Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12389876, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

Vecmodīgā mamma...
Kuģis (kugis@cietnis.lv) @ 2004-06-04 13:46:00


Laimīgā mamma un ne visai laimīga meita.
Laimīgā mamma un ne visai laimīga meita.
Pitsburgā notiekošajā dažādu izgudrojumu izstrādē Inpex  titulu kā “Gada sieviete izgudrotāja” ieguvusi Lielbritānijā dzīvojošā Paula Ward. Par ko tad šī dāma saņēmusi šo prestižo balvu, kuru nav izdevies izcīnīt 20 gadus nevienam Anglijas iedzīvotājam? Balva piešķirta būtībā par progresu bremzējošo un bērnu tiesību ierobežojošo iekārtu. Tomēr vispirms nedaudz vēstures iz Paula Ward ģimenes.

Paulai ir tīņa vecuma meita Stefānija, kurai kā jau daudziem viņas vecuma jauniešiem patīk laiku pavadītu internetā – precīzāk sakot čatojot. Par saviem piedzīvojumiem čatos Stefānija neapdomīgi reiz pastāstīja mammai (Paul Ward). Tieši uz to pašu laiku tika saņemts rēķins no vietējās telekomunikācijas kompānija British Telecom par interneta lietošanu (dial-up). Tas bija punkts Stefānijas čatošanas epopejai, jo mamma tā īsti neapzinājās, kas ir čats, taču viņa zināja, ka tur mēdz būt lieli, sviedraini un bārdaini onkuļi, kas tā vien grib pārdarīt bērniem. Par variantu, kas tas ir vienkārši komunikācijas veids starp mūsdienu jaunatni, netika padomāts.

Un šeit mēs nonākam līdz raksta galvenajam varonim – iekārtai zem nosaukuma The Phone & Net Guard, kuru izdomāja Paula Ward. Šīs iekārtas uzdevums ir bloķēt izejošos zvanus uz noteiktiem telefona numuriem. Interesanti, ka operators šādu pakalpojumu Anglijā nepiedāvā. Attiecīgi problēmu jārisina pašam klientam.
Interesanti, ka iekārta nepaliks tikai ieceres līmenī, bet jau tuvākajā laikā tiks laista tirdzniecībā visā Anglijā un aptuvenā cena būs 20 lati.

« Atpakaļ uz rakstu