtas izeja ir aizbloķēta ar kādu akmens plāksni. Šajā sakarā šahtai tika izveidots robots - Pyramid Rover, kas veiksmīgi nokļuva līdz minētai plāksnei, veiksmīgi izurba tajā caurumu un ievietoja tajā kameru. Liels bija viņu pārsteigums, kad tie ieraudzīja aiz tās vēl vienu akmens šķērsli, tādējādi nepietuvojoties šīs mīklas risinājumam. Tomēr ir arī pozītīvais moments, zinātnieku apgalvojums par to, ka, iespējams, šahta tika izmantota ventilācijas nolūkiem, ir nepareizs. Pēc šī mēģinājuma zinātnieki ir gatavi spert jaunus soļus, šoreiz, iespējams, pilnībā nojaucot pirmo šķērsli, lai atbrīvotu ceļu Pyramid Rover un attiecīgi ar to varētu izpētīt arī otro šķērsli...

Avots: MSNBC (Eng), xTerra (Rus)

« Atpakaļ uz rakstu