Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12397557, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Atpakaļ pie uzlīmītēm
John Doe (latven@inbox.lv) @ 2004-09-09 11:06:00   Atceros - bija reiz laiks, kad Latvijā kāda firma izplatīja uzlīmītes, kurām itkā vajadzēja palīdzēt dažādām tehniskām iekārtām atbrīvoties no "ļaunā starojuma" un visādā ziņā bija izcils tehnoloģijas brīnums. Tik pat pēkšņi, cik toreiz parādījās minētais brīnums, tas arī pazuda. Tas nebūt nenozīmē, ka uzlīmītes izgudro un tirgo tikai Latvijā vai Krievijā. Kāda Vācijas firma Batterylife ir nākusi klajā ar savu brīnumproduktu (uzlīmīti) mobilajiem telefoniem jeb pareizāk - to Li-Ion baterijām. Uzlīmējot šādu uzlīmīti uz telefona Li-Ion akumulātora, pēc apmēram 5-10 akumulātora cikliem tā kļūstot par ~30% ietilpīgāka un paātrina uzlādes ilgumu (ātrumu?) par apmēram 40%.
   Izstrādātājs apgalvo, ka brīnumuzlīmīšu pamatā ir kāds japāņu izgudrojums (turklāt patentēts), kas Li-Ion akumulātoros novērš kādu atkritumu daļiņu rašanos, kas, savukārt, uzlabo agrāk pieminētos akumulatora rādītājus. Godīgi sakot, esmu skeptiski noskaņots uz šāda veida lietām, turklāt par tādu cenu - 10 Eiras. Ja tas tiešām būtu pilnīgi jauns un patentēts izgudrojums, tad tā cena būtu krietni vien augstāka. Tur ir jābūt kādam āķim...

 

« Atpakaļ uz rakstu