Lai izdrukātu šo rakstu, savā browserī izvēlieties File -> Print, nospiediet uz ikonas print, vai arī, ja sanāk, spiediet šeit.
Šī raksta on-line (oriģinālā:) versija atrodama pēc adreses http:///?id=1227633, no kurienes arī šī izdruka ir nākusi.
Jebkura neautorizēta (bez autora piekrišanas) šī materiāla izmantošana var viest bēdīgas sekas. To darīt vienkārši nedrīkst.

LindowsOS pārsteidz un sarūgtina
cietnis.lv (www.cietnis.lv) @ 2002-04-19 18:16:00


Pagaidām neviens nav sapratis, par ko mēs te runājam? Normāli.
Nebūs Latvijā daudz cilvēku, kas plaši un izvērsti varētu paskaidrot, kas tas Lindows ir. Un, iespējams, liela daļa nospriedīs, ka atkal kāds pārrakstījies un mēģina aprunāt kādu no “mazmīksto” (lasi Mcrosoft) izstrādājumu.
Nebūt nē — savulaik ar MP3.com saistīti cilvēki beta versijā piedāvā pētīt un uz jūsu dzelžiem kustināt jaunu, revolucionāru un tā tālāk OS.Labdarīgiem un pētnieciskiem nolūkiem parādītā beta, (un tās faktisko atrašanās vietu plašāki publikai neatklāsim) sākotnēji šķitās iekārojama.


Kā nekā pati sistēmas instalācija aizņēma pilnas 5 minūtes (OS kustināšanai tika atvēlēts PC ar Celeron 1.1GHz Tualatin proci, 128 Mb RAM, 10 Gb HDD)...
Tad nu pēc visādiem ah, oh un smuki, sākām iedziļināties lietas, respektīvi OS, būtībā.
Lindows, tātad prasa ap 350 Mb uz cietņa un mazākais vienu antistresa tabletīti vai līdzvērtīgu preparātu.
Jo...
Tātad, viss, kas ir “pavēries” aizveras strauji, bieži un bez liekiem brīdinājumiem, tā kā pie “mazmīksto” paziņojumiem par illegal operation varētu aizmirst...
Pamats visam Lindows ir Debian Linux. Un tā tam būs būt!
Windows aplikācijas, starp citu, tiek padarītas dzīvas esam caur WINE. Tas, tātad arī ir ļoti izsmeļoši un visiem skaidrs, ka nodrošina stabilu un biežu kaukā uzkarināšanos.
Trešām kārtām – panes tas Lindows, MS Office 2000 (Office XP — nepanes) un, lai arī ļoti negribot pašā instalācijās sākumā, pēc dažām minūtēm itin ņipri sāk un labi to pabeidz.
Ja nu kādam rodas visai loģiskie tālākie jautājumi par latviskojumu šai ģeniālajā un apvērsumu sološajā darinājumā, tad droši tādus drīkstat uzdot.
Uzdodiet šos jautājumus kā Lindows izstrādātājiem, tā arī pašmāju kompānijai Tilde. Neveiksmīgas, raugi, bija mūsu pūles panākt jelkādu latvisku sazināšanos gan ar Tildes izstrādājumiem, gan ar Winlat. Te, taisnības labad, jāpiemin, ka iespēja likt latviskus regional settings ir, tā teikt, sākotnēji paredzēta. Nu, par to arī paldies.
Tālākās darbības robežojas ar skarbu sevis piespiešanu pie Lindows turēties ar visu savu sirdi, jo neviens cits, kā vien ļooooooooooooti liels patriots to vis nedarīs.
Raugi, brīžiem, cietņa jaunākās ziņas var lasīt, brīžiem ne (kā tikla atrašanas problēmu, tā IE saraustītības rezultātā). Mirklīgi kādu skaņu bubina MP3 spēlētāji (pie kam, korektāk “mazmīksto” izstrādājums ne winamp). Reizēm pēc kādas nebūt darbības veikšanas nosprūst tas Lindows, reizēm ne.
Pirmie iespaidi vienmēr kā jau pirmie iespaidi — no galējas sajūsmas līdz par drausmīgas kritikas vārdiem, kurus cietņa apmeklētājiem tiek aiztaupīti. Turpmāk radoši risinot dažādus jautājumus par to arī ziņosim...




Cietnis.lv izsaka lielu paldies cietnījamiem par iesūtīto rakstu, un tie ir:
Lejuplādētājs (lasi — tas, kurš atrada LindowsOS) — Gunārs
Testētājs (lasi — tas, kurš veselu dienu ap OS darbojās un visādas problēmas atrada) Andris (_logerror)
Buldurētājs (skati — tas, kurš sarakstīja tālāk sekojošo) Mareks
(visi Talsu pastāvīgie iedzīvotāji)


« Atpakaļ uz rakstu