Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=12385324, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

EDGE testēšana Latvijā
Kuģis (kugis@cietnis.lv) @ 2004-04-18 19:36:00


Latvijas Mobilais Telefons paziņojis, ka uzsākta EDGE datu pārraides tehnoloģijas testēšana. Atgādināsim, ka pašlaik LMT piedāvā datu pārraidi izmantojot GPRS un HSCSD tehnoloģijas, savukārt Tele2 pašlaik nepiedāvā nevienu no šīm tehnoloģijām t.i. Tele2 klientiem atliek sūkāt čupa-čups (c) CooLynX.

Runājot par EDGE tehnoloģiju jāpiemin, ka tā piedāvā vismaz 3 reizes lielāku datu pārraides nekā GPRS – vismaz 130 Kbit/s. Līdzīgi GPRS tehnoloģijai datu pārraides ātrums ir atkarīgs no kopējās tīkla noslodzes. Kaut arī LMT nevēlas komentēt konkrētas pakalpojuma izmaksas, kā arī ieviešanas termiņu, paredzams, ka tas notiks šī gada nogalē un būs atkarīgs no testa rezultātiem, kā arī telefonu ar EDGE skaitu LMT tīklā. Jāpiemin, ka pašlaik visvairāk telefonu ar EDGE atbalstu ir Nokia – 6220, 3200, 6230 utt. Starp citu, ne velti tiek pieminēta Nokia – šī kompānija ir viena no galvenajām EDGE tehnoloģijas atbalstītājām – piedalās standarta attīstībā, kā arī ražota tīkliem nepieciešamo tehniku.
Vēl tikai jāmin, ka EDGE būs droši vien pēdējā būtiskā tehnoloģija Latvijas GSM tīklos – tālākā datu pārraide attīstība notiks UMTS tīklu ietvaros.

Un nobeigumā neliels deserts – pirmās Nokia 7610 bildes iz dzīves. Par EDGE atbalstu šajā aparātā vēl ziņu nav:)


« Atpakaļ uz rakstu