Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=1864579, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Kāpēc mirst Cietņi?
Pink (pink@cietnis.lv) @ 2002-07-30 17:26:00Kāpēc mirst cietņi? Viss šai rakstā ir tikai mans subjektīvais viedoklis un nekas vairāk. Domas, pārdomas, secinājumi. Pacelšu atkal nemierīgo tēmu par cietajiem diskiem, kuri mirst. Mirst visi, arī cietie diski, un un nav starpība kuras firmas. Diemžēl nē. Mirst i IBM, i Fujitsu, i Quantum, i Seagate, Western Digital. Fakts. Nepaiet ne mēnesis, vai pat pusgads un jaunais cietnis ir miris.

Un galvenais, atgādinu šeit nav starpība vai IBM, vai Western Digital, vai Quantum, vai kāds cits cietnis. Daudziem šāds bēdīgs stāsts ir bijis, ir izjusts uz savas ādas. Mirst cietņi, it sevišķi slēdzot iekšā datoru, startējot nomirst cietņa elektronika un disks vairs neatpazīstās. Kā arī ir bijuši varianti kad nomirst arī strādājošs un pēkšņi.
Te nu lūk jāstiepj tas beigtais cietnis ar visu vēl nepazudušo infu pie meistara uz datorkantori, kurš nodrošina tam attiecīgu garantijas remontu. Ierakstītā informācija diemžēl nav pazudusi, lai ko jums ļaunie onkuļi kantoros teiktu, cilvēki mīļie problēmas protams būs ar infas atgūšanu, bet nu fiziski ir tikai jānomaina plate uz hdd, nekas vairāk, un cietnis kalpos ilgi, jo ilgi. Bet ne jau par infas atgūšanu ir šis stāsts. 
Ļoti daudziem esmu novērojis, ka problēmas sākās ar Enlight korpusos atrodošo barošanas bloku, pašam darbā 2 PC nomira identiski dažādos laika starpposmos, varbūt tā ir sakritība ka tieši Enlight korpusos mirst cietņi, bet skaidrs bija viens, pie vainas bija baroklis.
Ļoti gribētu dzirdēt viedokli kommentāros no cietušiem kāds barošanas bloks bija Jūsu pīsī, kad nomira HDD. Kāpēc vispār es pie šādas domas nonācu, kāpēc - no sākuma domāju ka pie vainas ir HDD, bet kad pēc mēneša nomira otrs PC, kurā bija 2 HDD un pie tam viens bija Fujitsu ražojuma un otrs bija Quantum, sapratu ka tomēr pie visa vainīgs barošanas bloks.
Papildus šim rakstam gribētu vēl piebilst, kāpēc HDD arī diezgan pamatīgi uzsilst, atbilde atkal pie vainas barošanas bloks, krievi šai sakarā pat pamatīgu testu bija izveikuši, kādēļ vienā datorā cietnis ir samērā karsts, bet otrā vēss. Visa vaina ir 12 V spriegumā, kas nāk no barošanas bloka uz cietni, pa pusvoltu lielāks spriegums un cietnis silst nejēgā.
Starp citu, ja kādam interesē norādīšu arī linku uz forumu, kur tika izveikti eksperimenti. Šo to var palasīties un padomāt, kādēļ tā.
Beigās esu nonācis pie secinājuma, ko tad darīt, lai nemirtu nost cietņi? Pirmkārt ieteiktu nomainīt barošanas bloku pret kvalitatīvāku, vēlams 300 - 350 W. No pieejamajiem Latvijā es ieteiktu HEC ražojuma barošanas blokus, viņi ir diezgan kvalitatīvi, un nodrošina normālu elektrības padevi, kā arī pietiekami lēti priekš laba barošanas bloka.
Varbūt jums ir citi ieteikumi, viedoklis, laprāt uzklausītu atsauksmēs!

« Atpakaļ uz rakstu