Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=1870205, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Kaimiņu būšanas
Gremlins (gremlins@cietnis.lv) @ 2002-09-10 22:38:0010.septembra Dienā ir publicēts diezgan interesants materiāls zem nosaukuma ''Cenu kari datoru tirgū''. Visu rakstu neatspoguļošu, bet pastāstīšu lietas būtību. Kā jau zināms brāļi lietuvieši Latvijas tirgū ir izvērsuši pazemināto cenu, jeb dempinga politiku. Pasākuma mērķis ir par jebkuru cenu ienākt vietējā tirgū, sākotnēji ciešot zaudējumus. Par LT pārtikas produktu dempingu visi zina, tas jau vairs nav nekas jauns. Tagad kārta pienākusi IT produktiem.


Pats fakts, ka lietuviešu kompānijas tirgo datorus zem pašizmaksas nekas nopeļams nav. Katrs atbild par savu peļņu/zaudējumiem pats. Tomēr Diena uzsver, ka ir nepieļaujami ir piedalīties ar dempinga cenām konkursos. Tas ir pretendēt uz valsts un pašvaldību pasūtījumiem. Latvijas Datortehnoloģiju acociācija (LDTA) izsaka pretenzijas, ka Sonex Riga ir atņēmusi Latvijas datortirgotājiem pasūtījumus. Sonex Riga atkal apgalvo, ka viņu cenas ir normālas, jo lietuvieši māk ekonomēt. Grūti ir spriest kam ir taisnība un kurš kuru nomelno, tomēr laikam Latvijas vairumtirgotājiem būtu jāsaprot, ka ir pienācis laiks būt konkuretspējīgiem ne tikai iekšējā tirgū.

P.S. no Kuģis: Par bēdīgu piemēru šādai dempingošanai var minēt Liepāju - viena no daudzām, vietējām firmām uzsākot savu darbu nodarbojās ar atklātu dempinga politiku, attiecīgi, visos konkursos tā spēja piedāvāt zemāko cenu un dažreiz tai izdevās uzvarēt. Attiecīgi ir radusies situācija, kad jebkurā konkursā piedalīties ir palicis neizdevīgi - jāliek 2% uzcenojums, kas kā saprotiet nepietiek atalgojumam, nerunājot par peļņu...

« Atpakaļ uz rakstu