Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12393147, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Pasaules superdatori
John Doe (latven@inbox.lv) @ 2004-07-20 11:25:00


   Jebkurš, kas kaut vai nedaudz interesējas par notikumiem, kas saistīti ar superdatoriem, vismaz divas reizes gadā apmēklē interneta lapu www.top500.org, kur tiek publicēta informācija par jaunākajiem notikumiem superdatoru pasaulē. Nupat publicēts jau 23. superdatoru tops, kurā vēl joprojām pirmo vietu ieņem japāņu superdators Earth Simulator no firmas NEC, kurš pirmo vietu ieņem jau kopš 2002. gada vasaras. Tā veiktspēja pašlaik ir 35.86TFlops. Arvien ātrāk līderim tuvojas amerikāņu sistēmas. Par piemēru var minēt šogad izveidoto California Digital Corporation superdatoru Thunder, kurš jau tagad ieņem otro vietu šajā reitingā un tā veiktspēja ir 20TFlops. Tāpat nopietnu konkurenci šajā reitingā sastādīs vēl neizveidotais RedStorm superdators, kurš tiek veidots ar AMD Opteron procesoriem un kura paredzamā veiktspēja būs ap 40 TFlops. Lapā aprakstīti arī citu kompāniju nākotnes plāni un projekti, kas jau tuvā nākotnē pirmo vietu pārspēs par vismaz 5 reizēm. Interesentiem iesaku pašiem doties uz lapu un visu rūpīgi izpētīt.

   Sīkāka informācija: Top500 (Eng), Computerra (Rus).

« Atpakaļ uz rakstu